1

Temat: Dieta na mase

często pojawiają sie pytania o diete, wiec macie jedna dla zawodnika 75kg:

I. sniadanie
- omlet - 6-8 bialek 2-3 zoltka szklanka platkow owsiianych zalana mlekiem - mieszasz wylewasz na patelnie smazysz, z dżemem pycha

II. sniadanie nr.2
- paczka ryżu 100g
- 150g bialego sera
- tarte słodkie jabłko
- cynamon (ewentualnie cukier waniliowy)

III. przed treningiem
- paczka ryżu 100g
- 150g piersi
- wazywa

IV. zaraz po treningu
- 2 banany

V. po potreningowym prysznicu
-posilek taki jak III

VI. salatka
- puszka tuńczyka
- pol torebki ryżu
- kukurydza
- rodzynki

VII. pol godziny przed snem
30g odzywki białkowej rozmieszanej w szkalnce mleka
(jak zauwazysz,z e ci za bardzo brzuch rosnie, to nie mleko a woda)

2

Odp: Dieta na mase

Diatka, prawie jak u mnie-troszje mniej jajek jem tylko, a wiecej najlepszych na owiecie

3

Odp: Dieta na mase

Ja tam sie nie znam za dietach ale taka dietę mam stosowaa nawet zażywajaa odżywki (np. duże ilosci białka serwatkowego, kreatyna ipt)
Ile wychodzi3by mniej wiecej miesiaczny koszt takiej diety?
I czy nie ma jakiś przeciwskazan np. pod rządnym pozorem na godz. przed treningim nie jesa cieszkostrawnych posi3kow np. kie3basa albo coś z tego rodzajuż?

4

Odp: Dieta na mase

policz sobie wg.
cen z twojego sklepu osiedlowego jakieś 200-300pln miesiecznie.
i po raz kolejny powtarzam ci, ze odywki to tylko uzuplenienie diety!

5

Odp: Dieta na mase

Jak wcinam p3atki z jajami lub musli to kumple nie ćwiczący smieja sie i mówią co znowu sruta lol a ja to lubie i już :-)

6

Odp: Dieta na mase

jak byłem szawi-Esp to nienawidzi3em wszelkiej masci p3atkow, a teraz co?...kwestia przyzwyczajenia, jak chcesz coś osiagnaa to inaczej sie nie da jak prze3amaa big_smile

7

Odp: Dieta na mase

ogólnie dieta spoko jednak co do posiłku po treningu to te dwa banany mimo powszechnego przekonania to są złe.
Po treningu najlepiej jest wypić carbo lub co jest rownie dobre glukozę (30-50g) z sokiem ( ja pije z pomarańczowym ). Banany po treningu odpadają tak samo przed...

8

Odp: Dieta na mase

Banany to najlepszy naturalny owoc bogaty w weglowodany, wiec InamuI-u, jak najbardziej po trenigu 2 bananiki sie bardzo przydadza.

9

Odp: Dieta na mase

oto? nie, banany posiadają fruktozę a także ich IG jest srednie przez co po treningu kiedy to organizm potrzebuje szybkiego 1rod3a węglowodanów są nienajlepszym 1rod3em energi.
Po za tym zdecydowanie szybciej przysfajany jest p3yn niż taki kawalek banana.
Nie napisze tu tego tak szczegu3owo gdyż czytałem to na innym forum a nie chce tu robią reklamy w każdym razie banany po treningu nie są najlepszym pozywieniem wiec tak jak mowićem carbo albo glukoza z sokiem (glukoza jest w prawie każdym spo?ywczym po ok.
3 zeta za 200g wiec jest tania), natomiast później w przeciągu maksymalnie 45 minut powinniśmy spo?ya posiłek zło?ony już z bogato z węglowodanów i i białka (np.
ryż z kurczakiem)...

10

Odp: Dieta na mase

Dzieki wszystkim za rady!!!Sam sobie u3oże plan dzieki Tofik60 podał mi ciekawy link z programem który pokazuje co i jak:
http://prezessoo.republika.pl/faq/dieta.htm http://prezessoo.republika.pl/faq/dieta.htm
naprawdę genialny POLECAM!!! big_smile

11

Odp: Dieta na mase

także jestem zdania, że 2 banany jak najbardziej tak.

glukoza ani carbo sie nie najesz
a zjadając 2 banany poczujesz już coś w brzuchu

przychodząc do domu zjadasz pełnowartościowy posiłek
i wszystko jest ok

12

Odp: Dieta na mase

w posiłku bezpośrednio po treningu nie chodzi o to żeby sie najesa tylko żeby uzupe3nia glikogen w mięśniach który został zu?yty podczas treningu.
Carbo oraz glukoza to znakomite 1rod3a energi, posiadają bowiem węglowodany proste które są bardzo szybko wchłaniane przez miesnie... Ja także do niedawna sadzi3em że powinno sie jesa banany po treningu no ale fakty są inne, zresztą powiem że jak sobie wypije taka glukozę z sokiem to jest znacznie lepiej niż po bananach.

