Temat: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

słyszałem ze zakwasy na 2 dzien po treningu są oznaka dobrze wykonanych cwiczen. ćwiczyłem wczoraj klatę , napompowałem sie niezle, klatka mi spuchla, a tu dzisiaj zero zakwasu;/;/; Nie wiem dlaczego nie mam zakwasów
Przygode z silka zaczynałem juz dawno,jednak dopiero teraz mam solidny plan treningu.Wczesniej plany byly zle(amatorskie;/)

2

Odp: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

Moze robisz za malymi ciezaramii??

3

Odp: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

napinaj mięśnie w końcowej pazie ruchu

4

Odp: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

słuchaj nie zawsze po treningu występują zakwasy i to nie zawsze świadczy o zle wykonanym treningu.. np po treningu HTS nie ma czegoś takiego jak zakwasy, jeżeli bardzo ci zalerzy na zakwasach to ćwicz na wikszym ciężarze a ostatnie powturzenia niech beda wymuszone z pomocą kolegi.. pamiętaj tyle ze nie mozna robić tak na każdym treningu, bo sie przetrenujesz..

5

Odp: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

sprobuj mniejszy ciężar i zrob powtorzenia po 5 sekund.
dwie sekundy podnoszenie, trzy opuszczanie.

6

Odp: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

NIe zawsze!!!! u mnie nie ma zakwasy jak juz jadę 3-6 tydz na tym samym planie big_smile nie mowie o 1-2 tyg bo wtedy to masakra :badgrin:

MOje zdanie taki ze po dłuższej przerwie zakwasy musza byc a jak juz zrobisz kilka razy trening to nie musza

Pozdro for all

7

Odp: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

ja od 9 miechow dzien w dzien mam zakwasy najdłużej na klacie nwet po 4-5 dni

8

Odp: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

jak wyzej, po kilku tygodnaich na danym planie zakwasy znikają u mnie praktycznie zupelnie, natomiast pierwsze 2 tygodnie są ciezkie.. ostatnio mialem takie zakwasy na bicepsie ze myślałem juz ze chyba naderwałem albo cos.. ale dziś jes juz ok big_smile zakwasy nie zawsze ropwnaja sie dobremu treningowi-mozna rosnac i bez nich..

9

Odp: Zakwasy...:/Dlaczego nie ma?

Niedokonca tak to wyglada...zakwasy mogą pojawić sie przy zamianie cwiczenia lub wieksze dopompowanie lub nadciagniecia...dlatego należy rozicagac mięśnia pomiędzy seriami..ja tak robie i daje sobie rade z zakwasami...i to jest dobre...choc bol miesni <zakwasy> oznaczają <kiedys > które cw dziala na jaka partie....<stare techniki poznawania dzialania cw polegały na robieniu nadmiernych seri i powtórzeń by na drugi dzien czuc bol i wiedzieć przez na co dane cw dziala..>
Nie masz zakwasow..mozliwe ze zamalo angażujesz dane partie..lub organizm sie przyzwyczail...