Temat: moj trening barow

chce zacz1a roba barki w ten sposob
raz w tygodniu bez innej partii
5 ćwiczen po 3 serie
wszędzie pisze że powinno być 3-4 ćwiczen
ale mi to za mało czasu zajmuje i czuje jakbym miał zapas
czy taki mocniejszy trening przyniesie lepsze efekty?

2

Odp: moj trening barow

może twój trening barkow jest za mało intensywny ? może ciężary nie dobrane odpowiednio, czasem jest tak że cwicz1cy wykonuje na wszystkie ćwiczenia po 6-8 ruchow z zbyt dużym ciężarem co powoduje nieprawid3ow1 technikę i prowadzi do tego że po takim treningu nie czuje w zasadzie że ćwiczył barki, co do 5 ćwiczen na barki na jednym treningu możesz omiało sprobować osobiocie również teraz tak ćwiczę przy czym w jednym ćwiczeniu wyciskanie sztangi robie 4 serie w trzech po 3 serie i jednym tylko jedn1, jeśli robisz tak jak pisałem po 6-8 ruchow weY w jednym bądź dwóch ćwiczeniach przejdY na 12-15 powinno pomoc.

3

Odp: moj trening barow

a jeśli można wiedzea ipeisanepug1977 jakie robisz ćwiczenia na barki?? :-)

4

Odp: moj trening barow

do tej pory mój trening wyglądał tak
-unoszenie sztangielek bokiem ( ) - 3 serie
-wyciskanie sztangi od obojczyka- 3 serie
-podciąganie sztangi wzd3o? tu3owia- 3 serie
-ćwiczenie na tył barkow (nie wiem jak je opisać) 3 serie

stosuje progresje 12-10-8
pierwsze i ostatnie ćwiczenie są bardzo lekkie
tj nie czuc zbytniego zmeczenia
wydaje mi sie, ze dlatego mój trening był krotki i nie poch3ania3 zbyt wiele energii
myśle nad dodaniem wyciskania za glow1 (b1dx sztangielkami) oraz sztrugsow
tyle że to by było 6 ćwiczen....
co do czasu to nie byłoby problemu, bo barki chce robią bez 31czenia z inna parti1
tylko czy taki ma sens?

5

Odp: moj trening barow

jasne ze ma sens ja robie same barki bez zadnej innej partii i dobrze mi idzie ... widze ze w poprzednim treningu dobrze stposujesz naprzemienne ćwiczenie aktonow barkow... wtedy caly bark jest ukrwiony mój trening na barki wygląda tak
-Wyciskanie sztangielek (Arnoldki) 20/10/10/1 (Arnoldki owietnie rozgrzewają i mecz1 przedni akton)
-Dociąganie sztangi do brody 12/10/8-6 (według mnie najlepsze ćwiczenie na rozwiniecie masy bocznego aktonu barkow, bo można sotosowaa duże obci1żenia)
-Wypros sztangi przed sobą 12/10/12 (tym ćwiczeniem wymecza maxymalnie przedni akton przez stosowanie dużej ilosci powtorzen... robie tez jego krzta3t)
-Wymach sztangielki na bok 12/12/1 (ta sama zasada co w Wyprostach sztangą przed sobą)
-Ociąganie linki wyciągu do karku (podpatrzylem te ćwiczenie od Nassera El Sonbaty ... Owietne ćwiczenie na tylni akton... miesien wtedy jest tak zgrzany i napompowany ze czuje sie jak bym mial jakas ciezka kulke przyczepiona z tylu barkow)

6

Odp: moj trening barow

w towim treningu nie wyciskasz wogole sztangi
wydawa3o mi sie że to podstawa :
musze lookn1c znowo? na twoje fotki zeby zobaczyć jak ten trening działa na twoje bary
dzieki za konkretn1 pomoc

pzdr

7

Odp: moj trening barow

wyciskanie hantli zamiast sztangi jest według mnie nawet lepsze bo wtedy nie musisz sie martwic o dysproporcje i silnijeszy miesien ... objawi to sie tez pozytywnie przy wyciskaniu sztangi na ławeczce plaskiej...

