Temat: Trening na Mase do Oceny!

Witam po 2 miesiącach cwiczenia i czytania forum postanowiłem zmodyfikować swoj plan treningowy o pare cwiczen, serii i ilosci powtorzenProsze o dokladna ocenę i propozycje co do zmian w celu osiagniecia lepszych efektow..Poniedzialeklecy:- podciąganie hantelka jednorącz ( jedna noga o ławkę ) 3 serie 12,10,8 powt.- podciąganie hantelkow oburącz 3 serie 12,10,8 powt.- wiosłowanie sztanga w opadzie tułowia w opadzie 3 serie 12,10,8 powt.
TRICEPS:-francuskie wyciskanie sztangi lezac do czoła 3 serie 10,8,8 powt-prostowanie ramienia ze sztangielka siedząc 3 serie po 10powt.-pompki na krzesłach 3 x maxWtorek:Klatka piersiowa:- wyciskanie sztangi na ławce prostej 4 serie 12,10,8,8 powt.- wyciskanie sztangi na ławce prostej ( uchwyt waski ) 4 serie 12,10,8,8 powt.- wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 4 serie 12,10,8,8 powt.- rozpietki 3 serie 12,10,8 powt.Biceps:- uginanie ramion ze sztanga stojąc 4 serie 12-1 powt.- unoszenie hantla jednorącz 4 serie 12-1 powt.- uginanie hantla jednorącz w podporze 4 serie 12-1 powt.Czwartek:
BARKI:- wyciskanie sztangi zaa karku 4 serie, 12,10,8,8 powt.- Unoszenie sztangi (pozycja stojaca )4 serie 12-1 powt.- Unoszenie hantli (pozycja stojaca) 4 serie po 1 powt.- Wyciskanie hantli nad głowę siedzacPRZED RAMIE:- Uginanie nadgarstków ze sztangielkami na ławce poziomej) 3 x 8 powt.- Uginanie nadgarstków ze sztanga na ławce poziomej 3 x 8 powt.Piatek:Uda:- przysiady ze sztanga trzymana na barkach 4 serie 14,12,10,8powt.- wyprostny na maszynie siedząc 4 serie po 10powt.- uginanie nóg w lezeniu 4 serie po 1 powt.Lydki:- wspięcia na palce stojąc ze sztanga na barkach 3 serie 15-20powt.- wspięcia na palce siedząc 3 serie po 15-2 powt.

2

Odp: Trening na Mase do Oceny!

-Do pleców dodaj jakieś cwiczenie na prostowniki (np martwy ciąg 4s)-lawka skosna i pozioma to to samo chyba sie pomyliles, rozumiem ze chodziło o wyciskanie na skosie-to wyciskanie wąskie angazuje tricepsy a robisz je przeddzien... -na biceps 12serii a na triceps 9... zmniejsz biceps moze do 9...-przedramie daj z bakow do klatki i bica, z barkami zrob sobie brzuch-przy barkach strasznie namieszales... jedno cwiczenie na każdy akton npwyciskanie sztangi 3s, wznosy hantli na boki 3s, wznosy hantli na boki w opadzie 3s

3

Odp: Trening na Mase do Oceny!

zamien wt z czw, na plecy dodaj mc i unoszenie hantli w opadzie, na barki wyc.
zza karku, wyciskanie hantli, unoszenie hantli na boki, szrugsy, na bica rob po 3 serie albo na trica po 4 ale 3 wystarczaGrind, lawka pozioma i skosna to to samo?? wyciskanie wasko jeśli łokcie są jak najdalej od tułowia to angazuje mięśnie klatki

4

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Nie zmienię wt z czw.. bo wtorek zajeb*** iście mi pasuje zeby robić biceps i klatke bo mam dużo czasu tego dnia.
Wiec to akuarat zostaje.
Nad martwym ciągiem sie zastanawiam bo kręgosłup dostaje, a za malego mialem z tym lekki problem wiec nie wiem..

