Temat: Shake bialkowy

Witam wszystkich.
Mam 178 cm. wzrostu i waze 60kg.(wiem to zenujace!!!-ale nic na to nie mogę poradzic,mam po prostu taki metabolizm!!jem czasami za 3!!wogole sobie nie zaluje!!)Chcialbym zbudować troche masy miesniowej,troszke przytyc!Mam juz zestaw cwiczen.
Mam do was prosbe,podajcie mi przepis na jakiegoś dobrego Shake'a bialkowego!Slyszalem ze wspomaganie treningu poprzez takiego Sheka to dobry sposob.
Pozdrawiam!

Odp: Shake bialkowy

jaj chcesz nabarac na masie to jedz wiecej wegli
a co do tego kokajlu:
kefir 400ml
twaróg 100g
banan

3

Odp: Shake bialkowy

ja właśnie ten koktail pije jest pycha i dziala polecam zakiast kefiru mozna jugurt

4

Odp: Shake bialkowy

Dzieki za pomysl.Rozumiem ze mam to byc jeden banan i mam wszystko zmikoswac?Prosze o jeszcze jakieś przepisy!
pozdrawiam!

5

Odp: Shake bialkowy

Koktajl 1 (standardowy lekki koktajl spożywany miedzy posilkami).

- Mleko 0,5% (pol szklanki)
- Mleko sojowe w proszku (2 lyzki)
- Jajo kurze (bialko) najbardziej wartościowe bialko dla człowieka
- miód (1 lyzka)
- Jogurt naturalny 3% (pol szklanki)

Wszystko należy dokładnie zmiksowac.

Koktajl 2 (idealny po treningu).

- Mleko 0,5% (pol szklanki) - baza koktajlu.
- Jagody (pol szklanki - mogą byc mrozone) - taka porcja zawiera ok. 8 gramow weglowodanow; neutralizują toksyny pokarmowe. Dodatkowo niebieski barwnik jagod blokuje rozwój bakterii. Jagody możesz zastąpić ananasem.
- Banan (1 sztuka) - jeden z najbardziej energetycznych owocow. Ma do 20% cukrow i tryptofan - aminokwas, który przeksztalca sie w serotoninę odpowiedzialna m.in. za dobre samopoczucie.
miód (1 lyzka) - energia w czystej postaci.

Wszystko należy dokładnie zmiksowac.

Koktajl 3 (zastepnik pełnowartościowego posilku, idealnie nadaje sie jako posiłek po treningowy, wskazane jest podzielenie go na 2 porcje).

- 1 banan lub jabłko
- 250g mleka
- 200g jogurtu naturalnego
- 60g ryżu (odmierzyc przed ugotowaniem)
- 1 lyzeczka miodu (15g)
- 2 łyżki platkow owsianych (30g)
- 2 łyżki mleka w proszku lub zagęszczonego (30g)

Wszystko należy dokładnie zmiksowac. Wychodzi ok. 3-4 szklanek koktajlu.

Uwagi dodatkowe:
- jablko/banan/truskawki/lub jakieś inne owoce do smaku
- polowe jogurtu mozna zastąpić sokiem owocowym (jaki kto lubi)
- bialko kurze mozna zastąpić bialkiem z odzywki
- sam koktajl bez owoców moze stanowic posiłek zastępczy dla osób robiących rzeźbę (w składzie podstawowym zawiera niedużo weglowodanow, dlatego w wersji na masę trzeba go uzdatnić owocami lub innymi wysoko węglowodanowymi dodatkami)

Koktajl 4 (bananowo-truskawkowy, idealny po treningu).

- 1 szklanka chudego waniliowego jogurtu
- 1/4 szklanki chudego mleka
- 1/2 szklanki świeżych lub mrożonych truskawek
- 1/2 dojrzałego banana
- 1/2 szklanki pokruszonego lodu.

Wszystko należy dokładnie zmiksowac.

Koktajl 5 (lekki koktajl owocowy, idealny do wypicia miedzy posilkami).

