1

Temat: Klatka piersiowa...

Jak można ćwiczyć wewnętrzne mięśnie klatki piersiowej znajdujace sie przy mostku???chodzi mi o ćwiczenia hantlami bo jak ćwiczę sztanga to w stawach 3okciowych mi coś strzyka i mnie bola chyba że znacie jakieś inne ćwiczenia na ta czesc klatki...
ja ćwiczę :
3x1 3aweczka pozioma
4x10-12 skos
4x1 rozpietki poziom
mam zamiar do3aczya do tego jeszcze pompki na poreczach
Jeszcze jedno chce zwiększyć objetosa klaty ale jakoś nie mogę ćwiczę raz w tygodniu,na drugi i trzeci dzien mam okrutne zakwasy czyli dobrze wykona3em ćwiczenia.........a jednak klatka rozwija sie bardzo wolno może ćwiczyć 2x w tygodniu??

2

Odp: Klatka piersiowa...

obciazenie jak dla przedszkolaka!!! 3 lata starzu to powinienem z 40kg brac na wyciskaniu pionowym z 25kg na rozpietki....

3

Odp: Klatka piersiowa...

to są serie a nie obciażenie!!!!

4

Odp: Klatka piersiowa...

chyba pomyliłes tematy 3ysinko :-)

5

Odp: Klatka piersiowa...

johny a co myslisz o skosie tylko z wąskim nachwytem???
jak robie klatę na skosie, to robie na przemian... jedna seria szerokim, jedna waskim... na środku klaty, na mostku robi sie wtedy rowek...

6

Odp: Klatka piersiowa...

KAMILEK:
Jeszcze jedno chce zwiększyć objetosa klaty - proponuje le?ac na pleckach przenoszenie hantli/sztangielek za g3owe. zwiększysz w ten sposob zarówno objętość klatki jak i poprawisz plecy.

Jak można ćwiczyć wewnętrzne mięśnie klatki piersiowej znajdujace sie przy mostku??? - tu proponuje rozpietki, ale wykonywane troszke inaczej. W momencie zetknięcia sie sztangielek ze sobą (nie uderzenia; bardzo ważny moment w tym ćwiczeniu) z całej siły dociskamy jedna sztangielkę do drugiej, napinając przy tym mocno mięśnie piersiowe a następnie rozpoczynamy opuszczanie sztangielek w do3.

7

Odp: Klatka piersiowa...

dzieki za rady big_smile a co myslicie o dodaniu do reszty ćwiczen pompek na poreczach??tylko nie wiem jakimi seriami ćwiczyć,progresywnie 12/10/8/6 czy 4x1

8

Odp: Klatka piersiowa...

Pompeczki na poreczach są jak najbardziej dobre do budowania dolnych partii miesni piersiowych.
a co myslicie o dodaniu do reszty ćwiczen pompek na poreczach?? czy to oznacza, że do: 3aweczki, skosu, rozpietek chcesz dodaa pompki? jeśli tak zrobisz, a jesteś osoba poczatkujaca, to z cala pewnością nie uzyskasz dobrych efektow treningowych. Proponowa3bym robią 2 ćwiczenia (3aweczka,skos) na jednym treningu i 2 inne na drugim.
Co do progresji to nie jestem przekonany do tej techniki lol zawsze daje z siebie maxa :

9

Odp: Klatka piersiowa...

pompki na poreczach goraca polecam ale pamiętaj aby mocno pochylić sie do przodu co zmusi kltke do wiekszej pracy!

jeśli chodzi o rowek na środku klaty to nie ma takiego cwiczenia które go zbuduje, wszystkie te teorie o wąskim UCHWYCIE NA środek KLATY są NIESKUTECZNE!
klata rosnie równomiernie od zewnątrz do srodka! możesz jedynie kształtować bardziej gorna lub dolna czesc klatki ale nie wewnetrzna czy zewnetrzna!!!

Na zwiekszenie objętości dobre jest przenoszenie za glowe!