1

Temat: Trening by Daxio

Witam Wszystkich Na forum jestem nowy, chciałbym abyscie ocenili mój plan treningowy, ćwiczę od niedawna a dokładnie od tygodnia ale kiedyś juz trenowalem, teraz jest to taki powrót do sportu

1.Poniedzialek

A) Klatka Piersiowa

a) Wyciskanie Sztangi na ławce Poziomej : 12 ; 1 ; 8
B) Wyciskanie Sztangi na ławce w Skosie : 12 ; 1 ; 8
c) Rozpietki na ławce Poziomej : 12 ; 10, 8

B) Triceps

a) Wypychanie pojedynczego hantelka w oprarciu o ławeczkę : 1 ; 8
B) Prostowanie ramion na wyciągu stojąc : 12 ; 1 ; 8

2. Sroda

A) Biceps

a) Unoszenie sztangielek naprzemian stojąc : 12 ; 1 ; 8
B) Unoszenie sztangi lamanej : 12 ; 1 c) Unoszenie sztangielek naprzemian siedząc : 12 ; 1 ; 8

B) Barki

a) Wyciskanie sztangielek : 12 ; 1 B) Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia : 12, 1 3. Piatek

A) Plecy

a) ściąganie drazka wyciągu gornego w siadzie szerokim chwytem : 12 ; 1 ; 8
B) Przyciaganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim : 12 ; 1 ; 8
c) ściąganie drazka wyciągu gornego w siadzie szerokim chwytem do klatki : 12 ; 1 W pićtek tylko plecy, nie chce trenować nóg ponieważ mam juz dość wytrenowane. Brzych trenuje w domu we wtorek, czwartek, sobote ale chce abyscie ocenili tylko ten według mnie jest on dość dobry.

Zamierzam także dokupić sobie Kreatyne. wiem ze na poczatku mozna bez ale mi zalezy aby jak najszybciej nabrać masy ponieważ nie wiem czy za 3 miechy juz nie bede chodził na silownie, czy kreatyna szkodzi jakoś zdrowiu llub coś w tym stylu ? zakupić mam zamiar ten srodek.
http://www.twojakulturystyka.pl/sklep2.php?ID 345Link

Jestem dość chudy ponieważ mam 5 kg a wzrost 179 cm. Mam 17 ( prawie 18 ) lat.
prosiłbym aby tylko osoby dobrze znajace sie na tym udzielały sie w tym temacie ponieważ pomoc poczatkujacych nie jest mi potrzebna
Pozdrawiam.

2

Odp: Trening by Daxio

5 kg i mowisz,ze masz umiesnione nogi?Przysiady to najlepsze cwiczenie o dużym wpływie anabolicznym na organizm(nawet bicepsy po tym rosna ).Chcesz nabrać masy, to odpuść sobie jedno cwiczenie na biceps i jedno na klatke i zacznij robić przysiady.Poza tym przy twoim typie budowy im mniej będziesz trenował tym lepiej.
:idea:tisze jediesz dalsze budiesz

3

Odp: Trening by Daxio

Eh właśnie chodziło mi aby niebylo takich postów : jak możesz mi wmawiać ze nie ma umiesnionych nóg ? widizales ? to po pierwsze ...
Po drugie nie odpuszczę swiczen na klatę ani na biceps bo lasnie te mięśnie chce najbardziej rozwinac, przysiadów nie chce robić ponieważ nie chce obciążać nóg ...

Prosze tylko poważne komentarze poniewazchce sie czegoś tutaj dowiedzieć a nie czytać takie coś jak wyzej ...

4

Odp: Trening by Daxio

1.Poniedzialek

A) Klatka Piersiowa

a) Wyciskanie Sztangi na ławce Poziomej : 12 ; 1 ; 8
B) Wyciskanie Sztangi na ławce w Skosie : 12 ; 1 ; 8
c) Rozpietki na ławce Poziomej : 12 ; 10, 8

