1

Temat: Trening na mase by gorzki

Poniżej przedstawie Wam trzydniowy trening rozpisany przeze mnie dla siebie, czyli odrobinę bardziej doświadczonych maniakow tego sportu.Trening nie zawiera specjalnie wyszukanych technik kulturystycznych oprócz oczywistych ruchow wymuszonych, opiera sie na prostych ćwiczeniach, oferuje krótkie przerwy między seriami, daje strasznie w kość i przy odpowiedniej diecie gwarantuje przyrosty odpowiednie do włozonego wysiłku w trening.W treningu zrezygnowałem z progresji obciążeń, bo osobiście nie uznaję tego systemu oraz nie ukrywam inspiracji metodami treningowymi arnolda, chodź to tylko inspiracja.Trening korzysta z dużych obciążeń ( ilość powtórzeń 8 - 6 w ćwiczeniach złożonych ), dlatego nie nadaje się dla początkujących, tu już trzeba mieć trochę doświadczenia żeby przy dużym ciężarze nie zapomnieć o prawidłowej technice.
Wszystkie powtorzenia wymuszone oprócz negatywów wymagają partnera treningowegoCzas odpoczynku między seriami: ok 1:15 - 1:20, miedzy cwiczeniami 2 min.Zaczynamy oczywiście od intensywnej rozgrzewki, polecam do robienia rozciągań, wymachów etc jakieś lekkie np 2 kg hantelki.Seria z gwiazdką * oznacza serie rozgrzewkową z niewielkim obciążeniem w celu dogrzania stawow, mięśni i oswojenia z ćwiczeniem, powtorzenia po znaku + oznaczają powtorzenia wymuszone.Dzień 1: Klatka + bicepsWyciskanie sztangi na ławce płaskiej: 15* , 8 , 8 , 7+1, 6+2Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3 stopni w gore: 8 , 8 , 7+1 , 6+2Wyciskanie hantli -------------------"---------------- chwytem młotkowym: 8, 8, 7, 6Rozpiętki ( maszyna lub hantelki): 10, 10, 10, 10Uginanie ramion ze sztangą: 15* , 8 , 8 , 7+1, 6+2 ( z tym, że tutaj przy bicepsie po znaku + ruch wymuszony negatywny, nadrzucamy sztangę i powoli jak najwolniej opuszczamy )Uginanie ramion z hantelkami chwyt młotkowy: 8 , 8 , 7+1, 6+2 Uginanie o kolano z hantelką: 8 , 8 , 7+1 , 6+2Dzień 2: Barki + tricepsWyciskanie hantli w pozycji siedząc: 15* , 8 , 8 , 7+1, 6+2WYciskanie na maszynie siedząc: 8, 8, 7+1, 6+2Wznosy na boki z hantelkami stojąc w delikatnym pochyleniu: 8, 8, 8, 8Wznosy hantelkami przed siebie: 10, 10, 10, 10francuskie wyciskanie leżąc: 8, 8, 7+1, 6+2 ( tu jak w bicepsie, ruchy wymuszone negatywne)wyciskanie hantla oburącz zza głowy siedząc: 8, 8, 7+1, 6+2 Dzień 3: PlecyPodciąganie na drążku: 4x maxŚciąganie wyciągu gornego do karku: 8, 8, 7, 6Wiosłowanie na maszynie szerokim uchwytem: 8, 8, 7, 6---------"------------- wąskim uchwytem: 8, 8, 7, 6Nie robie osobiście MC ponieważ mam problemy z plecami, ale jeżeli ktoś robi, to niech wywali jedno cwiczenie stad i zastąpi je MCJa nogi ćwiczę w domu, robiąc przysiady na jednej nodze, połwyskoki na jednej nodze etc ponieważ nie zalezy mi na ich masie, ale gibkości i szybkości.Układ dni dowolny, byle z przerwą jednodniową miedzy treningami ofkors.Brzuch pomijam bo i tak każdy trenuje go indywidualniePolecam trening przedramion co drugi dzień:Uginanie nadkarstkow nachwytem 4x14Uginanie nadgarstków podchwytem 4x14Ściskanie dowolnego przyrządu do ćwiczenia przedramion: 2xmaxTrening daje nieźle popalić, osobiście zrobiłem nim koło 2 kg na serie na klatkę w ciągu 4 miesiecy,przytyłem prawie 8 kg, ramie wzrosło o koło 2-2,5 cm.
I nie zamierzam go zmieniaćMam nadzieje że komuś się to przyda //:-D :-D /Peace bro.

2

Odp: Trening na mase by gorzki

No niezle osiągi na tym planie.
Trzeba bedzie kiedyś sprobowac

3

Odp: Trening na mase by gorzki

No to jakimi osiągami teraz sie szczycisz po tym planie ? No i czym go wzmocniłeś ?

