Temat: Czy warto?

Mam 2 latwzrost 171cmwaga 63 kgBMI w normie ale...Jak by nie patrzeć to jestem chudy i zawsze bylem... Mam dobra przemianę materii bojem duzo  czasem wrecz sie obrzeram a nijak niemoge nabrać na masie.Spodnie to juz zapinam na ostatnia dziurkę w pasku....Chcem narac na masie... Narazie nie ćwiczę o wiem ze najwazniejsza jest dieta.Widzialem gdzieś kiedyś jakiś kalkulator zapotrzeowania substancji odzxywczych i wiem ze aby narac na masie musze otrzymywać bilans dodatni.Ale nie wiem jak oliczyc to zapotrzeowanie...Mysle aby sobie kupić wage kuchenna elektroniczna taka do 1grama aby moc sporządzać sobie posilki ale nie wiem czy jest sens.co wy o tym sadzicie

2

Odp: Czy warto?

znalazłem ten kalkulator i obliczyłem sobie ze potrzeuje dziennie jesc150g Bialko  6 kcal500g Weglowodany  2 kcal100g Tluszcz  9 kcalw sumie35 kcalTa ilość jest juz podanna z zapasem (dodalem nieco bialka i węglowodanów razem ok +400-500)I teraz mam takie pytanie czy jak obliczyć posiłek obiadowy?np spagetti.
Makaron to prosto obliczyć np 100g i odczytać ilość bialek tluszcy itd z opakowania...Ale co z sosem? jak obliczyć subastancje odżywcze z sosu?

3

Odp: Czy warto?

9810. - masz i rośnij Sosami sie nie przejmuj i tak robisz masę wiec ;p a co ilosci gram to z czasem na oko co do grama wyliczysz

4

Odp: Czy warto?

Sprawdzałam swoje zapotrzebowanie z wykorzystaniem różnych kalkulatorów. Wychodził mi na różnych kalkulatorach różny wynik. I któremu tu wierzyć? Układałam zawsze dietę na podstawie średniego wyniku. Efekty nie były do końca zadowalające mnie, a nie chciałam marnować pieniędzy na dietetyka. Trafiła mi się oferta 2w1. Kupiłam spalacz tłuszczu www.trizer.pl, który dodaje indywidualny plan żywieniowy, który w połączeniu ze spalaczem daje rezultaty. Teraz mam pewność, że dieta jest odpowiednio przygotowana.

5

Odp: Czy warto?

jurczykowska napisał/a:

Sprawdzałam swoje zapotrzebowanie z wykorzystaniem różnych kalkulatorów. Wychodził mi na różnych kalkulatorach różny wynik. I któremu tu wierzyć? Układałam zawsze dietę na podstawie średniego wyniku. Efekty nie były do końca zadowalające mnie, a nie chciałam marnować pieniędzy na dietetyka. Trafiła mi się oferta 2w1. Kupiłam spalacz tłuszczu www.trizer.pl, który dodaje indywidualny plan żywieniowy, który w połączeniu ze spalaczem daje rezultaty. Teraz mam pewność, że dieta jest odpowiednio przygotowana.

A jak duże są to różnice? Jeśli jest to niewielka ilość kalorii to nie ma sensu się tym przejmować. Ważne by dieta była ułożona odpowiednio z uwzględnieniem b:w:t. Z tego, co widzę na stronie www.trizer.pl jest przykładowy jadłospis i są wyszczególnione poszczególne składniki z określeniem ich wartości. Każda profesjonalna i dobra dieta powinna mieć jak najwięcej informacji na temat spożywanych posiłków.

6

Odp: Czy warto?

Już sobie poradziłam z tymi różnicami. Nie były one jakieś znaczne, więc nie ma sensu się nimi przejmować. Korzystam z diety od Trizera i póki, co mi to całkowicie wystarcza. Tak jak w przykładowym posiłku, jaki zauważyłaś na stronie rozpisana jest cała dieta. W związku z tym nie muszę zawracać sobie głowy liczeniem kalorii i odpowiednimi proporcjami w ciągu dnia. Wszystko podane na tacy. Jedyne co zostaje to przygotowanie posiłku i spożycie go. Chociaż wiem, że i do tego można sobie kogoś wynająć.

7

Odp: Czy warto?

No czytałam, że są firmy, które przygotowują posiłki. Oprócz tego można przecież wynająć sobie kucharkę. Ale ja wolę sama zawsze gotować. Przynajmniej z pełną świadomością wiem, co jem. Nie ma tam żadnych nie do końca świeżych produktów. Sama dokładnie wszystkie warzywa obieram itp. Jakoś nie ufam innym, którzy przygotowują jedzenie. A przecież w diecie od Trizera jest nawet sposób przygotowania jedzenia, więc nawet osoba nieumiejąca gotować powinna sobie poradzić.

8

Odp: Czy warto?

Ja też wolę gotować sama. Jest wiele zalet gotowania w domu, a jedzenie poza nim wcale nie należy do tanich. Chociaż niektórzy uważają, że to właśnie trzymanie diety jest drogie. Natomiast, jeśli weźmiemy pod uwagę czas spędzony na dojazd do restauracji, koszt związany z dojazdem oraz sam koszt jedzenia, które przecież ma naliczaną marżę to od razu zorientujemy się, że dieta jest tania, a przede wszystkim tania. Gotując jesteśmy pewni co jemy. W sieci jest dużo przepisów krok po kroku. W diecie od Trizera też znajdują się proste przepisy wraz z poszczególnymi etapami więc nawet beztalencie kulinarne da sobie radę przy takich szczegółowych instrukcjach.

9

Odp: Czy warto?

Ja się nie uważam za mistrza kulinarnego. W kuchni radzę sobie dość dobrze. Jednak chyba każdy korzysta od czasu do czasu z przepisów i patrzy jak coś ma być przygotowane. Widomo, że czasem lepiej sobie poeksperymentować, ale jak nie ma się czasu ani wystarczającej ilości składników to nie ma sensu marnować jedzenia. W diecie od Trizera i tak nie ma skomplikowanych przepisów. Często im prostsze i im mniej składników tym lepiej. Wtedy można poczuć smak poszczególnych produktów.