Widze ze wszyscy przystają do tego układu treningowego klatki. W tym ze musisz skupić sie na danej czesci lub robić progresji i jeszcze inaczej robić stalymi ciezarami. jeśli robisz progresje ciężaru to trening moze byc. Jedynie rozpietki; musisz robić ze stala liczbę powtorzen. Te cw ma na celu rozciagniecie oraz dopompowanie klaty, w tym ze trzeba mocno napinać w ostatniej fazie <czesto pomijane>
B) Triceps

a) Wypychanie pojedynczego hantelka w oprarciu o ławeczkę : 1 ; 8
B) Prostowanie ramion na wyciągu stojąc : 12 ; 1 ; 8

Te 1 cw..?? jakoś nie kumam. Polecam albo zmienić układ albo dostosować te cw to celow. Jak juz sie na ten typ uparłeś to zrob francuskie siedząc ze sztanga i ściąganie linki. W tym linka stala liczba powtorzen. Francuskie w ukladzie 10/10/8 lub 10/8/8 lub na poczatek 12/10/8 pamiętając o progresji.

2. Sroda

A) Biceps

a) Unoszenie sztangielek naprzemian stojąc : 12 ; 1 ; 8
B) Unoszenie sztangi lamanej : 12 ; 1 c) Unoszenie sztangielek naprzemian siedząc : 12 ; 1 ; 8

zły uklad. Pierwsze cw to uginanie ramion ze sztanga. wybór sztangi zostawiam tobie. Moze byc 12/10/8. Drugie cw niech bedzie uginanie ramion z hantelkami siedząc <jak dobrze będziesz wykonywać dość mocno pobudzisz> Trzecie cw jak juz musisz to niech bedzie uginanie młotkowe lub ze sztanga - nachwyt

(B) Barki
a) Wyciskanie sztangielek : 12 ; 1 B) Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia : 12, 1 Nie rozbudujesz tym barkow. Najpierw wyciskanie 12/10/8 potem wznosy stojąc 10/10/1 wznosy w opadzie tułowia 10/10/10. I to powinno ci wystarczyc.

3. Piatek

A) Plecy

a) ściąganie drazka wyciągu gornego w siadzie szerokim chwytem : 12 ; 1 ; 8
B) Przyciaganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim : 12 ; 1 ; 8
c) ściąganie drazka wyciągu gornego w siadzie szerokim chwytem do klatki : 12 ; 1 Nie rozumiem dlaczego skupiłeś sie na samych linkach. A gdzie MC/wioslowanie podciąganie na drazku??
Caly układ zly.

W pićtek tylko plecy, nie chce trenować nóg ponieważ mam juz dość wytrenowane. Brzych trenuje w domu we wtorek, czwartek, sobote ale chce abyscie ocenili tylko ten według mnie jest on dość dobry.

Bobryż układ jest zly. Nie ma nóg ani lydek. Biceps przed barkami?? Plecy słabo cwiczone!!! .

Jestem dość chudy ponieważ mam 5 kg a wzrost 179 cm. Mam 17 ( prawie 18 ) lat.

29 kg niedowagi......Zastanow sie nad solidnym trenigiem. Bo ten jest zly. Nie rozumiem wogole dlaczego tak jakoś dziwnie układasz te serie i powtorzenia.Poszukaj paru postów o treningu. Polecam w podwieszonych i nie pisze tego bys sie obraził tylko po to bys zrozumiał w czym jest błąd i jak go poparwic dla celow rozwojowych.

5

Odp: Trening by Daxio

Hmmm, dzieki za komentarz. Co do tej wagi to nie dokonca tak jest ze powinno ważyć np tak ze 179 cm to waga 79 bo wtedy wyglądał bym grubo : wiem bo ma tego przykłady wiec liczę ze 19 kg niedowagi, chce zastosować do tego kreatynę aby efekty byly szybsze, a trening postaram sie troche poprawić . A juz kolejny raz powtarzam ze nie ma zamiaru swiczyc nóg wiec prosze o tym juz nie pisać

Nie rozumiem także oco chodzi z tym ze dziwnie układam serie i powtorzenia ? czytałem dużo o tym i rozne plany treningowe i serie zazwyczas wyglądały w ten sposob.

