Temat: Trening z priorytetem.

Mam pytanie kto dokładnie mógłby mi napisać na czym polega układanie planu z priorytetem na jakas partie? Czym sie kierowac, czy to zależne jest od treningu masa sila rzeezba i co oznacza ze mam trening z priorytetem? Pytam w celu uzupelnienia wiedzy i pytam bo decyduje zmienić priorytet z treningu klatki na trening barkow zeby sie poszerzyc.
MAm problem z barkami bo nie lubie ich ćwiczyć gdyż mam kontuzje której sie juz nie leczy i nie mogę wykonywać cwiczen w czasie których strzela mi w barku...
PIORYTET BARKIsystem2,1,1,1,1,1)BarkiWyciskanie sztangi sprzed głowy 4 x 12/10/8/8Unoszenie sztangielek bokiem w gore 3 x 10plecy, bicepsSciaganie drazka wyciągu gornego w siadzie szerokim uchwytem (nachwyt) 3 x 12-6Podciaganie końca sztangi w opadzie 3 x 12-6Podciaganie sztangielki w opadzie (wioslowanie) 3 x 12-6Sklony ze sztanga trzymana na karku (tzw.
"dzien dobry&quot 4 x 12-6Uginanie ramion ze sztanga stojąc 4 x 12-6Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt "mlotkowy&quot 3 x 10Uginanie ramienia ze sztangielka w siadzie - w podporze o kolano 3 x 10klatka piersiowa, barkiWyciskanie sztangi w lezeniu na ławce poziomej 4 x 12-6Wyciskanie sztangi w lezeniu na ławce skosnej-glowa w gore 4 x 12-6Rozpietki ze sztangielkami w lezeniu na ławce poziomej 3 x 10Podciaganie sztangi wzdluz tułowia 3 x 10Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3 x 10nogi, tricepsPrzysiady ze sztanga na barkach 4 x 12-6Przysiady wykroczne 3 x 12-8"Martwy ciag" na prostych nogach 3 x 12Wspiecia na palce w staniu 3 x 15Wyciskanie "francuskie" sztangi w lezeniu 4 x 12-6Wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki w siadzie 3 x 10Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 3 x 1   trening raptora mam pytanie bo to mogę robicodciaganie sztangi wzdluz tułowia 3 x 10Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3 x 1 ... tego nie Wyciskanie sztangi sprzed głowy 4 x 12/10/8/8  - najwyzej zza glowyUnoszenie sztangielek bokiem w gore 3 x 1 - przodem tez niebo mi to strzela i boli co mogę zamiast tego tzn podajcie przykłady cwiczen mogę np arnoldki to wiem.
i jak to rozłożyć na pon, wt , czw i pt? mialem takpon klatka bicwt plecy tricczw barki przedramionapt klatka nogiMoge np bic i barki?pon: bic    ric barkiwt:  klatka tricicczw: plecy przedramiona/barkipt nogi barkiprzedramiona....

2

Odp: Trening z priorytetem.

strasznie namieszalesPodciaganie sztangi wzdluz tułowia 3 x 10to możesz robic, ale czy wiesz ze to cwiczenie jest kontuzjogenne? ruch w stawach jest bardzo nienaturalny i mozna miec problemy na starosc... a Ty w dodatku piszesz ze juz masz jakieś problemy z barkami... Cwiczenie bedzie wporzadku jeśli zamienisz w nim sztangę na sztangielkiWyciskanie sztangi sprzed głowy 4 x 12/10/8/8  - najwyzej zza glowyzza głowy jest również kontuzjogenne, natomiast sprzed klatki nie, moze używasz zbyt dużego ciezaru? No i możesz sprobowac zamiany sztangi na sztangielkiUnoszenie sztangielek bokiem w gore 3 x 1 - przodem tez nieunoszenie bokiem, pracują aktony boczne.
unoszenie przodem, aktony przednie.
robiąc wszelkie wyciskania na barki pracują te dwa aktony wiec tam możesz poporstu zwikszyc np o 1 serieTrening barkow powinien byc tak ulozony aby kazda glowa sie równomiernie rozwijala!ok teraz to:Moge np bic i barki?pon: bic    ric barkiwt:  klatka tricicczw: plecy przedramiona/barkipt nogi barkiprzedramionamozesz robić bic/barki ale generalnie wszystko jest do bani.
mial byc priorytet na obręcz barkowa a widze tu barki 3x tydzień i bic/tric 2x tydzien... Chcesz byc szerszy to prócz barkow pracuj na plecamicos takiego było by wporzadku:pon biceps+triceps+tyl/bok barkow wt klatka+przedramionaczw plecy+przedramionapt barki przod/bok+nogipzdr

3

Odp: Trening z priorytetem.

ale nie to co napisałem na dole ty było pytanie.
Barki tylko 2 razy chcce a bic i tric raz zreszta.
noszenie sztangielek bokiem w gore 3 x 1 - przodem tez nieunoszenie bokiem, pracują aktony boczne.
unoszenie przodem, aktony przednie.
robiąc wszelkie wyciskania na barki pracują te dwa aktony wiec tam możesz poporstu zwikszyc np o 1 serie tego nie mogę w ogole robicpo co mi przedramiona 2 razy?p:klatka barkiw:plecy bicczw:tric barkipt:nogi przedramionaż?Juz cwiczenia jakoś sam wykminie ale chce abyscie mi wytłumaczyli dokładnie na czym polewga priorytet jak pisałem i o ulozenie z czym mogę ćwiczyć barki ... z pleceami raczej nie prawdaż I barki są zaliczane do dużej partii czy malej?

