1

Temat: Dobrze obmyslony trening?

Witam!
zacznę tak:
Wzrost 186cm, 92kg, 40cm(w bicepsie), 110cm (w klatce), wiek 2 lat, kiedyś juz ćwiczyłem na silowni, ale najdłużej 3 miechy - ostatnio 2 lata temu, sporo grałem w koszykowke, teraz raczej prowadzę siedzacy tryb zycia i niestety zauwazylem, odkładający sie tluszcz na brzuchu, wiec postanowiłem zabrać sie powaznie za cwiczenie.
Do dyspozycji mam sprzet: laweczka + skos + modlitewnik, plaska laweczka, sztanga dluga i krotka, hantle - tyle.
wstępnie juz ułożyłem plan swojego treningu, jednak najpierw chciałbym sie upewnic, ze sobie nie zrobie sam krzywdy.
Aha najwazniejsze: przede wszystkim chciałbym rozbudować mięśnie grzbietu i triceps.
A oto mój plan (czterodniowy)

Poniedzialek:
Plecy
1. wiosłowanie polsztanga 4x20, 12, 10, 8
2. wiosłowanie sztanga 4x12,10,8,6
3. wiosłowanie jednorącz (hantelm) 3x10,8,6
4. sztrugsy ze sztanga 4x12,10,8,6
5. martwy ciąg 4x12,10,8,6
znalazłem taki zestaw w sieci, poleca go jakiś znany kulturysta, ale nie pamiętam jaki, poniedzialek wybrałem dla tego, ze po weekendzie jestem dobrze wypoczety, a zalezy mi bardzo na cwiczeniach grzbietu i nad dobra koncentracja

przedramię
1. uginanie ze sztanga podchwytem 4x max
2. uginanie ze szt. nachwytem 4x max
nie wiem czy to dobre polaczenie z grzbietem, ale chciałem dodać drugie czwiczenie na ten dzien, o prócz tego przedramię jeszcze w pićtek (zapomnialem wczesniej napisac, ze mam dlugie ręce i przedramię u mnie wyglada dosyc mizernie)

Wtorek:
Klatka
1. pompki na rozgrzewkę 4x nie wiem jeszcze ile dam rade zrobić
2. wyciskanie szt. na płaskiej law. 4x12,10,8,6
3. wyciskanie hantli w skosie 4x1 4. rozpieki na płaskiej law. 4x1 co do klatki to mam niezle zbudowana, ale chciałbym szczególnie zwrócić uwagę na gorna partie tych miesni

Biceps
1. unoszenie sztangi stojąc 4x12,10,8,6
2. unoszenie hantli stojąc (uchwyt mlotkowy) 4x1 3. unoszenie sztangi na modlitewniku 4x12,10,8,6
4. unoszenie hantli z supinacja 4x1 nie wiem czy nie wyzucic modlitewnika bo to chyba cwiczenie na szczyt bicepsa a ja mam spory biceps dobrze wybrzuszony a chciałbym popracować raczej nad jego rozciągnięciem

Czwartek
Barki
1. unoszenie hantli w bok 4x1 2. wyciskanie sztangi siedząc 4x12,10,8,6
3. unoszenie hantli w opadzie tułowia 4x1 4. podciąganie sztangi wzdluz tułowia 3x1 tutaj zalezy mi szczególnie na rozwinieciu tylnych partii tych miesni, wiec odrazu nasowa sie pytanie wyciskanie sztangi z za, czy moze z przed głowy ???, a moze całkiem inne cwiczenia

Nogi
1. przysiady ze sztanga 4x 12,10,8,6
2. wspięcia na palce ze sztanga 4x 1 ( a moze max ? )
w temacie nogi, to szczerze mówiąc brakuje mi pomysłów

