Temat: platki kikurydziane

maja takie samo zastwosowanie jak platki owsiane ? mozna je jeść ? (dieta) i używać jako weglowodanoew ? czy moze są zbędne tak jak biale pieczywo ? są lepsze w smaku wiec pytam , bo moze są poprostu dupne

2

Odp: platki kikurydziane

MIeszam je razem z platkami owsianym

3

Odp: platki kikurydziane

kkk , thx jeszce ktoś jakieś pomysły ? chodzi mi oto czy ten rodzaj platwkow nadaje sie czy nienadaje do diety

4

Odp: platki kikurydziane

Dobry temat , ja sram juz powoli tymi owsianymi :? od kilku miechow je wsowam , w smaku są ochydne , gdyby nie owoce to bym zygał po nich , jedyna alternatywa to kukurydziane , do tego jakiś owoc i jest GIT .

5

Odp: platki kikurydziane

wchodzą w znacząco w skald większości musli, a musli jest w diecie bardzo doradzane (poza redukcyjna), ale same platki kukurydziane raczej nie są tak wartosciowe...

6

Odp: platki kikurydziane

platki kukurydziane przeciętnie w 100g maja:
b - 8,5g
w - 81,7g
t - 2g
kiedy platki owsiane w 100g maja:
b - 11,9g
w - 69,3g
t - 7,2g

owsiane w domu mam, ale jem glownie wtedy kiedy brakuje mi kukurydzianych lub czasem mieszam
smakowo kukurydziane wypadają lepiej od owsianych (zarowno bezpośrednio po zalaniu mlekiem, jak i po dłuższym pobycie w mleku big_smile)

7

Odp: platki kikurydziane

kukurydziane sie gorzej wchłaniają bo to jak sama nazwa wskazuje to skrobia kukurydziana, ale na sniadanie mogą byc, ja zmieniłeś bo tez srałem owsianymi lol

8

Odp: platki kikurydziane

a ja dzisja jadlem platki ryżowe dobre w smaku dużo węglowodanów maja rano zjadłem 200g platkow i pol litra mleka ;D

9

Odp: platki kikurydziane

Ja polecam platki sojowe.

10

Odp: platki kikurydziane

Panowie.
Podstawa w diecie, to znajomość indeksu glikemicznego (IG), w którym platki kukurydziane zajmują jedna z wyższych pozycji.
W stosunku do glukozy, ktora IG ma 100, platki kukurydz.
maja 85.
To tak, jakbysmy rypali prawie sama glukoze.
Wniosek, platki kuku.
ułatwiają tycie.
odsyłam do definicji IG.

11

Odp: platki kikurydziane

czyli pooprostu są dupne ?

12

Odp: platki kikurydziane

I tak, i nie... odsyłam do def.
IG, bo nie chce mi sie tłumaczyć big_smile

13

Odp: platki kikurydziane

No, raca tycie ułatwiają big_smile tak samo jak ziemniaki, ale na sniadanie nikomu nie zaszkodzi, sprawdzę IG, kurde jak maja taki indeks to kto to wogule nazwał kukurydziane :motylanoga:

14

Odp: platki kikurydziane

dla zainteresowanych

15

Odp: platki kikurydziane

Widziałam, że niektórzy jedzą płatki kukurydziane z dodatkiem cukru. Ja natomiast w ogóle nie jem teraz kukurydzianych. Dużo zdrowsze i według mnie smaczniejsze są owsiane. Do tego mleko z najmniejszą zawartością tłuszczu oraz ewentualnie jakiś owoc wkrojony. Starcza mi to bez problemu do drugiego śniadania i nie odczuwam głodu. W ogóle, od kiedy stosuję spalacz tłuszczu www.trizer.pl to mam mniejszy apetyt. Jest to jedna z zalet tego produktu. Na słodycze też nie mam ochoty. Słodkości dostarczam do swojego organizmu teraz wyłącznie w postaci owoców.