Temat: streching/rozciaganie

witam na forum brakuje chyba postów na temat rozciagania...
pomyślałem ze trzeba takiego odpalić
chciałbym w przyszłości zrobić szpagat a najlepiej 2 (czyli męski i damski)
rozciągam sie codziennie przed snem(kilka podstawowych cwiczen z lekcji WF-u ) ale moze ktoś ma dobre cwiczenia rozciągające to prosze o podpowiedzi i porady ...

2

Odp: streching/rozciaganie

piszesz rozciaganie... czyli streahing big_smile ... super sprawa mięśnie sie ładnie kształtują jak je rozciągasz big_smile jeśli chcesz konkretne cwiczenia... hmmm to wybierz sie na aerobik (na końcu zawsze przez ok8min jest streaching) ewentualnie na joge(gdzie instruktor poinformuje ci ektore z wykonywanych asanów byly rozciągający itp.) hehe nie umiem wyjaśnić dokładnie cwiczen wiec nie bede sie produkowac! ale wiem ze napewno niedługo ktoś to dokładnie zrobi 8)

3

Odp: streching/rozciaganie

asanow?? czy anktonow?? hmm jeżeli ja sie pomyliłem to co to są ASONY??
niema zamiaru płacić za instrukatarz jogi no i aerobik tez odpada jestem facetem wole siłkę i treningi rugby big_smile ale dzieki ze sie odezwales/odezwalas

4

Odp: streching/rozciaganie

Rozciąganie jest bardzo potrzebne i dobrze robi dla mięśni.
Nawet podczas intensywnego treningu danej partii mięśniowej nie należy zapominaa o rozciąganiu.
Mniejsze zakwasy po treningowe i kilka innych zalet posiada rozciąganie.
Warto sie rozciagaa :!:

5

Odp: streching/rozciaganie

no dobra wszyscy tak piszemy ale xXxdcusaxXx chce wiedzieć jak sie prawidłowo rozciagac... kurde poszukm stron na ten temat... ale to puzniej

6

Odp: streching/rozciaganie

moja rada xXxdcusaxXx rozciongaj sie szybko z glowa i do letkiego bulu ... jeśli chcesz zrobić szpagaty itd ja uzyskałem taki efekt w 2tygodnie ... ale to było katowanie sie ... lol

7

Odp: streching/rozciaganie

n o dobra karaluszku ale to byly ANKTONY no nie hihihihi Earnest_Ta niezły jesteś w dwa tygi zrobić szpagat ( napisz jaki sztywanik byłeś predzej a moze brakowało Ci tylko paru cm?? )
storny w necie o strechingu są ale to nie o to chodzi o nich wiedziałem z nich brałem info. ale pytam was drodzy forumowicze wupowiadacze czy mieliscie jakieś doswaidczenia z rozciaganiem cio stosowaliście itp. Earnest_Ta zczail widać luźny jest nie sztywny hehhe szpagat w dwa tygodnie ....ahhh ide sie porozciągać z 3 min do siebie do pokoju

8

Odp: streching/rozciaganie

Earnest_Ta to niezły jesteś, ile masz lat ?, młodym osobom jest o wiele łatwiej wykonaa szpagat niż starszym.
Nie daje mi spokoju tylko okres dwóch tygodni.....cos mi sie nie chce wierzya.... big_smile

9

Odp: streching/rozciaganie

moze to było tak ze ty juz kiedyś sie rozciągałeś a poprostu teraz zacząłeś tak ostro? albo masz coś ze stawami nie tak jak ci wszyscy cyrkowcy big_smile

10

Odp: streching/rozciaganie

do takich sztuczek typu szpagat i inne trzeba miec rozwiniete odpwiednie mięśnie o których nawet nie mamy pojecia

11

Odp: streching/rozciaganie

MIeonie i sciegna, które przypomnę wspo3pracują razem z mięśniami.
Szpagat to bardzo mozolny i długotrwa3y trening i to codziennie po kilkanaocie minut...

12

Odp: streching/rozciaganie

jak ktoś chce to nich da znac na PM to podam mu link do fajnej stronki z cwiczeniami rozciagajacymi, ogólnie to nie wiem czy mogę go podac bo to inna stronka jest a jest to porzadna stronka są fotki i objasnienia co w danym cwiczeniu jest rozciągane

13

Odp: streching/rozciaganie

Polecam Stretching -Mariana Listowskiego, a co do szpagatu to w3okna ścięgna pachwinowego trzymają dość dobrze i dość miesnien krawcowy... nie wspominając o innych:-) ale pocztaj sobie choćby w księgarni co pisze w tej ksi1zce a wszystko stanie sie prostsze:-) powodzenia!
pzd

14

Odp: streching/rozciaganie

Prosze bardzo oto link do artykuł gdzie bardzo ładnie zostało wszystko wyjaonione na temat rozciągania najważniejszych partii mięśniowych.

modload&name News&file article&sid 112 ...article&sid 112