Piatek
Triceps
1. unoszenie sztangi lezac podchwytem 4x1 2. wyciskanie hantli siedząc francuzkie 4x1 3. pompki na dwóch ławeczkach (nie znam fachowego okreslenia) 4x max
4. unoszenie hantli w zdłuż tułowia w opadzie 4x1 co do tricepsa to mam duze wątpliwości co do mojego planu, a na tym mięśniu zalezy mi najbardziej, u mnie jest on stosunkowo słabo rozwiniety w porownaniu np. do bicepsa, i bardzo chciałby znacznie zwiększyć jego rozmiary, (zaznaczam, ze nie mam wyciągu ani poreczy, tylko to co wymieniłem na poczatku posta)

przedramię
tak jak w poniedzialek, a moze jakieś inne cwicznenia ?

Dodam, ze celem treningów ma byc przede wszystkim zwiekszenie masy miesniowej.
Prosze wiec Szanownych kolegów o uwagi i ewentualne wskazówki odnośnie mojego planu treningowego. ( mam nadzieje, ze komuś sie zechce przeczytać to wszystko co na stukalem).
Na razie to tyle, mam jeszcze kilka pytan, ale o tym innym razem, zeby nie było za duzno na raz ( i tak jest sporo).
Z gory serdecznie dziekuje !!
Pozdrawiam!

2

Odp: Dobrze obmyslony trening?

Poniedzialek:
Plecy
1. wiosłowanie polsztanga 4x20, 12, 10, 8
2. wiosłowanie sztanga 4x12,10,8,6
3. wiosłowanie jednorącz (hantelm) 3x10,8,6
4. sztrugsy ze sztanga 4x12,10,8,6
5. martwy ciąg 4x12,10,8,6
znalazłem taki zestaw w sieci, poleca go jakiś znany kulturysta, ale nie pamiętam jaki, poniedzialek wybrałem dla tego, ze po weekendzie jestem dobrze wypoczety, a zalezy mi bardzo na cwiczeniach grzbietu i nad dobra koncentracja

według mnie dla ciebie zaskomplikowany tzn. po tej przerwie.
3x wioslowanie, hm...odpada. szrugsy zostaw na koniec, są meczace a na MC należy sie skupic.
Polecam:
*podciaganie na drazku 4xmax <jesli nie masz, pomijamy ten pkt.>
*MC
*wioslowanie ze sztanga
*wioslowanie z hantlem
*szrugsy

Podalem w takiej kolejnosci, gdyż uważam ze to spowoduje lepsze rezultaty, po rozgrzewce na drazku możesz przejsc do MC. Poprawna technika oraz dobry ciężar dobrze zrobi twoim pleca. Potem wioslowanie, również przy dobrej technice i co najważniejsze ciezarze, dobrze pobudzi miesnie, tu musisz przyłożyć wage do techniki, pełne napinanie nawet kilkusekundowe jest kluczem do dobrych efektow. Podobnie z hantlem. Noi na końcu szrugsy.

przedramię
1. uginanie ze sztanga podchwytem 4x max
2. uginanie ze szt. nachwytem 4x max
nie wiem czy to dobre polaczenie z grzbietem, ale chciałem dodać drugie czwiczenie na ten dzien, o prócz tego przedramię jeszcze w pićtek (zapomnialem wczesniej napisac, ze mam dlugie ręce i przedramię u mnie wyglada dosyc mizernie)

Dobrze ze postanowiłeś to cw. W sumie dobre cw tylko zmniejsz serie do 3, lub jeśli nie dasz rady to do 2.

Wtorek:
Klatka
1. pompki na rozgrzewkę 4x nie wiem jeszcze ile dam rade zrobić
2. wyciskanie szt. na płaskiej law. 4x12,10,8,6
3. wyciskanie hantli w skosie 4x1 4. rozpieki na płaskiej law. 4x1 co do klatki to mam niezle zbudowana, ale chciałbym szczególnie zwrócić uwagę na gorna partie tych miesni

Podstawopwy zestaw, moze byc.

