1

Temat: Rekord

Mam male pytanie odnośnie rokordy w wysiskaniu : wiadomo ze trzeba porozciągać triceps, klatke baki, ale ile robc serii wyciskania na rozgrzewke, ile to ma byc procent ciężaru maxymalnego i ile powtuzen by byc najlepiej rozgrzanym, a miec najwiecej sile na rekord.

2

Odp: Rekord

sprobuj aby seria rekordowa jeżeli maly ciężar to 5 jeżeli duży to 6.Ja robie 2*6 w roznych uchwytach,potem 90(12razy)potem115(8razy)potem135(4razy)i potem full.generalnie sprawdzam nie częściej niz 1 w miesiącu bo przeciez nie o to chodzi Pozdrawiam i życzę systematyczności w treningu

3

Odp: Rekord

Spore ciężary :!: Ale czy po takich seriach mięśnie ni beda zbyt osłabione zeby wicisnc maxa ??

4

Odp: Rekord

Rob dlugie przerwy min 5min !!

5

Odp: Rekord

machasz kiilkadziesiat razy sztanga, z lekkim ciężarem zeby sie zabardzo nie zmęczyć a dobrze porozciągać

6

Odp: Rekord

60% ciężaru maks. - 8 pow.
80% - 5
90% - 2
Max

7

Odp: Rekord

ale wy go zle zrozumieliscie! tylko Fryderyk_ dobrze
rozgrzej sie ogolnie, pomachaj samych gryfem
bo jak odrazu złapiesz sie za rekord bez rozgrzewki to moze sie to skończyć nieciekawie;

8

Odp: Rekord

no tylko zeby obliczyć 60% 80% i 90% czeba znac 100% hehe

9

Odp: Rekord

Spoko temat.
Tez mnie ciekawi co najlepiej zrobić przed pobijaniem swojego rekordu.
Mysle podobnie jak Fryderyk_, ze na poczatku pomachać lekkim ciężarem zeby rozgrzać miesnie.

10

Odp: Rekord

Za 100% przyjmujesz ciężar jaki był twoim ostatnim rekordem .

11

Odp: Rekord

Ja zawsze sie rozciagem, rozgrzewam klatke (machajac lapami czasami troche pomacham samym gryfem a potem ATAKUJE!!!!!

12

Odp: Rekord

moze troche nie dokonca z tematem ale zapodam....
w nowym KIF jest fajny art o trojboij silowym, jest tam tabelka na podstawie której mozna obliczyć max ciężar bez podnoszenia go! otoz autor pisze ze sprawdzanie maxow zbyt czest nie ma sensu bo mięśnie musza sie potem długo regenerować dlatego wystarczy znac ciężar który sie podnosi np 6razy i na tej podstawie obliczyć MAX. Tabelka wam unaoczni:

Liczba powt.---------%MAXa

1-------------------------1 2--------------------------95
3--------------------------9 4--------------------------88
5--------------------------86
6--------------------------83
7--------------------------8 8--------------------------78
9--------------------------76
10-------------------------75

np podnosisz 90kg- 6razy czyli wg tabelki układamy proste rownanie matem:

90kg 83%
MAX 100%

MAX*83 1 * 9 MAX 9 83
MAX 108,4 Kg

sprawdziłem i faktycznie dziala 8)

13

Odp: Rekord

ogólnie trzeba rozgrzać rozciągnąć cale cialo.Zwroccie tez uwagę na plecy by je dobrze rozgrzac.Ja po bdb rozgrzniu pleców mam o wiele wiecej sily...

14

Odp: Rekord

Mysle ze nie mozna polegać w 100% na ta tabelke, ale wyniki są podobne.
Wyszlo mi 5 kg mniej niz podniosę

15

Odp: Rekord

dobra ta tabelka i powiem wam ze rzeczywiście bardzo zblizona do rzeczywistości - ja właśnie rzadko sprawdzam maxy bo organizm bardzo dostaje i wtedy są mniejsze przyrosty - teraz juz mniej wiecej bede mógł wiedzieć na podstawie tej tabelki ile max mogę wycisnac.

16

Odp: Rekord

Dobra ta tabelka u mnie wyszlo 1kg różnicy mozna sobie obliczyć ile sie wycisknie mniej wiecej.

17

Odp: Rekord

He he fajny bajer no ale i tak trzeba znac ten ciężar co sie 6 razy podnosi, teraz jak skończę kuracje to zobaczę co to faktycznie dziala:p