- 250ml maslanki
- 100g mrożonych owoców
- 1 lyzeczka stolowa miodu

Wszystko należy dokładnie zmiksowac.

Koktajl 6 (idealny po treningu jak tez jako zastępnik posilku).

- 1 szklanka jogurtu owocowego
- 2 banany
- 2 cale jajka
- 2 szklanki mleka
- 2 łyżeczki stołowe cukru

Wszystko należy dokładnie zmiksowac.

Koktajl 7

- 0,5 litra mleka ( 0, :0,5 ; 1,5 lub inne)
- 2 łyżki czubate mleka w proszku
- 2 bialka jajka kurzego
- 2 banany
- ewentualnie kakao lub fruktoza badz dekstroza

Koktajl 8
- szklanka jogurtu owocowego
- 1 g. Rodzynek (najlepiej sultanskie)
- 2 banany
- 1 bialko kurze
- 2 łyżki mleka w proszku

6

Odp: Shake bialkowy

1 gr sera, 0,5 l maslanki 2 duze banany wymieszac.
ponad 4 bialka i ponad 1 wegli luks

7

Odp: Shake bialkowy

Witam.

Ja stosowałem koktaile, mieszalem wszystko co było pod reka, przewaznie:
Odzywka weglowowadanowo bialkowa, jogurt naturalny, mleko, mleko w proszku, conajmniej jeden banan, inne owoce, miod. To wszystko razem zmiksowane wstawiałem do lodówki i było ok. 1,5 litra koktailu. Najlepszy dobrze schlodzony.

Nie dodawał nigdy takich składników jak: platki owsiane, ser czy jajka. Musze sprobowac.
przeprowadzaliście jakieś eksperymenty, majace na celu poprawe smaku? Np. dodanie kokosu albo orzechow? Prosze o sprawozdanie :-D

8

Odp: Shake bialkowy

Maslanka lub kefir naturalny 250ml
Serek wiejski 150g
1 jajko
Kakao do smaku
Banan 1 duży

9

Odp: Shake bialkowy

Ten jest dobry. Warto spróbować.  2 łyżki czekoladowego białka w proszku 1 filiżanka / 237 ml niesłodzonego mleka migdałowego lub sojowego, albo chudego mleka 1, świeży banan, 2 łyżeczki masła z orzechów ziemnych, 3-5 kostek lodu Wszystkie składniki zmieszać i zmiksować do uzyskania gładkiej konsystencji. Ma bardzo dobry i delikatny smak, do tego dobre działanie. Koleżanka mi kiedyś dała na niego przepis i sobie nim dogadzam czasem. Mi głownie zależy na utracie wagi a dopiero później na modelowaniu. Stosuję spalacz tłuszczu www.trizer.pl, robię codziennie trening i jestem już coraz bliżej wymarzonej figury. Jeśli zaczniesz ćwiczyć i rosnąć w mięśnie to zwiększy się Twoja waga i też będziesz zadowolony.

10

Odp: Shake bialkowy

kristopherl1971 napisał/a:

Koktajl 1 (standardowy lekki koktajl spożywany miedzy posilkami).

- Mleko 0,5% (pol szklanki)
- Mleko sojowe w proszku (2 lyzki)
- Jajo kurze (bialko) najbardziej wartościowe bialko dla człowieka
- miód (1 lyzka)
- Jogurt naturalny 3% (pol szklanki)

Wszystko należy dokładnie zmiksowac.

Jajko kurze? fuuuj, nie spiłabym tego na pewno, chociaż pewnie niewyczuwalne jest, więc gdyby mi ktoś inny machnął taki koktajl to może... może.. ale niee no, wolę o tym nie myśleć, bleah. Mam też trochę przepisów na koktajle białkowe - poszukam i wkleję jutro, bo dzisiaj to już tylko o prysznicu myślę - ostry trening był wink Noo.. chociaż jeszce kolacja. Właśnie smile Trizer muszę połknąć smile heh.. chyba sobie jakiś alarm ustawie smile