4

Odp: Trening na mase by gorzki

'' ''!No i czym go wzmocniłeś zgaduje xp + bialko+dietka+aminy

5

Odp: Trening na mase by gorzki

dieta + miesiąc jechałem na jakiejś taniej kreatynie ktorą mialem od kumpla po 25 zł za poł kilo, wiec dużo mi to raczej nie dalo, bardziej komfort psychiczny, bo nawet nie naciągnąłem grama wody.podstawą było dbanie o dobre jedzenie i wysypićnie się.co do osiągów to nie są jakieś rewelacyjne, bo tak w sumie szczerze to właśnie ćwiczę dopiero 4 miesiące po rocznej przerwie bez mała.
siła mi spadła przez ten rok masakrycznie..tak w sumie ten staż na profilu jest lekko przegięty no ale było nie było za hantel złapałem sie pierwszy raz 3 lata temu /na płaskiej cisne 105 na maks, we wrzesniu szło 85 kg.
<lol>no ale do wakacji chce zrobić ze 12 kilo na płaskiej.
a moze i wiecej? robiłem przez te 4 miesiące za dlugie przerwy miedzy seriami, teraz je zmniejszyłem jednocześnie zwiększając intensywnosc, planuje zakup jakiegoś zwykłego monohydrata w tabletkach jak zaliczę sesje i bedzie git /wiec jak juz w maju bede cisnął 13 kg na płaskiej jadac tym planem, to moze Was do niego przekonam /w avatarze jest zdjecie sprzed roku ponad jak mialem w lapie 36 a wyciskałem 95 kg.
dzisiaj mam 38 /

6

Odp: Trening na mase by gorzki

to bardzo, bardzo dluga miales przerwe.
A jakie miales osiągi przed przerważ

7

Odp: Trening na mase by gorzki

pisze 105kgOsobiscie tez lubie bez progresji wtedy mozna odpocząć i do nastepnej a tak łapiesz oddech zmieniach obciazenie i juz masz ponad 2 minut za sobą

8

Odp: Trening na mase by gorzki

geofach cale moje pakowanie to jedna wielka przerwa.
tak na dobra sprawę to po ludzku ćwiczyłem tylko właśnie 4 miesiące w zeszłym roku ( maj - sierpień ) dojechałem jakoś do 95 kg na płaskiej i formy z avatara.
potem klasa maturalna zarzuciłem pakowanie na caly rok.
te wakacje mialem Ciężkę ze względu na prace i zabawe przy aucie i zacząłem trenować sumiennie dopiero od wrzesnia.
wyciskałem ledwo 85 kilo z pomocą kolegi /

9

Odp: Trening na mase by gorzki

Spoko, moze zrobie ten planik od nowego roku, bo ciekawi mnie dzialanie tej ilosci powtórzeń i wymuszen.
oczywiście zmodyfikuje go o nogi, MC i brak maszyn.
Potem wam powiem, czy GandyXUJJ sciemnial czy nie /

10

Odp: Trening na mase by gorzki

nie lubie ściemniać w zeszłym roku trenowałem progresja i dojechałem do 95 kilo, w tym roku trenuje tym planem i juz mam na koncie 105kg, a to dopiero poczatek //:-D :-D /

11

Odp: Trening na mase by gorzki

100694:date sob, 3 gru 2006 - 19:06:name IWilsonI) ''(IWilsonI @ sob, 3 gru 2006 - 19:06) snapback100694/snapback ''!pisze 105kgOsobiscie tez lubie bez progresji wtedy mozna odpocząć i do nastepnej a tak łapiesz oddech zmieniach obciazenie i juz masz ponad 2 minut za sobaIWilsonI ja pytałem przed przerwa wiec czytaj ze zrozumieniem . No to czas zabrać sie za silownie na powaznie, bo widze ze masz potecjal //:-D :-D do GandyXUJJego

12

Odp: Trening na mase by gorzki

A te trzy dni to nie mało troche? Ja uważam ze 4 to minimum... Ale skoro Tobie to daje zadowalajacy efekt to luz

13

Odp: Trening na mase by gorzki

Spoko plan tzn.
plan jak plan, a wyniki to kwestia nastawienia psychicznego i wola walki.
Ja robie teraz trening trojboistyczny i rozpiskę wykorzystałem min.
na barki i poszły do przodu jak jeszcze nigdy do tad, nie wspominam o klacie.
oczywiście sila najbardziej, ale masa zrobiła sie ksztaltniejsza, wiec jak ktoś chce robić sile, to gorąco polecam tamten plan.
Swoja droga Adam_177 chyba go robi... jak rezultaty?