4

Odp: Trening z priorytetem.

priorytet polega na tym ze wśród wszystkich parti mięśniowych wyróżniasz jedna na której sie bardziej skupićsz, trenujesz ja wtedy dwa razy w tygodniu tak ze dostaje wiekszego kopa.
barki jest to mala partia miesniowa, składają sie z tzn aktonow: przednie, boczne i tylnie.
każdy powinien byc rozwijany rownomiernie!Ja osobiście bym odradzał trenowania barkow z plecami... To co rozpisałem wczesniej jest wporzadku a 1 przedramiona poprostu mozna wywalicpon biceps+triceps+tyl/bok barkow wt klatka+przedramionaczw plecy (raz a kosiarsko)pt barki przod/bok+nogialbopon biceps+tyl/bok barkow wt klatka+przedramionaczw plecy+tricepspt barki przod/bok+nogia tego za bardzo nie rozumiemMAm problem z barkami bo nie lubie ich ćwiczyć gdyż mam kontuzje której sie juz nie leczy i nie mogę wykonywać cwiczen w czasie których strzela mi w barku...byles u lekarza który Ci wskazał cwiczenia które możesz robić a które nie? A w ogole rozciągasz i rozgrzewasz stawy i mięśnie przed treningiem???

5

Odp: Trening z priorytetem.

rozciagam... robie spora rozgrzewke.
byłem u lekarza.
nie mogę robić cwiczen które powodują bol podczas cwiczenia.

6

Odp: Trening z priorytetem.

no to rzeczywiście badz ostrozny ze swoimi barkami...technika priorytetowaolega na cwiczeniu slabiej rozwinietych grup miesniowych(lub poszczególnych rejonow) na poczatku treningu, kiedy dysponujemy najwiekszym zasobem energii, co pozwala na przećwiczenie tych miesni z możliwie maksymalna intensywnoscia.taka jakas regulka w treningach priorytetowych dana partie nawalamy 2x w tygodniu (a z glowa)pisze to bez przekonania ale barki mozna chyba jeszcze podpapowac pompkami na poreczach.

7

Odp: Trening z priorytetem.

pon biceps+triceps+tyl/bok barkowwt klatka+przedramionaczw plecy (raz a kosiarsko)- ZAWSZE SIE STARAM MOCNO CWICZYCpt barki przod/bok+nogialbopon biceps+tyl/bok barkowwt klatka+przedramionaczw plecy+tricepspt barki przod/bok+nogijaks wykminie jak ułożyć plan tylko jakby ktoś jeszce napisał z jaimi dokładnie partiami mogę łączyć barki w tego co napisał Bartt to nogi bicepsa np triceps? Bo plecy to wiem ze nie powino sie laczyc.
I jeszce jedno najlepiej jest podzielić ze jednego dnia przód i bok barkow a innego tyl np?? prawdaż

8

Odp: Trening z priorytetem.

-tak, najlepiej podzielić na przód i tyl barkow-barki (jako calosc) jako mala partia miesniowa moze byc cwiczona z kazda duza partia jak i mala (czyli z czym ćwiczyć nie będziesz to bedzie ok) chociaż w praktyce nie spotkałem sie z nikim kto by zachwalał polaczenie plecy+barki-przodu barkow nie wypada robić z klata piersiowa -przed przodem barkow fajnie sie robi triceps, wtedy tak nie wspomaga przy barkach(wyciskania)-takie cwiczenie jak wiosłowanie hantelka(na plecy) dobrze rozwija tylnie aktony barkow-przy wszystkich cwiczeniach na przednie aktony zawsze pracują boczne aktony.
Cwiczenia na przednie i boczne powinny miec po tyle samo seriiw najważniejszych tematach Raptor wrzucił pare priorytetow, barki tez są bankowo wiec zajrzyj.
Wiele osób dzieli barki w 2 treningach na aktony i wcale nie maja na mysli priorytetu, ten sposob jest poprostu wygodny

9

Odp: Trening z priorytetem.

A jakie dobre ćwiczenia polecilibyście dla osoby zupełnie początkującej w temacie ?

10

Odp: Trening z priorytetem.

starmilks napisał/a:

A jakie dobre ćwiczenia polecilibyście dla osoby zupełnie początkującej w temacie ?

Zerknij sobie na stronę:
http://www.keepyour-balance.pl/najlepsz … -treningu/
Na stronie są 3 propozycje treningu na barki.

Polecam tutaj szczególnie wyciskanie hantli na siedząco. Jest to ćwiczenie, które doskonale rozwija barki, dodaje im pełnego wyglądu i rozwija głównie przedni i boczny akton mięśnia naramiennego. Ważne! Pamiętajmy o stabilnej pozycji siedzącej podczas ćwiczenia. Zapobiegnie to wykorzystaniu ruchów tułowia mających na celu pomóc nam z obciążeniem.