1

Temat: Plan treningowy do oceny

Jest to mój pierwszy post, wiec chciałbym sie przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum

Prosze o ocenę mojego planu treningowego:

Poniedzialek:
1 Klata:
-pompki,
-wyciskanie sztangi w poziomie normalny uchwyt,
-wyciskanie sztangi na ukośnej lawce, glowa do gory,
-wyciskanie sztangi w poziomie szeroki uchwyt,
-wyciskanie sztangielek,
-rozpietki.

2 Plecy:
-podnoszenie na drazku nachwytem do brody,
-podnoszenie jednorącz hantelka do klaty w opadzie,
-wioslowanie sztanga w opadzie,

3 Barki:
-wyciskanie hantelek siedząc nad glowe,
-unoszenie hantli na boki stojac,
-unoszenie hantli do przodu stojac,
-wznosy barkow ze sztanga.

Sroda:
1 Biceps:
-podnoszenie na drazku normalny uchwyt,
-uginanie sztangi stojac,
-uginanie hantli stojąc na przemian,
-uginanie hantla siedząc w podporze,

2 Triceps:
-pompki francuskie,
-wyciskanie hantla siedzac,
-wyciskanie hantla w opadzie do tylu

3 Nogi:
-przysiady ze sztanga,
-wykroki ze sztanga,
-wznosy na palce stojac.

4 Przedrmie:
-uginanie nadgarstków podchwytem ze sztanga,
-uginanie nadgarstka nadchwytem z hantelka

Piatek Poniedzialek, tyle ze zamiast wyciskania na ukośnej ławce glowa w gore jest glowa w dol.

Sobota Sroda

Brzuch robie codziennie (6W i wznosy kolan do klaty wisząc na drazku)

Jeszcze chciałbym zapytać o pory treningów bo chodze na 2 zmianę do szkoly i w poniedzialek i srode trening robie o 10: a w pićtek i sobote miedzy 17:00-18:00. Czy pora dnia ma duży wpływ na trening (slyszalem ze lepiej jest ćwiczyć popoludniu).

2

Odp: Plan treningowy do oceny

wiek, waga, staż ?? ... rob kazda partie tylko raz w tyg. i rozdziel to inaczej.
odwiedz przyklejony temat.

3

Odp: Plan treningowy do oceny

Mam 17 lat wzrost 175 cm ,waga 56 kg (ciezko mi nabrać masy ),
zacząłem ćwiczyć około 2 lata temu ale, tak na powaznie zacząłem z miesiąc temu (czyli z dieta), niedluga zamierzam tez wziasc gainera i ostrowie, a w lutym ostrowie, krete i dextro juice. I właśnie tez zastanawiam sie nad podzieleniem tak zeby ćwiczyć 1 partie tylko raz w tygodniu, ale nie wiem czy nie lepiej dla mnie bedzie trenować 2 rayz w tygodniu ta sama grupe, bo i tak mam 2-3 dni przerwy, a to chyba wystarczy zeby zregenerować nawet klatę lub grzbiet. Jka myslicie lepiej bedzie raz czy dwa razy w tygodniu 1 partie ?

4

Odp: Plan treningowy do oceny

słuchaj ćwicz 3 razy w tygodniu np poniedzialek ( klata , tric) sroda ( plecki, bic) pićtek ( barki, nogi i kaptury) a w wolne dni rob aeroby i brzuch taki plan pozwala odpocząć mięśnia po treningu jak bys dobrze poszukał na forum to polecali go nasi dobrzy kulturyści a co do bialka najpierw cwic na diecie jak zobaczysz ze niemasz przyrostów na sile i masie to kup bialko i gainerek wczesniej niema sensu

5

Odp: Plan treningowy do oceny

nie możesz robić zbyt wiele cwiczen na klatke rob taka ilość cwiczen zeby zrobić od 16 do 2 seri

6

Odp: Plan treningowy do oceny

jak zaczynasz ćwiczyć to zrob trening ogólnorozwojowy pon,sr,pt, na kazda partie miesni, po 2 cwiczenia, a później trening na masę 4x w tygodniu kazda partie raz na tydzien.
a co do bialka możesz kupic, gainer tez, pomoże ci nabrać na masie.
a co do kreatyny to kup po około 1 miesiącach od kiedy zaczoles cwiczyc, moim zdaniem najwczesniej to na wakacje