1

Temat: bol plecow

strasznie mnie boli kregos3up, i chyba spowodowane jest to siłownia, można coś z tym zrobiaż

2

Odp: bol plecow

jak jest mocny bol to lepiej udaa sie do lekarza i zrobią na jakiś czas przerwe w treningach,
a już na pewno zrezygnowaa z ćwiczen obciążających kregos3up takich jak martwy ciag, wyciskanie zza karku, wyciskanie sztangi z klatki w gore na strojaco, przysiady, szrugsy z dużymi ciezarami.

Podejrzewasz jakieś konkretne ćwiczenie które mogło być przyczyna tego bolu?

3

Odp: bol plecow

przestać cwiczyc, pochodzić na basen, wycoagac sie na drazku, wzmocnić odcinek lędźwiowy

4

Odp: bol plecow

nawet jeżeli nabawi3es sie tego urazu nie na siłowni to przerwa w ćwiczeniach bedzie konieczna, z kregos3upem nie ma ?artow, jeżeli za kilka dni nie przestanie bolea to lepiej udaa sie do lekarza, pomoc doktorka jest czasem niezastapiona :idea: big_smile

5

Odp: bol plecow

zarejestrowa3em sie do lekarza ale dopiero 23 listopada i pewnie to bedzie trzeba przesunaa na inny termin bo 2 ide do szpitala, chyba że jak bede w szpitalu powiedziea o tym bylu, tylko że bede le?a3 na neuroligi.
a jak mogę wzmocnia odcinek led1wiowy?

6

Odp: bol plecow

Przedewszystkim stosując pas.
I wykonuj ćwiczenia prawid3owa technika bo to napewno jest przyczyna tego bolu.

7

Odp: bol plecow

ale ja nie ćwiczę zbytnio obciążając kregos3up, na stojąco ćwiczę tylko biceps, barki,

8

Odp: bol plecow

rob przerwe....
1. idź do lekarza
2. rozciągaj sie o rozgrzewaj oczywiście rozciągaj kregoslup...

innej opcji nie mam...lekarz ci powie co i jak moze jakas masc a jak coś bardziej poważnego to skierowanie do kręglarza

9

Odp: bol plecow

Gdy przestanie cie bolea,po przerwie zacznij ćwiczyć dolna partie plecow(martwy ciąg wykluczony).Najlepiej wyprosty tu3owia na ławce rzymskiej,ale nie maksymalnie do gory, bo tak też można sie nabawia kontuzji kregos3upa.

10

Odp: bol plecow

dokładnie jak napisał behrD
Gdy przestanie cie bolea,po przerwie zacznij ćwiczyć dolna partie plecow(martwy ciąg wykluczony).Najlepiej wyprosty tu3owia na ławce rzymskiej,ale nie maksymalnie do gory, bo tak też można sie nabawia kontuzji kregos3upa.

kiedyś tez mialem problemy z plecami, po wyleczniu musisz zacząć je ćwiczyć i stoponiowo wzmacniać dzieki czemu nie będziesz juz mial takich problemów

11

Odp: bol plecow

boli mnie led1wie a czasem krzy? krzy? wiem napewno że od ćwiczen, a led1wie?

12

Odp: bol plecow

popieram PAS.. miałem to samo.. zacząłem ćwiczyć w pasie i jak narazie nic mnie nie boli i mam nadzieje ze nie bedzie pozdro

13

Odp: bol plecow

do jakich ćwiczen mam u?ywaa pas?

14

Odp: bol plecow

ciagi, wioslowania, cwiczenia stojac...

15

Odp: bol plecow

moim zdaniem boli cie dlatego że nie trenowa3es odcinka lędźwiowego

rob martwy ciąg - nie boj sie tego - tylko zak3adaj po 5kg na stronę i bedzie dobrze jak siła bedzie ros3a to będziesz zwiększać obciazenie

16

Odp: bol plecow

Pas zak3adaj na do wszystkich ćwiczen obciążających kregos3up w pionie ,a także do wyciskania nogami na suwnicy.

17

Odp: bol plecow

Sam miałem ostatnio przy martwym ciągu sad

18

Odp: bol plecow

Ból pleców może mieć wiele przyczyn i moim zdaniem warto jest je poznać:
https://rodzinazdrowia.pl/bole-plecow-p … legliwosci

Na stronie jest opisane jakie mogą być jego przyczyny.
przeciążenie, nadwyrężenie mięśni, naderwanie więzadła, skurcze mięśni kręgosłupa
przepuklina kręgosłupa (inaczej dyskopatia lub wypadnięcie dysku)
złamanie kręgów kompresyjne
zwężenie (stenoza) kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym

Najlepiej jest wybrać sie do lekarza i ten stwierdzi jakie powinno byc leczenie.