6

Odp: Trening by Daxio

NIe masz najmniejszego pojecia o tym sporcie i jak nie masz zamiaru słuchać bardziej doswiadczonych od siebie to po prostu nie pytaj, mało mnie szlag nie trafil, jak przeczytałem o mojej radzie, ze prosisz rad doswiadczonych a nie takie coś (sic!)jak tutaj.Trenuje od 1984 roku i teraz z przyjemnością wytknę ci pare kwiatkow:

1.Poniedzialek

A) Klatka Piersiowa

a) Wyciskanie Sztangi na ławce Poziomej : 12 ; 1 ; 8
B) Wyciskanie Sztangi na ławce w Skosie : 12 ; 1 ; 8
c) Rozpietki na ławce Poziomej : 12 ; 10, 8

B) Triceps

a) Wypychanie pojedynczego hantelka w oprarciu o ławeczkę : 1 ; 8
B) Prostowanie ramion na wyciągu stojąc : 12 ; 1 ; 8
całkowite nieporozumienie wychodzi na to ,ze jako pierwsze robisz cwiczenie wyjątkowo izolujace(nie dziwie sie Conanowi ,ze nie skumal-tego cwiczenia prawie nikt nie robi).Na twoim miejscu w ogole bym je sobie odpuścił a jeżeli musisz je robić to przynajmniej zmień kolejnosc.

2. Sroda

A) Biceps

a) Unoszenie sztangielek naprzemian stojąc : 12 ; 1 ; 8
B) Unoszenie sztangi lamanej : 12 ; 1 c) Unoszenie sztangielek naprzemian siedząc : 12 ; 1 ; 8
Wszystkie cwiczenia pobudzają biceps niemalże w ten sam sposob-poszukaj modlitewnika i uginanie ze sztanga jako pierwsze
B) Barki

a) Wyciskanie sztangielek : 12 ; 1 B) Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia : 12, 1 Wyciskanie sztangi jako pierwsze i unoszenie bokiem-nie wiem czy na tym etapie potrzebujesz unoszenia w opadzie.No i oczywiście barki jako pierwsze.
3. Piatek

A) Plecy

a) ściąganie drazka wyciągu gornego w siadzie szerokim chwytem : 12 ; 1 ; 8
B) Przyciaganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim : 12 ; 1 ; 8
c) ściąganie drazka wyciągu gornego w siadzie szerokim chwytem do klatki : 12 ; 1 Tutaj caly trening pleców wyglada jakbys go traktował jak wiosenny spacerek-zadnego ciężkiego cwiczenia!Martwy ciag,przyciaganie sztangi w opadzie az ci oczy wyjdą i wtedy możesz oczekiwać efektow.Wyciagi zostaw kobietom.
Kreatyna nie jest trujaca i w sumie to jeden z nielicznych w pelni sprawdzonych i skutecznych suplementow, dodaj do tego gainera(chociaz jeżeli tak bardzo nie chcesz sie pogrubić to moze lepiej czyste bialko)i gotowe.

7

Odp: Trening by Daxio

179 cm to waga 79 bo wtedy wyglądał bym grubo : tym to mnie rozwaliłeś człowieku ja przy mniej wiecej takim samym wzroscie waze teraz kolo 75-79 (nie ważyłem sie 4 miechy) było 79 u uwierz wyglądałem chudo; hmm będziesz ważył 1 to wtedy możesz tak powiedzieć noi zalezy jaka to masa nie mój priorytet to 9 big_smile
dobij od tych 8 i wtedy zobaczysz

8

Odp: Trening by Daxio

Tommie_ masz racje big_smile przecirez 5 kg przy takim wzroscie to troche mało ,pewnie przykład ze będziesz gruby nie brałeś od jakiegoś kulturysty przeciez ci sie ta masa wyrzeźbi ładnie a z 5 kg to tam niemasz co do rzezbienia ja teraz do 1 klg chce dobic przy wzroscie 185

9

Odp: Trening by Daxio

JaK chcesz miec masę to suchaj innych .
To po pierwsze ja waze 72-74 przy 182 i jestem moim zdaniem chudy !!!!!
Mi sie wydaje ze trening na nogi po prostu jest dla ciebie za ciezki i tyle!!!
Co do twego treningu to porazka ale tez tak robiłem na poczatku wiec pozmieniaj jak koledzy Ci radzaa i jez z tym koksem!!!!!!!
Kreatyna Ci nic nie da jak na razie
ponieważ masz za maly staż jak chcesz coś kupić to kup Bialko lub Gainera .
Ale sam bym nic nie kupował poćwicz z 3 miech a zobaczysz ze przytyjesz bez niczego .
Nie zapomnij Trening to nie wszystko
Do tego trzeba miec dietę big_smile
Pozdro for all

