Temat: poczatki

czy w wieku 14 lat mógłbym ćwiczyć na silowni....ok 3 razy w tygodniu?
mam 186cm i 75kg

2

Odp: poczatki

Narazie daj sobie spokoj z treningami.
Ale przez ten rok - dwa możesz sie przygotować do treningów . rozne rodzaje pompek , podciągania , pompki z rękoma z tylu na triceps i jakieś lekkie hantle .to twoja decyzja ale nie powinieneś tak szybko zaczynać ćwiczyć , nie obciążaj stawow w tym wieku . Chyba dasz rade poczekać ten rok Rob to co ci napisałem i za rok z powodzeniem będziesz mógł zzaczac treningi

3

Odp: poczatki

ok..dzieki za odpowiedz

4

Odp: poczatki

napewno wyjdziesz na tym lepiej niz twoi rowiesnicy którzy juz teraz zaczynają . zdobądź wiedze dotyczaca tego sportu . a po za tym będziesz mial dobre przygotowanie i z powodzeniem będziesz mógł rozpocząć trening za rok juz w wieku 15 lat ..

5

Odp: poczatki

ja bym powiedział ze lekki trening na siłowni możesz zacząć jesteś wysoki wiec chyba rozwiniety fizycznie bardziej niz rowiesnicy

6

Odp: poczatki

według mnie przy tym wzroscie i wadze możesz zacząć ... ale lekko i spokojnie.
jeżeli bedzie to dobra silownia to trener dobierze Ci odpowiedni plan. powinna w nim byc większość cwiczen na wyciągach i maszynach. MC, przysiady, ciężkie wiosłowania bym sobie odpuscil.

7

Odp: poczatki

dokładnie podzielam zdanie ETYL-a, mysle ze wiek owszem, ma znaczenie, ale nie powinien byc wyznacznikiem takich decyzji.
ważniejsze są budowa, dojrzałość emocjonalna i wiedza.

8

Odp: poczatki

jeśli zachowasz zdrowy rozsadek i nie polecisz odrazu na wielkie ciężary to czemu nie pewnie ze możesz cwiczyc.
Wykonuj cwiczenia na roznych maszynach narazie nie wykonuj cwiczen na wolnych ciężarach i to chyba na tyle życzę powodzenia

9

Odp: poczatki

wczoraj przeczytałem w książce o medycynie Domowy poradnik medyczny ze optymalnym wiekem na rozpoczecie uprawiania kulturystyki jest wiek 14-16 lat , także moim zdaniem możesz spokojnie zapisać sie na siłkę tylko nie szalej na poczatku z ciężarami

10

Odp: poczatki

ja na siłowni bede glownie ćwiczył ręce ponieważ za rok ide na boks

11

Odp: poczatki

Jak chcesz cwicyc boks to ćwicz wszystkie partie
Nogi- musisz miec silne nogi jak ktoś ci walnie to zebys sie utrzymał na nogach
barki, ręce klata- wszystko jest ważne co to za bokser z dużymi lapami a mala klatkai barkami będziesz wyglądał nieproporcjonalnie a pozatym zeby wyprowadzić mocny cios barki i klatka tez pracują