1

Temat: Czy wiek wplywa na trening?

Witam wszystkich.
Mam 16 lat.
Chce od nowego roku zacząć regularne treningi na silowni.
Glownie chodzi mi o rzezbe.
Czy z powodu mojego wieku powinienem opuszczać jakieś cwiczenia ? I czy powinienem zachować jakiś limit w ilosci treningów w tygodniu? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawawiam

2

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

Ja powiem tak, na poczatek trening ogolny, później jakiś dzielony 3 później 4 dniowy.
możesz unikać albo stosować mniejszy ciężar i ćwiczyć dobrze technicznie w cwiczeniach które obciążają kregoslup.

3

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

musisz jeszcze wiedzieć ze zeby sie rzeźbić trzeba miec co rzezbic, także na poczatku lepiej rob ogólnorozwojowy trening, i nabieraj miesni.Co do wieku to wiesz ze jeszcze rozniesz, także unikaj cwiczen obciążających kregoslup, nie rob przysiadów ani martwego ciagu, nie przesadzaj z ciężarami i trzymaj prawidlawa technike.

4

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

Nie zapominaj o pasie, masz 65kg? z czego chesz sie rzezbic? Sam mam 16 lat i robie wszystkie cwiczenia przysiady mc i sie nie boje najwyzej coś sie stanie

5

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

słyszałem ze jak jeszcze sie rośnięto nie powinno sie obciążać kregoslupabo to moze wpłynąć właśnie na wzrostchoc z tym jest wiele teori...

6

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

Wielkie Dzieki za pomoc.
Zdaje sobie sprawę ze najpierw musze nabrać masy.
Zaczynam od Nowego Roku zobaczymy jakie beda efekty pozdrawiam

7

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

to nie tylko ze bedzie zahamowany wzrost, ale z powodu obciążeń kręgosłupa moze dobrowadzi go lordozy kifozy lub skoliozy.
Tak samo stawy tez sie dalej rozwijają i mogą łatwo ulec uszkodzeniu.
Dlatego lepiej na poczatku cwiczen nie obciążać kregoslupa!!!

8

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

na poczatku stosuje sie ogolnorozwojowke ktora przygotowuje organizm do pracy na silowni, w takim tranignu raczej nie zaduzo obciążasz kregoslub i do tego uczysz sie techniki

9

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

99484:date nie, 24 gru 2006 - 01:00:name Gentileee) ''(Gentileee @ nie, 24 gru 2006 - 01:00) snapback99484/snapback ''!Witam wszystkich.
Mam 16 lat.
Chce od nowego roku zacząć regularne treningi na silowni.
Glownie chodzi mi o rzezbe.
Czy z powodu mojego wieku powinienem opuszczać jakieś cwiczenia ? I czy powinienem zachować jakiś limit w ilosci treningów w tygodniu? Z gory dziekuje za odpowiedz.
PozdrawawiamDobrze by było jakbys biegal.
Do tego Hantle i ćwicz bicepsy tego nigdy za wiele.Pozniej dojdą poważniejsze cwiczenia.
Daj organizmowi sie rozwinąć a potem naddawaj sobie mase.
No i wez jakoś sie dowiedz co zrobić zeby miec dobre ścięgna i chrzastki.
To bardzo ważne kontuzje w mlodym wieku kolan i ścięgien są grozne.Nie wiem ja biorę glukozamine.
Te mam problemy z kolanem ale to troche inna sytuacja.Mam kumpla który uwielbiał narciarstwo (wiem mało wspólnego z kulturystyka ale jak tu duze obciazenia na stawy) dużo jeździł w twoim wieku i potem jak sie okazało nabył nieuleczalnej ciężkiej kontuzji kolana... ledwo chodzi.
jeśli tylko unikniesz: zlego odzywiania i dużych obciazen... Cwiczpozdr

10

Odp: Czy wiek wplywa na trening?

99493:date nie, 24 gru 2006 - 09:43:name Rose__) ''(Rose__ @ nie, 24 gru 2006 - 09:43) snapback99493/snapback ''!musisz jeszcze wiedzieć ze zeby sie rzeźbić trzeba miec co rzezbic, także na poczatku lepiej rob ogólnorozwojowy trening, i nabieraj miesni.Dokladnie.Aby weliminowac ryzyko spowolnienia lub zachamowania wzrostu powinieneś wyeliminować z treningu cwiczenia takie jak Martwy Ciag, przysiady z dużym ciezarem, cwiczenia na barki z dużym ciezarem.
jeśli jednak chcesz bardzo ćwiczyć te cwiczenia to powinieneś je wykonywać w jak najbardziej poprawnym stopniu technicznym.
Czyli jak? Najlepiej spytaj o to instruktora na siłowni on Cie we wszystko wprowadzi ... //:-D :-D /