5

Odp: Trening na Mase do Oceny!

to pon z pt

6

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Poniedziałeklecy: tu juz wyraźnie widac,ze brakuje Ci cw.
na prostownik grzbietu (MC, dzien dobry lub unoszenie T z opadu). Za dużo cwiczen na grubość plecow, brakuje cwiczen na szerokość grzbietu.
jesteś poczatkujacy wiec max 12 serii wystarczy.
1 cw.
na szerokosc, jedno na grubość i jedno na prostownik- podciąganie hantelka jednorącz ( jedna noga o ławke ) 3 serie 12,10,8 powt.
proponuje w opadzie T bez lawki, bo jest to drobe cwiczenie dla prostownika grzbietu na tzw.
wstepne zmeczenie miesni- podciąganie hantelkow oburącz 3 serie 12,10,8 powt.
dublujesz cwiczenie wywal- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia w opadzie 3 serie 12,10,8 powt.
wybierz jedno z tych 3 cwiczen, dodajesz podciąganie i np.
MCTRICEPS: ok-francuskie wyciskanie sztangi lezac do czoła 3 serie 10,8,8 powt-prostowanie ramienia ze sztangielka siedząc 3 serie po 10powt.-pompki na krzesłach 3 x maxWtorek: bardzo zły pomysl po poniedziałkowym treningu tricepsu robić klatę dzien pozniej.Klatka piersiowa:- wyciskanie sztangi na ławce prostej 4 serie 12,10,8,8 powt.- wyciskanie sztangi na ławce prostej ( uchwyt wąski ) 4 serie 12,10,8,8 powt.
wywal- wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 4 serie 12,10,8,8 powt.
skos- rozpiętki 3 serie 12,10,8 powt.
staly ciezarBiceps: max 9 serii, zmień na każde cw.
po 3 serie.
Tu tez błąd jeśli chodzi o rozkład cwiczen pon grzbiet , a wt biceps zajedziesz ta mala grupę miesniowa- uginanie ramion ze sztanga stojąc 4 serie 12-1 powt.- unoszenie hantla jednorącz 4 serie 12-1 powt.- uginanie hantla jednorącz w podporze 4 serie 12-1 powt.Czwartek:
BARKI:- wyciskanie sztangi zaa karku 4 serie, 12,10,8,8 powt.- Unoszenie sztangi (pozycja stojąca )4 serie 12-1 powt.
nie wiem co to jest za cwiczenie zamien na unoszenie hantli bokiem w gore, 3 serie- Unoszenie hantli (pozycja stojąca) 4 serie po 1 powt.
3 serie podciąganie sztangi wzdluz tulowia- Wyciskanie hantli nad głowę siedząc dublujesz cwiczenia wywalPRZED RAMIĘ:zwieksz liczbę powtórzeń (pow 10-15)- Uginanie nadgarstków ze sztangielkami na ławce poziomej) 3 x 8 powt.
podchywt- Uginanie nadgarstków ze sztangą na ławce poziomej 3 x 8 powt.
dublujesz cwiczenie, zamien na nachwytPiątek: na poczatek wystarczyUda:- przysiady ze sztanga trzymana na barkach 4 serie 14,12,10,8powt.- wyprostny na maszynie siedząc 4 serie po 10powt.- uginanie nóg w lezeniu 4 serie po 1 powt.Łydki:- wspięcia na palce stojąc ze sztanga na barkach 3 serie 15-20powt.- wspięcia na palce siedząc 3 serie po 15-2 powt.i teraz ten nieszczęsny podzial:unajlepszy wariant:/upon klata, tricepswt plecyczw nogi, barkipićtek bicepslubpon klata, tricepswt bicepsczw nogi, barkipićtek plecy '' ''!Nad martwym ciągiem się zastanawiam bo kręgosłup dostaje, a za małego miałem z tym lekki problem więc nie wiem...Masz jakieś przeciwskazania od lekarzaż?? jeśli możesz ćwiczyć to proponuje robić MC.
jeśli opanujesz techike do perfekcji wpłynie to korzystnie na stan twojego kregoslupa.pozdro

7

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Pon : Uda + ŁydkiWt: Klata + BicCzw: Barki + PrzedramięPiątek: Plecy + Tricepsmoże być?No nie .. przeciwskazań nie mam, skolioza cz jak sie to nazywa tylko

8

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Acha zapomialem o m.
czworobocznym (szrugsy dodaj do barkow) i o treningu na brzuch (napisz co proponujesz, jak chcesz to poczytaj sobie to: ) '' ''!Pon : Uda + ŁydkiWt: Klata + BicCzw: Barki + PrzedramięPiątek: Plecy + Tricepsmniej wiecej dobrze, jedyne przeciwskazanie to - nie rob wyciskania na barki przed tricepsem (a to jest najważniejsze cw.
na barki ), ale wg.
mnie ten rozkład co Ci podalem jest najlepszy '' ''!No nie .. przeciwskazań nie mam, skolioza cz jak sie to nazywa tylkojest to dość powazna wada.
Jakiego stopnia i w którym odcinku kręgosłupa wystepuje ta deformacjaż?

