Temat: NADGARSTKI ???

witam mam problem gdyż przy niektórych cwiczeniach odzywa mi sie bol w nadgarstach prosze o jakieś porady,cwiczenia na nadgarstki dzieki z gory

2

Odp: NADGARSTKI ???

Prosta sztanga przy robieniu bica bardzo szkodzi na nadgarstki.
jeśli to to, to zmień cwiczenie.
Dodaj także cwiczenia na przedramiona np.
uginanie nasgarstka na/podchwytem.
jeśli bol jest silny, zrob przerwe w treningach.

3

Odp: NADGARSTKI ???

Mam podobny problem, niekiedy wystracza solidne rozgrzanie nadgarstków i pomoga, niektórzy stosuje rekcwiczki z owijaniem taśmy wokół nadgarstkow.

4

Odp: NADGARSTKI ???

sprobuj owijać nadgarstki bandazemkiedys bolały mnie nadgarstki przy wyciskaniu, ktoś poradził mi zebym kciuk trzymał inaczej.
Tzn.
zeby kciuk był po tej samej stronie co inne palce, mam nadzieje ze jest to zrozumiale niewielki zabieg a nadgarstek przestał bolec wielu powie ze tak niebezpiecznie bo sztanga moze sie stoczyc, byc moze, jednak ćwiczę tak bardzo długo i nigdy nawet w najmniejszym stopniu nie było takiego zagrozenia.

5

Odp: NADGARSTKI ???

jest to malpi chwyt, niektórzy stosują go przy wyciskaniu ponieważ daje wiecej sily a pozatym mozna sie skupić bardziej na technice zeby sztanga nie wyleciała //:-D :-D sprobujcie w ten sposob robić tricepsa lepiej pracuje ale to taka dygresja.
jesteś poczatkujacy staż masz 1 miesiąc wiec pewnie dlatego.
Rob porzadna rozgrzewka przedramion i zgodzę sie zebys na poczatku unikał prostej sztangi na biceps, wyciskania sztangi na wąskim uchwycie i gdy robisz podciąganie sztangi wzdluz tułowia na barki - nie lap za wasko.
Rob jakieś cwiczenie na przedramię z czasem powino sie wzmocnic.
jeśli jest to mocny i uciążliwy bol zrob przerwe.
Moze zbyt intensywny plan masz?