Temat: bialko a gainer

Jaka jest roznica w zastosowaniu odżywek wysoko białkowych i weglowodanowo-bialkowych?
Od?ywki wysoko białkowe s3u?1 głównie uzupelnieniu białka pokarmowego. Dzieki nim można precyzyjnie kontrolowaa poziom spo?ytych protein. U3atwiają rozwój masy mięśniowej, najlepiej w zestawieniu z węglowodanami z po?ywienia, lub odżywek typu Carbo.
Od?ywka weglowodanowo-bialkowa to już pe3en, gotowy posiłek, gdzie bialko zestawiono z węglowodanami w proporcjach, najkorzystniejszych dla rozwoju masy mięśniowej i zdolności wysiłkowych.
Od?ywki wysoko białkowe lepsze są dla tych, którzy musza precyzyjnie kontrolowaa proporcje spożycia bia3ek do weglowodanow, głównie z uwagi na tendencje do tycia lub harmonogram zawodow. Natomiast, weglowodanowo-bialkowe dla tych, którzy nie mają problemów z nadwag1, lub czasu na komponowanie diety.

http://www.sportatut.plwww.sportatut.pl

krotko i zwieźle ja miałem spore problemny ze zrozumieniem dlaczeg lepiej kupić gainera niz same bialko, może to komuś też pomoże :

2

Odp: bialko a gainer

moim zdaniem latwiej dostarczyć węglowodany z pozywinia, wiec gainer idzie u mnie w odstawke.
bialko bialko bialko... big_smile

3

Odp: bialko a gainer

Dokładnie.
Wegliel praktycznie jest w każdym produkcie.
Trzeba tylko wiedziea jaki i kiedy umiejętnie z niego korzystać.
Gorzej z białkiem.
Dużego wyboru nie mam (ryby, drob, soja, jajka, twarog, zboże)

4

Odp: bialko a gainer

jest jeszcze roznica w praktyce :
gainera sie 3yknie i nie trzeba sie o nic już martwią

no a bialko tżeba połączya odpowiednio z jakimo posiłkiem - tak jak to powiedział IJaremaI - żeby wegli dostarczyć
No ale jak sie ma praktykę i czas to nie ma problemu

5

Odp: bialko a gainer

Jeśli nawet ktoś tylko powierzchownie zna niektóre produkty dające węglowodany czy bialko; bez problemu bedzie mogł sobie przygotowaa odpowiedni posiłek.

6

Odp: bialko a gainer

a ja wole gainera
specjalioci za mnie zestawi1 ze sobą odpwoiednie składniki w odpowiednich proporcjach 8)

7

Odp: bialko a gainer

Fakt krotki i rzeczowy artykuł , hjglvhmxBen dzieki za niego, na pewno sie przyda innym...

W nawi1zaniu do wypowiedzi Kev1na to wystarczy zerkn1a w tabele, w których są podawane ilości białka i wegli, wted wszystko bedzie jasne.

8

Odp: bialko a gainer

A u mnie tylko gainerek i gainerek Dla mnie podstawa big_smile

9

Odp: bialko a gainer

dentopoAntuna jak będziesz tak jad3 caly czas gainery to przyzwyczaisz do niego swoj organizm i w późniejszym czasie nie be dziesz nic ros3.
Proponuje zmieniaa odżywki, albo nawet lepiej zastosować suplementy np.
kreatyne, polecam Treca, bialko oczywiście to podstawa.
Samymi gainerami daleko nie zajedziesz.

10

Odp: bialko a gainer

Oj tak mi sie napisało tylko-chodziło mi o to, że gainer najlepiej na mnie działa, nie biorę tego na oniadanie, obiad i kolacje przez 7 dni w tygodniu i 365 w roku, a teraz kretke z glutamin1 bede miał

11

Odp: bialko a gainer

Dieta to podstawa, odżywki mogą tylko pomoc, nie trzeba wtedy meczya sie z przygotowaniem posiłku (do miksera i gotowe). No ale dla organizmu nie ma znaczenia czy odpowiednie składniki podajesz z zwyk3ych posi3kow czy też z odżywek (pojdzie tyle saamo). big_smile