Temat: Cykl treningowy

Po krótkiej przerwie wakacyjnej wracam na siłownie i chciałbym sobie ustalia plan treningowy.
Jednak nie wiem w jaki sposob ustalia ca3oroczny makrocykl treningowy.
Zależy mi głównie na dobrej jakości masie i sile.
Czy zacz1a najpierw trenować na siłe, a później na masę i rzeYbe? Czy może najpierw masa, a później siła i rzeYbaż

2

Odp: Cykl treningowy

Jeżeli jesteś po d3u?szej przerwie to nie polecam brania sie od razu za duże cieżary(tak by to było przy sile) najpierw zacznij od lżejszych żeby sie przyzwyczajia do samych ćwiczen. Ja bym zrobił masa, siła no i oczywiście rze?ba na koncu.

napisałeo krotka przetrwa wakacyjna czyli ile dni/tygodni ????

3

Odp: Cykl treningowy

napisałeo krotka przetrwa wakacyjna czyli ile dni/tygodni ????
Moja przerwa trwała jakieś 5 tygodni.

4

Odp: Cykl treningowy

no to tyle co moja :-)
na poczatku zacznij od ponownego przyzwyczajenia sie do ćwiczen i cieżarow. co do masy/siły do jest to obojętne ja bym zacz13 od masy.
możesz zrobią np. 3 miesiące masy, 2 siły, 3 masy i od maja rzeźbę

5

Odp: Cykl treningowy

podam ci przykładowy cykl roczny
1.wprowadzenie
2.odrabianie stran
3.masa
4.siła
5.mniejsza intensywność
6.masa
7.siła
8.zmiana planu
9.masa
10.mniejsza intensywność
11.masa
12.rzezba
13.roztrenownie
14.odpoczynek

zobacz sobie i zweryfikuj swoje planyjest on od wrzesnia-wprowadzenie do polowy lipca-roztrenowanie a potem wolne czyli wychodzi tak jak twój stan obecny..

6

Odp: Cykl treningowy

conan a jakie odstępy miedzy cyklami :>

7

Odp: Cykl treningowy

podam ci przykładowy cykl roczny
1.wprowadzenie
2.odrabianie stran
3.masa
4.siła
5.mniejsza intensywność
6.masa
7.siła
8.zmiana planu
9.masa
10.mniejsza intensywność
11.masa
12.rzezba
13.roztrenownie  14.odpoczynek  
zobacz sobie i zweryfikuj swoje planyjest on od wrzesnia-wprowadzenie do polowy lipca-roztrenowanie a potem wolne czyli wychodzi tak jak twój stan obecny..
A jak długo mają trwaa poszczególne cześći cyklu rocznego??
Mog3byo bardziej szczegu3owo opisać ten cykl?

8

Odp: Cykl treningowy

ja mam takie: :!:
1 masa
2 masa
3 masa
4 masa
5 masa
6 masa
7 przerwa
8 masa
9 masa
1 masa
11 masa
12 masa
13 masa
14 masa

co fachowiec to fachowiec

a tak na serio to bardzo ciekawe to twoje musze sie zabrać za takie robienie

9

Odp: Cykl treningowy

dni data
1.wprowadzenie 28 01.09-28.09
2.odrabianie stran 28 29.09-26.1 3.masa 31 27.10-26.11
4.siła 28 27-11-24.12
5.mniejsza intensywność 11 25.12-04.01
6.masa 28 05.01-01.02
7.siła 28 02.02-29.02
8.zmiana planu 14 01.03-14.03
9.masa 28 15.03-11.04
10.mniejsza intensywność 07 12.04-18.04
11.masa 28 19.04-16.05
12.rzezba 42 17.05-27.06
13.roztrenownie 28 28.06-18.07
14.odpoczynek 42 19.07-31.08

pamiętajcie to jest przykładowy plan roczny nie ma w nim uznanego kresu przed zawodami jest to podstawowy cyklu roczny kulturysty....

10

Odp: Cykl treningowy

heh ale oni nie są kulturystami :!: wiekszosa pewnie nawet nie wie jak to zrobią

11

Odp: Cykl treningowy

heh ale oni nie są kulturystami  :!: wiekszosa pewnie nawet nie wie jak to zrobią
To, że jestem nowy na forum nie znaczy, że nie mam pojecia o kulturystyce :!:
Jak jesteś takim specjalistą to może napiszesz coś o swoim cyklu treningowym, w jaki sposob go ustalasz, jakie obci1żenia stosujesz w stosunku do obci1żenia maksymalanego w każdym z poszczególnych mikrocyklow?
Czekam na odpowiedY, ale pewnie jej nie zrozumiem, ponieważ bedzie napisana zbyt profesjonalnym jezykiem... lol

12

Odp: Cykl treningowy

heaa spokojnie ten cykl moze każdy stosować bez zastrzeżeń wystarczy byc juz średnio zaawansowanym ...xXxHarperxXx nie denerwuj sie ale masz racje na tym forum jak ktoś zada pytanie to jest uważany za poczatkujacego albo jakiegoś debila nie przejmuj sie tylko zadawaj pytania dalej....

13

Odp: Cykl treningowy

sorka... zle to zrozumiałeo ja nie mowićem o tobie tylko ogolnie, a poza tym ja stosuje plany ustalane przez osoby które sie na tym znają

14

Odp: Cykl treningowy

maxeneg dlatego ludzie pytają pisza by sie dowiedzieć sięgnąć porady....a my musimy im pomoc wiec....

15

Odp: Cykl treningowy

spox, wiem o tym

16

Odp: Cykl treningowy

rozk3ad który podał Conan jest jak najbardziej poprawny wystarczy teraz tylko do niego dobrać ćwiczenia serie i powtorzenia na dane okresy i można caly rok walczya z żelaaem.