Temat: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

ćwicząc klatke (mając problem z gorn1 i środkow1 cześći1 ) zaczynaa lepiej od skosów czy od płaskiej a później skosy jak juz ją zmecze...??

prosze o jakieś plany.

dziekuje !!!

2

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

Na zmeczeniu lepiej wchodzi, ale dasz rade z seriami? Pozatym będziesz miec dużo mniejszy ciężar jak odrazu byo zaczo3... Ale poczekaj na TMQ :-)

3

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

wiesz rob na zmianę raz zaczynasz jeden tydzień od płaskiej a w nastepnym tygodniu od skosu

4

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

to też jest myol ale niewiem czy tak czesta zmiana nie bedzie miała wpływ na rozbudowanie jej ? Bo o to mu chodzi ? neutral

5

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

możesz zastosowaa mój trening
-Wyciskanie na ławeczce płaskiej sztangą 20/12/10/8-6
-Wyciskanie sztangą na skosie 12/10/8
-Wyciskanie hantli na skosie 10/10/1 -Wyciskanie hantli na skosie leżąc na boku 12/1 (to ćwiczenie przedewszystkim rozbudowuje wewnetrzn1 czeoa cyca)

Mi ten plan treningowy przynius3 efekty jakie chciałem miałem bardzo słabo rozwinietą gorn1 czesc klatki a teraz jest wszystko OK ale i tak dalej jadę tym planem bo mi odpowiada i wybijam jeszcze bardziej gorna czesc big_smile ... ale nie jechałem ciągle tym samym planem robiłem kombinacje ćwiczen np długo robiłem rozpietki na skosie zamiast wyciskania hantli a zamiast wyciskania hantli leżąc na boku wyciskanie sztangi na lekkim skosie wąskim chwytem i wiele innych kombinacji ale 2 podsatwowe ćwiczenia czyli wyciskanie na ławce prostej i skośnej zawsze pozostawa3y bez zmian co najwyrzej zmieniałem sztangę na hantle od czasu do czasu ale pamiętaj tez ze odrazu tego nie poprawisz mi to zajęło pol roku ale efekt w zupełności mnie zadawała :-)

6

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

-Wyciskanie hantli na skosie leżąc na boku 12/1 (to ćwiczenie przedewszystkim rozbudowuje wewnetrzn1 czeoa cyca)
możesz napisać jak to sie wykonuje Jeszcze tego nigdy nie robiłem ... :roll:

7

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

hehe trudno bedzie to napisać ale postaram sie wiec : kładziemy sie na ławce skośnej bokiem (tak jak czasem śpimy na boku tak sie kładziemy na lawce) jerzeli kładziemy sie na prawym boku to hantle bierzemy tez w prawa rękę i nie pozostaje nam inny ruch jak wyciskanie tej hantli do gory z pozycji jaka wczesniej opisalem... a i jeszcze ulozenie nóg musi wyglądać tak ze jerzli ćwiczymy prawa stronę to prawa noga powinna stać cala stopa na ziemii a lewa noga cala stopa na końcu lawy tak ze kolano jest zgięte a pieta prawie dotykamy pośladków .... inaczej tego opisać nie potrafię :-) ale polecam to cwiczenie

8

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

o kurcze musze sie skoncentrowaa i moze to skapuje
Poczekaj powoli leze na tym boku np. prawym i jak trzymam sztangielkę ?? Naturalnie? M3otkowo? Bo nie czaje .. I jak z tymi nogami

9

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

Ja bym proponowa3 zaczy1a wpierw od skosa, później możesz zrobią na plaskiej. Gora bedzie w tym momencie lepiej rozgrzana i bedzie bardziej pracowaa od reszty. Jeśli zrobisz na odwrót to bardziej bedzie znów pracować środek. Pokombinuj.

Wyciskanie hantli na skosie leżąc na boku moim zdanie podziała to ale na barki a nie na klatę (pierwsze s3ysze, musze sie zapytać trenera o te ćwiczenie). Nie znam tego ćwiczenia ale znam unoszenie reki ze sztangielką w leżeniu bokiem na skośnej ławce które jest na akton środkowy i miesien czworoboczny no ale to nie to samo.
Zrob z 1 serii tego ćwiczenia a na następny dzien będziesz wiedział na co to jest hehe.

10

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

Czeoa big_smile
IeewwaaI napisał:
color green jerzeli kładziemy sie na prawym boku to hantle bierzemy tez w prawa rękę i nie pozostaje nam inny ruch jak wyciskanie tej hantli do gory... Nie jaże jak można wziąść do reki prawej hantelek (i jeszcze go wyciskaa do gory) jak sie le?y na prawym boku. lol
Moze miało być, że wyciskaa wtedy lew1 rek1? Chyba, że te leżenie na boku to jest nie na boku a bardziej na prawej cześći plecow.
Narazie

11

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

jeśli masz problem z gorn1 cześći1 klatki to zaczynasz od skosu głową w gore i najlepiej skup sie tylko na nim a p3ask1 rob później lub tylko co drugi trening

12

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

nie tak jak napisałem bo lzeszysz na boku a dokładniej na barku nie na ręce wiec masz wolna rękę i możesz wykonywać ruch :-)

13

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

a olipm jak masz u3ozone ręce przy wyciskaniach sztangi na skosie i plasko(szeroko na wysokości barkow czy w1sko)..???

i pod jakimi k1tami poszczególne cwiczenia...

14

Odp: Pytanko dla pewnego swojej odpowiedzi

odradzam takie cwiczenie jak podaje IeewwaaI...zle moze wpłynąć na kregoslup- nie odpowiednia pozycja do cwiczenia, kręgosłup jest w nie naturalnej pozycji...
a co do pytania:
zaczynaj od skosu tj. zrob serie rozgrzewkowa np z zastosowaniem ZASADY PRZEDWCZESNEGO ZMECZENIA LUB ZASADY niepełnych powtórzeń w celu pobudzenia srodkowych i gornych czesci klatki..ale nie za ostro bo wymiękniesz potem zrob normalne serie np 10.8,8 ale dokładnie powolnu ruch w dol i dynamiczny wgore ale bez szaleństw płynnie i poprawnie.....
potem możesz zejsc na plaska.......