Temat: Co jesc po treningu

Czesc mój trening kończy sie o gdzinie 2 co najlepiej zjeść po takim treningu.
Trening mam areobowy zalezy mi na spaleniu tluszczu.

2

Odp: Co jesc po treningu

tylko aerobowy czy siłowy tez ?

3

Odp: Co jesc po treningu

narazie tylko aerobowy stosuje tez odzywke HCA professional.

4

Odp: Co jesc po treningu

bialko i spac.

5

Odp: Co jesc po treningu

Najlepiej, jeśli zjesz coś lekkiego, ale zawierającego zarówno białko jak i węgle. Dobrze by było gdybyś nie czekał z tym do powrotu do domu, ale zaraz po treningu nawet zanim wyjdziesz z klubu coś zjadł. Może być serek wiejski. Do tego bułka z plastrem łososia lub chudego drobiu np. indyka, możesz dodać plaster żółtego serka, 2-3 liście sałaty i tyle. Dań obiadowych o tak późnej godzinie nie polecam, bo będą zbyt ciężkie. Dobrze by było zjeść ostatni posiłek minimum te 2h przed snem. Zakładam oczywiście, że w ciągu dnia masz czas na regularne posiłki z uwzględnieniem B-T-W we względnie właściwych proporcjach. Nie masz możliwości ćwiczenia trochę wcześniej? Tak by nie zarywać nocy? Ja ćwiczę wieczorem po 21 i to już dla mnie czasem za późno. Muszę czekać jakieś 2-3h zanim pójdę spać, bo biorę Trizer i jem kolację. Nie mogę nigdy zasnąć z pełnym żołądkiem.

6 (edytowany przez monikross 2016-05-16 17:41)

Odp: Co jesc po treningu

Najlepiej, jeśli zjesz coś lekkiego, ale zawierającego zarówno białko jak i węgle. Dobrze by było gdybyś nie czekał z tym do powrotu do domu, ale zaraz po treningu nawet zanim wyjdziesz z klubu coś zjadł. Może być serek wiejski. Do tego bułka z plastrem łososia lub chudego drobiu np. indyka, możesz dodać plaster żółtego serka, 2-3 liście sałaty i tyle. Dań obiadowych o tak późnej godzinie nie polecam, bo będą zbyt ciężkie. Dobrze by było zjeść ostatni posiłek minimum te 2h przed snem. Zakładam oczywiście, że w ciągu dnia masz czas na regularne posiłki z uwzględnieniem B-T-W we względnie właściwych proporcjach. Nie masz możliwości ćwiczenia trochę wcześniej? Tak by nie zarywać nocy? Ja ćwiczę wieczorem po 21 i to już dla mnie czasem za późno. Muszę czekać jakieś 2-3h zanim pójdę spać, bo biorę Trizer i jem kolację. Nie mogę nigdy zasnąć z pełnym żołądkiem.

7

Odp: Co jesc po treningu

Najlepiej zjeść coś lekkiego co zawiera białko i węglowodany i iść spać.

8

Odp: Co jesc po treningu

A co jeśli ktoś nie może zjeść i iść od razu spać? Ja mam tak, że nie daję rady spać po jedzeniu. Muszę odczekać minimum tą godzinę, żeby mi się ułożyło. W innym przypadku źle się czuję. Najlepiej to zjeść coś, co będzie lekkie i nie obciąży na noc układu pokarmowego. Ja nie mam takiego problemu, bo staram się ćwiczyć wcześniej, żeby nie musieć zarywać nocy na żaden trening. Tym bardziej, że biorę tabletki Trizer i ich też nie można przed samym snem łykać. Ja tak do 21 staram się być i po ćwiczeniach i po kolacji. Później czas na jakieś ogarnięcie siebie, film albo serial i sen by znowu wstać rano.

9

Odp: Co jesc po treningu

Myślę, że wszystko zależy od tego ile czasu zostało nam do wskoczenia do łóżeczka i pójścia spać. Najlepsza wersja to była by taka żeby mieć na tyle czasu żeby nie obciążać układu pokarmowego i zjeść porządny posiłek, ale mieć odpowiednią ilość czasu na jego strawienie. O której godzinie chodzisz spać jak tak późno kończysz trening? A czy wszystkie suplementy jak się bierze to trzeba odczekiwać pewien okres czasu zanim się pójdzie spać tak jak w przypadku Trizera?