14

Odp: Trening na mase by gorzki

dzieki geofach, ale mi sie wydaje ze to wola walki właśnie w dużej mierze, nie mój potencjal.
naoglądałem sie rockiego, naczytałem o stallonie, nasłuchałem piosenek grupy survivor i chce mi sie wyciskać jak nigdy dotąd /

15

Odp: Trening na mase by gorzki

plan ciekawy- za mało na tric, dodaj jeszcze jedno cwiczenie na tric, w zasadzie jak zalezy ci na max wyciskaniu powinnienes mocno katować triceps, naprawdę mocno i dawać mu czas na regenreacje przed treningiem klatki, a poczujesz roznice

16

Odp: Trening na mase by gorzki

Gkazipt wyszedlem z zalozenia, ze tric dostaje w kość strasznie przy barkach, wiec 8 serii w dwóch cwiczeniach wydawało mi sie ze wystarczy.
zwłaszcza ze po takim ukladzie mam na tricepsie pozadany zakwas.
ale sprobuje dodać jeszcze jedno cwiczenie! hmm w sumie to mi najbardziej należy na wyje.anych barkach, ale klata to taki podstawowy współczynnik sily //:-D :-D /

17

Odp: Trening na mase by gorzki

Gkazipt wazna sprawę poruszyl- triceps mega ważny przy planie na wycisk lezac.
Robie identyczny plan na tric jak na klatę (powt.
i % max.
obc.) tylko 1 cwiczenie wyciskanie francuskie lezac i juz po miechu planu siłowego poszło z b.
dużo na płaskiej i ciagle idzie, a triceps ruszył do przodu po zastoju- ładnie sie rysuje i uzylnia.
Dlatego szczerze polecam plan, który jest w dziale trojboistycznym w temacie Adama-177- jeszcze tak efektywnego treningu nie mialem nigdy (bez kreatyny).

18

Odp: Trening na mase by gorzki

System jest rozpisany na ok.11-12 tygodni(trenuje sie co 4-5 dni) i przewiduje na klatke tylko jedno cwiczenie-wyciskanie,ale wykonywane w nastepujacy sposob:1treninig-plasko,1-glowa w dol,2treningi-plasko,1 glowa w dol itd.(skos nie ma byc duzy-tak,aby nie zjeżdżać w dol ze sztanga-ok.20-25 stopni)-oto on:1.
TRENING(plasko):50/8-10+60/8-6+70/6+6x80/3-oznacza to:1seria50% maxymalnego obciazenia(jest ono stale dla całego cyklu-wiec jasli ktoś na poczatku cyklu mial max.obc.100kg,to na każdym treningu dla 100kg.oblicza sobie procenty)-8-1 powtorzen,1seria60% max.obc.-8-6powtorzen,1seria70%max.obc.-6powtorzen,6serii80% max.obc.
po 3 powtorzenia itd.2.
TRENING(glowa w dol):50/8-10+60/6-8+70/6+80/5+5x90/2+80/5+70/7-8+60/8-1 (niezle co??),3.
TRENING(plasko):50/8-10+60/6-8+70/6+80/5+5x90/2,4.
TRENING(plasko):50/8-10+60/6-8+70/6+80/5+5x85/3,5.
TRENING(glowa w dol):50/8-10+60/6-8+70/6+85/4+90/4+4x95/2+90/4+60/6-86.
TRENING(plasko):Jak 5-ty7.
TRENING(plasko):50/8-10+60/6-8+70/5+80/4+85/3+4x90/2,8.
TRENING(glowa w dol):50/8-10+60/6-8+70/6+85/4+95/3+3x102.5/2+90/5+60/10-12,9.
TRENING(plasko):Jak 8-my,10.
TRENING(plasko):50/8-10+60/6-8+70/5+3x95/2+4x90/2,11.
TRENING(glowa w dol):50/8-10+60/8-6 +70/5 +85/4+95/2 +102,5/2 +2x110/1 +50/6-8,12.
TRENING(plasko): Jak 11-ty13.
TRENING(plasko):50/8-10+60/6-8+70/5+85/2+95/2+3x100/2,14.
TRENING(glowa w dol):50/8-10+60/6-8+70/5+85/5+90/3+95/2+105/1,15.
TRENING(plasko):Jak 14-ty,16.
TRENING(plasko):50/8-10+60/6-8+70/5+85/3+3x90/217.
TRENING(glowa w dol):50/8-10+60/6-8+70/5+80/3+85/3+95/2+102,5/1+110/1+115/1+???(max)/1+???(max)/1,18.
TRENING(plasko):Jak 17-tyChodzi Ci o ten plan?? Jakie miales osiągi przed tym trenigiem, a jak masz teraz?

19

Odp: Trening na mase by gorzki

odbyłem juz 8 trening i 102,5 % 2 razy poszło dużo latwiej (chocicaz to jest po zmeczeniu juz miesnia), niz przed planem 100% 1 raz.
CZuje, ze mam tyle sily, ze spokojnie podniosę jakieś 110%, a sila siagle rosnie, juz nie mogę sie poczekać kolejnych treningow.
Raz odpuściłem trening trica i poczułem znacznie mniej sily przy kolnej sesji klatki, dlatego odradzam takie odloty.
Jeszcze całego nie odbylem, robie według takiego planu jak napisałem w temacie w TS i wszystko idzie malinka.