1

Temat: problemik

mam pytanko o trening - nadwyrezy3em sobie mięśnia czyli jednym słowem mam kontuzje czyli jestem wykluczony z treningu przez jakiś czas.
ten miesien to naramieny czyli potocznie mówiąc bark juzł tygodnie nie ćwiczę czyli długo i jeszcze z tydzień dwa nie zajrzę na siłownie byłme u lekrza i babka powiediza3a że jak bede wraca3 do treningu to mam zaczynać poma3u czyli tak mam zaczaa od treningu ogolnorowojewego czy jakiś specjalny trning możecie mi napisać co mam zrobić jak wrocia do najleprzego sportu na swiecie??

2

Odp: problemik

No co? po takiej przerwie zawsze robie tydzień ogólnego a później lightowo przez kolejny tydzień normalne ćwiczenia. Dopiero po okresie wstepnego przygotowania co w moim przypadku trwa 2-3 tygodni, robie normalny cie?ki trening.
W twoim przypadku wystrzega3bym sie ćwiczen typu wyciskanie zza karku, wiosłowanie sztanga, podciąganie na drażku i wszystko to co bardziej obciaża barki. Mysle, że ćwiczen które mogłbys wykonywaa bez obawy, jest niewiele. Ju? przy samym treningu bicepsa będziesz czu3 jak miesien naramienny pobolewa.

3

Odp: problemik

ale jeżeli bede robił izolowane ćwiczenia na barki to chyba tez nie bardzo dla mnie

zobaczymy jak bedzie jeszcze z tydzień odpuszczę sobie treningu a potem zacznę na licie ćwiczyć z tydzień dwa a potem zobaczę jak sie bede czu3 pozdro

mentos war dzieki

4

Odp: problemik

O izolowanych zapomnij, dawa3em tylko przyklady.
—ycze rych3ego powrotu do zdrowia.

5

Odp: problemik

dzieki za wypowiedx

to przykładowo mogł mi ktoś napisać trening na barki

a jeszcze jedno pytanko czy kiedysw pe3ni bede mogł ćwiczyć barki ???

6

Odp: problemik

to przykładowo mogł mi ktoś napisać trening na barki

Przyk3adowy trening na barki:
1.Wyciskanie sztangi zza karku 3serie
2. Wznosy sztangielek bokiem 3serie
3. podciąganie sztangi wzd3u? tu3owia 3serie
4A Wyciskanie sztangi z klatki na stojąco 2-3serie
4B Wyciskanie sztangielek ze skrętem ramion 2-3serie
5 wznosy ze sztngielkami przodem 2-3serie

A Ty z racji że jesteś kontuzjowany... to bym radzi3 inny trening - bedzie trzeba na wstępie zrezygnowaa z kilku cwiczen..
Moze na poczatek coś takiego - ma3e cieżary: Rozgrzewka 5-10minut
1 Wyciskanie sztangi z klatki - to tylko jako rozgrzewka -bardzo malym ciężarem 2-3serie
2. Wyciskanie sztangielek 2-3serie
3..Wznosy sztangielek bokiem 3serie
4. podciąganie sztangi wzd3u? tu3owia 3serie
5 wzosy sztangielek przodem 3serire

jak jesteś po kontuzji to nie ma sensu robić treningu siłowego
proponuje ma3e ciężary - staraj sie spompować mięśnie malymi ciężarami - wolne i poprawne technicznie ruchy

decyzja należy do Ciebie... znasz najlepiej swoje barki...

7

Odp: problemik

to przykładowo mogł mi ktoś napisać trening na barki
nie wiem na ile ta twoja kontuzja jest poważna, ale mysle, że od czegoś takiego mug3bys smiało zaczaa:
1. unoszenie ramion ze sztanga w przód 12,12,12
2. unoszenie ramion ze sztangielkami na boki 12,12,12,12
3. unoszenie ramion ze sztangielkami w opadzie tu3owia 12,12,12
nie ma tutaj zadnych cie?kich wyciskań wiec powinno byc ok

po pewnym czasie (czyli jak będziesz sie czu3 na siłach) zacznij robią
- podciąganie sztangi do brody

a jeszcze jedno pytanko czy kiedysw pe3ni bede mogł ćwiczyć barki ???
to powie Ci lekarz oraz w3asne sumienie/siły
napisałes nadwyrezy3em sobie mięśnia - jeżeli jest to nadwyreżenie, a nie jakas b. poważna kontuzja typu złamanie lub coś ze stawem to mysle, że po pewnym czase będziesz mogł robią bez problemów wyciskania na barki - jednak można tutaj tylko sadzia/myslea - uzgodnij to z lekarzem, który oceni twój stan zdrowia i możliwosci

p.s. jak to pisałem to jeszcze nie było wypowiedzi Gangsty

8

Odp: problemik

wiecie ja byłem u lekarza wczoraj i mi powiedziała ze jeszcze z tydzień mam sobie odpuszczia z siłownia dla tego zaczynam od nastpenego poniediza3ku trening na wszystkie partie mięśniowe treningiem takim coś jak na rze1be czyli ma3y ciężar ale zobaczy po ile ruchow tak bede robił przez jakieś gora 2 tygodnie a potem bede stara3 sie wrócić do ciężarów które bede mnie rozrasta3y hehhe juz czuje spadki a tu lato sie zbliza

dzieki za te treningi na barki pozdro chłopaki i rośnijcie