8

Odp: moj trening barow

mogłbys rozwin1c ostatnią myol?
bo hyba nie do końca rozumiem

9

Odp: moj trening barow

w towim treningu nie wyciskasz wogole sztangi
wydawa3o mi sie że to podstawa :

pzdr odpowiedziałem czemu nie wykonuje wyciskanie sztangi tylko hantlami

10

Odp: moj trening barow

objawi to sie tez pozytywnie przy wyciskaniu sztangi na ławeczce plaskiej...
nie zrozumiałem tego zdania
dzieki wyciskaniu hantli na bary bede wiecej podnosi3 na klateż

11

Odp: moj trening barow

Przy wyciskaniu na klatę szczególnie skosem- głowa do gory ,angarzowane są przednie aktony barkow.

12

Odp: moj trening barow

Polecam
*wyciskanie sztangi siedząc z tyłu lub z przodu <to raczej na sile i wycisk na klate>
lub
*wyciskanie hantli <Arnoldki>
a do tego
*wymachy ramion ze sztangielkami na boki <nie w przód bo to tez dzial na przednie aktony>
*wymachy ramion ze sztangielkami na boki w opadzie tułowia <tylnie aktony>
*przyciaganie sztangi do brodu wzd3o? tułowia <rozgrzewa wszystkie czesci barkow>

BARDZO DOBRY TRENING NA BARKI POBUDZA WSZYSTKIE CZESCI I NIE PRZECIAZA poszczególnych AKTONOW.....

13

Odp: moj trening barow

trening który podał Conan jest niemal identyczny jak mój dlatego go polecam
przy wznosach stojąc jak i w opadzie na jednym treningu stosuj po 3 serie 12powt. na nastepnym 3 serie 6-8 ruchow tak samo przy wyciskaniu.

14

Odp: moj trening barow

na jednym treningu bez progresji 12 ruchow a za tydzień z progresja 8-6??

15

Odp: moj trening barow

na jednym treningu bez progresji 12 ruchow a za tydzień z progresja 8-6??
tak przy czym jeśli na treningu robisz wyciskanie 8-6 powt. to wznosy robisz po 12 powt. i na odwrót następny trening wyciskanie po 12 powt. a wznosy po 8-6 powt.

16

Odp: moj trening barow

a mogłbyo mi w jakiś przystępny sposob wytłumaczyc cel takiego ćwiczeniaż

17

Odp: moj trening barow

Skoro mowa juz o barkach mam takie pytanie.
Jak robicie wyciskanie sztanga luba hantlami na barki to prostujecie ręce do końca czy nie??

18

Odp: moj trening barow

trening ten k3adzie główny nacisk przy ćwiczeniu barkow na wyciskanie w końcu jest to podstawowe ćwiczenie i najlepsze do ich rozbudowy na każdym treningu wykonujesz je jako pierwsze raz 4 serie 10-5 a pozostałe ćwiczenia po 12 powt. a na drugim treningu wyciskanie robisz 3 serie po 12-1 powt. a pozostałe ćwiczenia 6-8 powt.
wygląda to tak:
I tydzień

wyciskanie ( serie piramidalne ) 4serie 10-5powt.
wznosy bokiem 3s 12p
wznosy w opadzie 3s 12p
wznosy przodem 1s 15p
podciąganie sztangi stojąc 3s 12p

II tydzień
wyciskanie 3s 10-12p
wznosy bokiem 3s 6-8p
wznosy w opadzie 3s 6-8p
wznosy przodem 1s 6-8p
podciąganie sztangi stojąc 3s 6-8p
zasada jest prosta na każdym treningu staraj sie do3o?ya ciężaru przy wyciskaniu lub jeśli zrobiłeś poprzednio 6powt. zrob teraz 7-8 z tym samym ciężarem
cel oczywisty rozbudowa barkow wraz z wzrostem ich siły

19

Odp: moj trening barow

w moim nowym treningu chciałem sie skoncentrować właśnie na wyciskaniu
myola3em o 2 ćwiczeniach (sztanga za i przed głową)
ale jak narazie zupełnie nikt tego nie poleca....
czyli jedno ćwiczenie z wyciskaniem jest wystarczające?

co do wznosów przode jest objetne czy uzje do tego ćwiczenia sztangielek czy sztangi?