Biceps
1. unoszenie sztangi stojąc 4x12,10,8,6
2. unoszenie hantli stojąc (uchwyt mlotkowy) 4x1 3. unoszenie sztangi na modlitewniku 4x12,10,8,6
4. unoszenie hantli z supinacja 4x1 nie wiem czy nie wyzucic modlitewnika bo to chyba cwiczenie na szczyt bicepsa a ja mam spory biceps dobrze wybrzuszony a chciałbym popracować raczej nad jego rozciągnięciem

Na wydluzenie do uginanie ramion ze sztanga trzymana nachwytem, powolna faza negatywna.

*uginanie ramion ze sztanga
*uginanie ramion z hantlami
*uginanie ramion ze sztanga nachwyt

To by było dobre. Pobudza wszystkie glowy, zewnetrzna i wydluza bicka.

Czwartek
Barki
1. unoszenie hantli w bok 4x1 2. wyciskanie sztangi siedząc 4x12,10,8,6
3. unoszenie hantli w opadzie tułowia 4x1 4. podciąganie sztangi wzdluz tułowia 3x1 tutaj zalezy mi szczególnie na rozwinieciu tylnych partii tych miesni, wiec odrazu nasowa sie pytanie wyciskanie sztangi z za, czy moze z przed głowy ???, a moze całkiem inne cwiczenia

Na tyl to wyciskanie zz karu jako cw na wszystkie głowy oraz wymachy ramion w opadzie ze sztangielkami.
Podstawowy plan:
*wyciskanie zza karku
*wymachy ramion na boki stojąc
*wymachy ramion na boki w opadzie tułowia

Jako na koniec możesz dodać jeszcze krazenia barkow z hantlami.

Nogi
1. przysiady ze sztanga 4x 12,10,8,6
2. wspięcia na palce ze sztanga 4x 1 ( a moze max ? )
w temacie nogi, to szczerze mówiąc brakuje mi pomysłów

Widze wlasnie...
*przysiady ze sztanga
*wykroki ze sztanga lub hantlami
*MC na prostych nogach

*wspiecia ze sztanga
*wspiecia na dużym podescie na jednej nodze z hantlem

Piatek
Triceps
1. unoszenie sztangi lezac podchwytem 4x1 2. wyciskanie hantli siedząc francuzkie 4x1 3. pompki na dwóch ławeczkach (nie znam fachowego okreslenia) 4x max
4. unoszenie hantli w zdłuż tułowia w opadzie 4x1 co do tricepsa to mam duze wątpliwości co do mojego planu, a na tym mięśniu zalezy mi najbardziej, u mnie jest on stosunkowo słabo rozwiniety w porownaniu np. do bicepsa, i bardzo chciałby znacznie zwiększyć jego rozmiary, (zaznaczam, ze nie mam wyciągu ani poreczy, tylko to co wymieniłem na poczatku posta)

color cyanWywal to ostatnie cw i bedzie nawet good.
przedramię
tak jak w poniedzialek, a moze jakieś inne cwicznenia ?

SUMA: niepodalem ci seri ani powtorzen, również nic nie mowie o okładzie dni i parti cwiczonych. To sam musisz sobie ulozyc. PLan nie jest idealny, ale podporządkowany twoim wymoga i mozliwoscia. Ale jeśli będziesz mial jakieś pyt to wal.

3

Odp: Dobrze obmyslony trening?

Alta1992 Wielkie Dzieki !!!
mam jeszcze pare pytań i watpliwosci:
co do podciągania to mam w piwnicy rurę gazowa, jest troche gruba, ale da rade, kiedyś sie na niej podciągałem - rozumiem, ze podciąganie za głowę jeśli chodzi o mięśnie grzbietu
a gdybym jednak wiosłowanie sztanga zamienił na wiosłowanie z polsztanga ? bo przy wąskim chwycie normalnie czuje jaki mi rozrywa motylki szczególnie w dolnej czesci
co do bicepsa to pewnie sie zastosuje do Twoich porad