10

Odp: Trening by Daxio

Trening nóg nie jest dla mnie zaciezki ale poprostui nie chce tego robić i juz! ludzie trzeba czytać ze zrozumieniem Nie bede ćwiczył nóg ! Po drugie, niby dlaczego kreatyna ma mi nic nie dac ? co to ze jestem chudy to mięśnie nie urosnaż a co to same grubacy mogą trenowac?

co do wagi to nie chce byc wielkim miesniakiem, mi tylko zalezy aby miec wyrzeźbiony brzych oraz wmiare dobra klatke piersiowaaby na plazy nie musieć sie wstydzic, nie chce miec nie wiem jak dużych miesni ... a do tego kreatyna mi jak najbradziej pasuje ... w dodaktu często pisze ze kreatyna jest idealna dla poczatkujacych wiec nie bardzo wiem dlaczego ma mi nic nie dac?

dietę także bede stosowac, na brzuch bede trenował ta 6w bo słyszałem ze jest dobre.

toolar i Elston1981 dzięku za dobre komentarze trening poprwie, dietę tez mam zamiar stosować chce dodać do tego kreatyne, jak juz wspomniałem chce tylko poprawić sylwetkę a nie budować wielkie mięśnie

11

Odp: Trening by Daxio

Twoje podziekowania mnie nie satysfakcjonuja- powiedz co teraz robisz i daj to pod ocene-pozdrawiam

12

Odp: Trening by Daxio

No wiece trening teraz wyglada następująco :

Poniedzialek

Klatka Piersiowa

a) Wyciskanie Sztangi na ławce Poziomej : 12 ; 1 ; 8 - Progresja
B) Wyciskanie Sztangi na ławce w Skosie : 12 ; 1 ; 8 - Progresja
c) Rozpietki na ławce poziomej : 1 ; 1 ; 1 - Staly ciężar

Triceps

a) Wypychanie pojedynczego Hantelka z za głowy siedząc : 1 ; 1 ; 8 - Progresja
B) Prostowanie ramion na wyciągu stojąc : 1 ; 1 ; 1 Sroda

Barki

a) Wyciskanie sztangielek siedząc : 12 ; 1 ; 8
B) Wznosy sztangielek stojąc : 1 ; 1 ; 1 c) Unoszenie Sztangielek w opadzie tlowia : 1 ; 1 ; 1 Biceps

a) Unoszenie sztangi lamanej : 12 ; 1 ; 8
B) Uginanie ramion z hantelkami siedząc na ławce w skosie : 1 ; 1 ; 1 c) Uginanie młotkowe naprzemian : 12 ; 1 ; 1 Piatek

Plecy

a) podciąganie na drazku 3x max
B) Przyciaganie linki wyciągu gornego : 1 ; 1 ; 1 c) podciąganie sztangi do klatki w opadzie tlowia : 1 ; 8 ; 8
d) Martwy ciąg : 12 ; 1 ; 1 Wiec tak przedstawia sie plan, zmodyfikowałem go troszke stosując sie do wymienionych wyzej rad, nie wiem czy dobrze. nóg nie ćwiczę ponieważ mam dość juz widoczne zyly i niechcial bym aby to sie rozwijalo, bardzo dużo czasu poświęcam jeździe na rowerze wiec nogi są odpowiednio dla mnie wytrenowane.

Od wczoraj robie także 6w na brzuch zobaczymy jakie da rezultaty

Od poczatku następnego miesiąca zaczynam stosować dietę na mase.
Tak samo wtedy mam zamiar zacząć stosować kreatynę i jakas odrzywke bialkowa aby przybrać na masie ponieważ doszedłem do wniosku ze te moje 5 kg to zdecydowanie za malo. Ale około 8 mi wystarczy big_smile

kreatynę wiem z kad kupie ale czy możecie mi podac jakiś link do dobrej odzywki białkowej ? ktora bedzie dobrze współpracować z kreatyna ? ponieważ chciałbym dość szybko na masie zyskac. teraz do końca miesiąca bede trenował jeszcze bez tego.

ogólnie zalezy mi tylko na poprawie sylwetki, klatka, brzuch itd nie chodzi mi tutaj o budowanie wielkiej masy.Bede bardzo wdzięczny za przejrzenie tego planu i podanie tego linku do odzywki abym mógł sobie ja kupić z gory dziekuje. Pozdrawiam.