13

Odp: Dieta na mase

glukoza ani carbo sie nie najesz
a zjadając 2 banany poczujesz już coś w brzuchu

nieprawda... po prostu nie zapchasz zoladka... który to po 15 min diopiero wysyła sygnal do mozgu, zejestes najedzony... czytaj dostrczyles składniki odżywcze

14

Odp: Dieta na mase

Banany są bardzo dobre po treningu. O ich dużej przydatności w ?ywieniu człowieka decyduje fakt, i? są jednym z najbogatszych owocowych, naturalnych 1rode3 potasu(ktorego dużo sie traci przy poceniu sie). Potas odgrywa istotna role w gospodarce wodno-elektrolitowej organizmu, umo?liwia przesy3anie impulsów nerwowych, inicjuje i kontroluje skurcze miesni szkieletowych, reguluje rytm serca oraz odpowiada za prawid3owe ciśnienie tetnicze. Banany, oprócz potasu, dostarczają również magnezu, mikroelementu odpowiedzialnego za prawid3owe funkcjonowanie miesni oraz układu nerwowego oraz wiele innych.Banany nale?a do owoców bogatych w kalorie; jeden sredniej wielkości banan dostarcza ok. 150-18 kcal. Banany zawierają przede wszystkim weglowodany, które stanowią 93% ich masy. Powoduje to, i? nale?a do produktów o wysokim indeksie glikemicznym (a nie niskim jak napisał InamuI), bogatym w wegle proste.
reasumując po treningu:
banany jak najbardziej + do tego jeszcze: ryż i proteiny(0,5 na kmc),jakies dodatki np. rodzynki jak najbardziej. big_smile

15

Odp: Dieta na mase

szawi-Esp napisał wszystko co najważniejsze.
Cool 8)

16

Odp: Dieta na mase

odrazu po treingu przedewsyztskim glukoza potem banany... i cala reszta i wogole fajny post wyszedl

17

Odp: Dieta na mase

Witajcie !

Awicze od przeszło dwóch miesiecy. Szukam odpowiedniej diety.
przeczytałem to co napisał FayZo i mam watpliwosa.
Czy częste jedzenie kilku jajek nie ma wpływu na zwiekszenie poziomu cholesterolu ?

A druga sprawa: Czy te dietę stosowaa codziennie, czy tylko w dni treningowe ?

Pozdrawiam

18

Odp: Dieta na mase

jajek możesz jesa do woli, unikaj jedynie ?o3tek ponieważ to są same tłuszcze, dietę stosuj oczywiście codziennie bo w końcu mięśnie nie rosna podczas treningu tylko wtedy kiedy sie regenerują

19

Odp: Dieta na mase

żółtko to same tluszcze od keidy ?

20

Odp: Dieta na mase

od teraz :-) anyway lepiej jesa jajko bez ?o3tka...

21

Odp: Dieta na mase

możesz wyjasnia dlaczego :chytry:

22

Odp: Dieta na mase

ponieważ caly tłuszcz z jajka jest zgromadzony własnie w ?o3tku tak wiec jak jesz duże ilosci to wiecej tłuszczu dostarczasz organizmowi... tak wiec wnioski wyciągnij sam

23

Odp: Dieta na mase

pyta3em o to abys nam wyt3umaczy3 dlaczego uważasz, że ?o3tko to sam tłuszcz :-)

24

Odp: Dieta na mase

—o3tko to sam tłuszcz - bede pamieta3... lol

—o3tko jaja kurzego;
Białko 15,5
T3uszcz 28,2
węglowodany 0,3
KCal 314
T3. nasyc. 8,7
T3. nienas. 14,7

25

Odp: Dieta na mase

nie napisałem ze ?o3tko to sam tłuszcz tylko że caly tłuszcz z jajka jest w nim zgromadzony :!: zresztom w bia3ku białka ilość białka to prawie 80% bodajże tak wiec ilosci białka w ?o3tku są znikome natomiast o wiele wiecej jest w nim tłuszczu, tak wiec sie najpierw zastanów a nie smiej od razu :roll: