Temat: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

Nie mam pewności czy mogę robią takie ćwiczenia na plecy:
- martwy ciąg
- sztanga w opadzie
- igielnik
- kaptury
- może są jeszcze jakieś poza przysiadami których nie robie? napiszcie jakie jak możecie.
Nie jestem pewnien czy nie hamują one wzrostu, a chica3bym jeszcze urosnaa oraz czy nie obicażaja za bardzo kregos3upa. Czy mogę robią je spokojnie? Albo mniejszymi ciężarami? Mam 15 lat, około 16 cm wzrostu i waga około 53 kg. Na siłownie chodze po3 roku.

I jeszcze co do ćwiczen na rze1be. Czy mogę je robić czy powinienem sie skupić bardziej na masie?

Czekam na odpowiedzi. Prosze o odpowiedzi osoby, które sie na tym znają i są pewne tego co pisza. Pozdro!

2

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

Masz 16 wzrostu i 53 kilo wiec wg mnie to powinnes sie skoncentrowaa na masie to jak nie masz masy to nie możesz robią rze1by a co do maartwego to nie polecam obciążasz za bardzo kreg3osup a jeden kolo też własnie był młody i zacza3 forsowaa organizm ćwiczeniami dla bardziej doswiadczonych i zacza3 go tak kreg3osop nawalaa że ćwiczenia miał na d3u?szy czas z gPoszuykaj jakiegoś dobrego programu na masę i ćwicz według niego
Pozdro i mi3ych przyrostów życzę

3

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

A martwy ciąg mniejszymi ciężarami mogę robiaż Czy też nie? I co z reszta wyzej wymienionych ćwiczen?

4

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

Martwego ciągu nie polecam w tak młodym wieku ponieważ jeszcze caly czas rośniesz i jest to za duże obcjażenie dla twojego kregos3upa, a jeżeli już to tylko z pasem.
rośnij w pokoju

5

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

już był podobny temat i stwierdzono że obciążanie kregos3upa nie ma nic do wzrostu, otym świadczy genetyka, te ćwiczenia co napisałes to odpadaja.
jesteś młody jeszcze tak jak ja i przedewszystkim musisz dbaa o zdrowie, bys później gdy będziesz starszy mogł ćwiczyć bez obaw że może twój kregos3up nie wytrzymaa i nabawia sie nie potrzebnej kontuzji, na wszystko przyjdzie pora lol

6

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

Ma3ymi ciężarami też nie mogę robią tych ćwiczen? I jakich ćwiczen jeszcze nie powinienem robiaż

7

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

WG mnie nie można sietak baa martwego.
Trzeba robią dobra technika i tyle.
Jak sie umie to nawet ciężary niewielkie mogą ostro spompowaa plecy.
Poza tym jak sie nie wzmocni led1wi to sie kregos3up krzywi.
jeśli we1miesz pasi ma3e obciażenia oraz od kogoś z wiekszym stażem sie nauczysz jak to sie robi to nie powinno ci rozwalia kregos3upa.
(chociash z drugiej strony to jesteś dosa niski, poleca3bym bardziej skłony dzien dobry.
Mniej wala po kregos3upie) Pozdro

8

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

WG mnie nie można sietak baa martwego. Trzeba robią dobra technika i tyle.
jak sie zaczyna to raczej techniki sie nie ma

9

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

Ja widziałem kilka planów dla poczatkujacych i w ?adnym nie było martwego

10

Odp: Mam problem bo nie wiem czy moge robia takie cwiczenia ...

No ale mowie ze technikę trzeba wytrenować, jak nie sprobujesz to sie nie nauczysz.
Ma3e ciężary i opanowanie miesni to jest to co potrzebne.