13

Odp: Trening by Daxio

nie no, jak możesz dopuszczać sie takiego zbeszczeszczenia trickaż! : juz wiecej cwiczen dales na bicka, pomimo ze to zaledwie 1/3 lapy dorzuć francuz lezac na poziomej albo skos w dol... lub prostowanie w opadzie tulowia... również pompki na poreczach oraz odwrotne pompki z ciężarem na nogach nie byłyby zle :

po kiego grzyba kreatyna jak ćwiczysz od tygodniaż :
a co do bialka, to wpc 8 ostrowii/ostrowia (cholera wie ktora forma dobra )

14

Odp: Trening by Daxio

no to coś dołożę jeszcze do trica wydawało mi sie ze to troche mało dodam jeszcze jakieś cwiczenie albo dwa dzieki za koment a co do tej kreatyny do dalej nie czaje big_smile co z tego ze trenuje od niedawna ? ale chce uzyskać szybkie rezultaty wiec kreatyna mi pasuje big_smile

15

Odp: Trening by Daxio

stary, na poczatku to idzie sie z wymiarami jak burza lol kretke zostaw na później

16

Odp: Trening by Daxio

ćwiczy od tygodnia i juz odzywki, najpierw to sobie wypożycz książkę o dietetyce i zacznij stosować dietę i poprzeglądaj sobie forum za pomocą wyszukiwarki i będziesz wiedział o co chodzi , w dziale dieta na pewno cis znajdziesz i dołóż wiecej cwiczen na tego tricepsa.
Masz dzial trening i tam są odpowiednie treningo na masę i wybierz a nie kombinuj

17

Odp: Trening by Daxio

nie napisze Ci wywodu z biochemi (od tego jest marijo )

ale praktyka pokazuje, ze wczesne stosowanie kreatyny nie daje praktycznie zadnych efektow, lepiej poczekać przyzwyczaić mięśnie do wysilku/obciazen/troszke innego zycia niz u przeciętnego smiertelnika, zeby potem z pelna mocą wykozystac jej sile

zresztą rob jak chcesz, wkoncu 30zl to nie pieniądze

18

Odp: Trening by Daxio

Sotosowanie Kreatyny w krótkim stażu treningowym moze pociągnąć ze sobia skutki uboczne wiem to z doswiadczenia bo kumpel sie nadzial na to.
Otoz twój organizm nie jest przyzwyczajony do adaptacji wysiłkowej włókna mięśniowe nie są rozciągnięte i teraz słuchaj moze ci sie przydazyc przykra sutuacja na siłowni gdy będziesz brał duze ciężary beda cie łapały skurcze przez kreatynę byłem swiadkiem jak kumpel podnosił 75kg i dostał skurczu klatki sztanga spadla mu na nią chyba nie chciał bys miec takiej sytuacji narazie pomysl o zbilansowanej diecie bo to podstawa a puzniej sie zastanawiaj nad suplementami i nie świruj big_smile

19

Odp: Trening by Daxio

Hmmm pewnie i masz racje big_smile narazie chyba na samej diecie pojadę i moze na jakieś białkowej od.
big_smile poniewazu mnie bardzo słabo jest z nabraniem wagi z tad te moje 5 kg big_smile

20

Odp: Trening by Daxio

koniecznie białkowej i zbilansowanej zapraszam do dzialu dieta i odzywianie big_smile

21

Odp: Trening by Daxio

Wiec juz wiesz czemu kreatyna nie jest na razie CI potrzebna

22

Odp: Trening by Daxio

Nom Narazie powalczę na samej białkowej od.
i diecie, pewnie troche masy przybędzie big_smile a na trica to dołożyłem sobie uginanie ramion ze sztanga lamana, no wiecie za głowę dobre ćwiczonko pozdrawiam