20

Odp: moj trening barow

KORAL przy wyciskaniu sztangi ( sztangielek ) do gory zatrzymuj sie bezpośrednio przed pozycją zablokowania stawow ( pe3nego wyprostu r1k ).
ipeisanepug1977 w zupelnooci jedno cwicznie wystarczy ( 3-4 serie ).

21

Odp: moj trening barow

roco robiłem przedwczoray ten trening
zają3 mi 35 minut
i nie kosztowa3 zbt wielu si3
dochodzę do wniosku że barki są parti1 ktora nie mo1e mi dac w kooc :
tak wiec do barow dodałem bic
i teraz bede sie koncentrowa3 na plecach big_smile

ps zupełnie nie umiałem robią progresji 8-7-6
nie wiedziałem jakie ciężary dobieraa wiec robiłem 10-8-6

pzdr

22

Odp: moj trening barow

to jakoś szybko ci poszlo....a Roco ma racje 1 cwiczenie wystarczy gdyż tak to przetrenujesz przednia czesc barku a zalezy na rozwniecieu wszystkich aktonow barkow a ha mylisz sie barki mogą dac ci w kość zwlaszca dobra progresja polecam najpierw po eksperymentować z ciężarem i z asekuracja a zobaczysz ze po tych cwiczeniach nie będziesz mial juz sily zwłaszcza jak będziesz robił silowo...
pozdrow....

23

Odp: moj trening barow

mi na sile właśnie nie zależy
chodzi mi o masę i może rzeYbe

24

Odp: moj trening barow

Ja jestem zwolennikiem ciężkiego wyciskania sztangi zza karku!! robie 4 serie z progresja 12,10,8,6 powtorzen! opuszczam sztangę bardzo nisko i nie blokuje łokci w gorze!

Unoszenie bokiem robie tez obowiązkowo z 2-3 kompletami hantli! Mimo wielu lat treningu ćwiczę ciężarem 10-15kg gdyż tu wazna jest technika! po wykonaniu 8-1 powtórzeń lapie sie za lżejsze hantle i robie nastepne 8powtorzen a potem lapie sie za jeszcze niejsze hantle i znowu kilka powtoren! 3 takie serie i barki są tan napompowane jakby mialy eksplodowac!
zresztą ważne są zmiany często zamiast stać siadam lub zamianst hatlami robie uoszenie używając wyciagu!

3 cwiczenia wykonuje na tyl barkow! Tez na zmianę wyciag, hantle i zstępujące obciazenie z duza ilością powtorzen!

Unoszenie barkow na kaptury robie razem z plecami!

Czasami zrobie unioszenie wzdluz tlowia ale ciagnac wyciąg z dolu!

Cwiczenia jak unoszenie przodem właściwie nigdy nie robilem! bo po co? przód barkow dostaje w dupę przy treningu klatki i przy wyciskaniu wystarczajaco!

25

Odp: moj trening barow

roco robiłem przedwczoray ten trening
zają3 mi 35 minut
i nie kosztowa3 zbt wielu si3
dochodzę do wniosku że barki są parti1 ktora nie mo1e mi dac w kooc :
tak wiec do barow dodałem bic
i teraz bede sie koncentrowa3 na plecach big_smile

ps zupełnie nie umiałem robią progresji 8-7-6
nie wiedziałem jakie ciężary dobieraa wiec robiłem 10-8-6

pzdr twierdzisz że nie kosztowa3 Cie zbyt wielu si3 sprobuj nie zmieniaa ciężaru przy wznosach i podciąganiu sztangi każda seria ten sam ciężar i pamiętaj że jak robisz 8-6 powt. to ciężar jest ważny ma być duży tak że już po pierwszym powt. zastanawiasz sie czy zrobisz jeszcze dwa a gdzie tam 6 lub 8 ja tak mam i po każdy trening barkow sporo mnie kosztuje.