no i o ilosci serii i powtórzeń które podalem na poczatku nie ma mowy, ale mysle, ze po jakichś trzech tygodniach bede mógł robić pełny trening

barki: nie wiem jak wyglada cwiczenie: krazenie barkow z hantlami ????
nogi: no w sumie to znane mi cwiczenia, ale jak większość kulturystow-amatorow te mięśnie potraktowałem po macoszemu, chociaż dużo kiedyś biegałem i w moim przypadku nie są one zaniedbane
Jeszcze raz dziekuje za pomoc,
aha no i jeszcze brzuch, postanowiłem puki co robić A6W nie wiem tylko czy ćwiczyć brzuch np. na czczo z rana, czy moze po treningu ??
i jeszcze jedno, czy w czasie treninu mozna pic wode (niegazowana oczywiscie) ?
wiem, ze na pewno zapomniałem jeszcze o coś spytac, ale na razie to tyle

4

Odp: Dobrze obmyslony trening?

wode mozna a nawet trzeba pic, malymi lykami, nie moze byc zimna, najlepiej zeby miala temperaturę rowna lub wyzsza niz temperatura otoczenia. picie zimnej wody powoduje tylko to, ze często chodzimy do toalety. Niestety, nawet pic wode trzeba umiec!!

krazenie barkow z hantlami wyglada tak jak i bez, tyle, ze trzymasz lekkie hantle (robiles to na WF)
A6W możesz robić o dowolnej porze, najkorzystniej jednak rano na czczo.

5

Odp: Dobrze obmyslony trening?

no to chyba sie juz domyślam z tymi barkami, hantle w lapy, ręce zgięte w łokciach i kręcę jakby korbaż?? poprawcie mnie jak zle gadam!!!

6

Odp: Dobrze obmyslony trening?

NIE...krazenia to krazenia a nie jakieś korby....takjak bys rozgrzewał barki... 6W odpuść narazie i rob masę miesni brzucha...czyli spiecia i spiecia na skośnej ławce z krazkiem...

7

Odp: Dobrze obmyslony trening?

eeee chyba nie zaczaję nigdy tych krazen, w zamian bede robił arnoldki
co do miesni brzucha to tylko to jedno cwiczenie ?? i jak czesto, przy każdym treningu?

zaczyna mi sie podobać na tym forum, widać ze tu są ludzie którzy na prawdę znają sie na tym sporcie i chętnie dziela sie swoja wiedza, takie samo pytanie, zadalem na innym forum i jeden idiota zamiast mi coś poradzić kazał mi czytać i pytać i jeszcze coś chrzanił o diecie - a o to przeciez nie pytalem. Wiec chyba Tutaj zostanę na dluzej, z reszta bardzo dużo mozna sie tu nauczyć i nikt sie nie wywyzsza, ze ma kilkuletni staż w cwiczeniu.
sory za OT, ale musialem sie wyżalić

8

Odp: Dobrze obmyslony trening?

Jakie wyznania big_smile Czasem nie ma sie co dziwic,ze odsyłamy do tematów podwieszonych (przyklejonych) w danym dziale,bo po to ktoś to opracowal,zeby z tego korzystać (pewnie podobnie pod tym wzgledem było na tamtym forum).
A po ci te krazeniażSlyszalem,ze to kontuzjogenne i lepiej robić zwykle szrugsy.
przykładowy trening brzucha, po każdym treningu:
wznosy nóg w lezeniu (najlepiej na ławce płaskiej bez dotykania ziemi) 3s maks powt.
spiecia 3s maks powt
skrętoskłony (mozesz np.ze sztanga,z talerzem na stojąco lub na siedzaco,albo zwykle) 3s maks powt

9

Odp: Dobrze obmyslony trening?

gietka Dzieki !
no to juz chyba mniej wiecej wiem co i jak, teraz tylko zostaje brac sie do roboty, oczywiście na poczatek ze 3 tygodnie nie mam zamiaru zbytnio sie forsowac, ale z brzucha to wycisnę ile sie da