9

Odp: Trening na Mase do Oceny!

5 kregow od lędźwiowego z tego co pamiętam i chyba w prawa strone..

10

Odp: Trening na Mase do Oceny!

jeśli pierwotne skrzywienie lędźwiowe to najczęściej lewotronne . A jakiego stopnia ta wadaż?

11

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Oj nie pamietam.. serio.
Ostatnio jak mnie ten gej dotykał to byłem malym chłopcem ;D chodziłem na jakieś cwiczenia korekycjne i takie tam ale dalej to samo mam tylko w mniejszym stopniu

12

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Dlaczego chodziłeś do lekarza - geja ? Nie było innych ?

13

Odp: Trening na Mase do Oceny!

A jak nazwiesz 4 letniego faceta który Cie dotyka ? ;DNie wiem ale teraz nie chciałbym zeby taki typek mnie macal, co najmniej cienko by z nim było potem;pNie no bekę sobie robie ;D ale jak byłem mialy to mialem rozne shizy, teraz coraz wieksze roll /

14

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Nie chce Cie nie zniechęcać i straszyc, ale cwiczen symetrycznych siłowych nie powinno sie ćwiczyć majac taka wadę kręgosłupa /. jeśli to nie jest powazna wada to mozna z łatwością ja skorygować (o kompensacji nie mowie, bo to zalezy od wady) uOto rady z mojej strony(oczywiscie korekcja zalezy od wieku i od stopnia skoliozy):/uPrzeciwskazania-cw symetryczne wzmacniajace mm dlugie grzbietu-cw rozciągające mm po stronie wypuklej skrzywienia-rotacje odbywające się w kierunku wklęsłości skrzywienia-cw powodujące cofanie barku do tylu po stronie wypuklej -wysuwanie barku po stronie wkleslej-cw wywołujące cofanie biodra po stronie walu mięśniowego a po stronie przeciwnej wysuwanie go do przodu -obciazenia krótkimi długotrwałymi wysiłkami o charakterze statycznym-dlugotrwalle biegi, skoki, podskoki, przeskoki, zeskoki oraz sporty: koszykowka, lekkoatletya, gimnastykaWskazania:- przywrócić prawdilowa ruchomość stawow obręczy barkowej i miednicznej,- cw zwiększające ruchomość w odc kregoslupa- korygować wygiecie skrzywienia pierwotnego, rozciągać więzadła i mięśnie stronie wkleslej- wzmiacniac mięśnie po stronie wypuklej skrzywienia w warunkach obciazenia- stosować cw rozluzniajace oraz cw świadomości wlasnego ciala- kifotyzowac i jednocześnie derotowac kregoslup- w korekcji postaw skoliotycznych stosować cw symetryczne- w korekcji skolioz cw wmacniajace-asymetrycneJesli czegoś nie wiesz to pisz , bo nie chce mi sie opisywać każdego pkt //:-D :-D pozdro

15

Odp: Trening na Mase do Oceny!

coś ty gdyby to było poważne to bym był juz dawno kaleka chyba bo wieszkosc z tych rzeczy mi sie zdaza..

16

Odp: Trening na Mase do Oceny!

No na razie nie jesteś kaleka, ale jeśli będziesz zle ćwiczył to skolioza moze sie pogłębić . Masz 17 lat wiec moze coś jeszcze uda sie skorygowac, później jak osiągniesz 21 lat to korekcja bedzie juz niemozliwa.
Chyba, ze masz bardzo niewielka deformacje to mozna ćwiczyć normalnie lub usunąć cwiczenia które obicazaja kręgosłup symetrycznie tj.
wyciskania na barki, MC, unoszenie T z opadu, Dzien dobry, wiosłowania sztanga, szrugsy, przysiady itd.

17

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Czyli musze isc dac sie wymacać panu pedalowi? Zeby mi powiedział taż

18

Odp: Trening na Mase do Oceny!

Lekarz rodzinny - Ortopeda -fizjoterapeuta możesz również dac swoj plan fizjoterapeucie i sie zapytac, które cw.
możesz cwiczyc, a które nie i najlepiej jakbys je wykonywał pod jego "okiem". Ja studiuje WF wiec moja wiedza na ten temat jest ograniczona /