Temat: Podciaganie sie na drazku

Jedno pytanie i szybka odpowiedz wiem ze podciąganie sie na drazku szerokim chwytem jest na szerokość pleców a czy wąskim chwytem tez jest na poszezenie plecow??

2

Odp: Podciaganie sie na drazku

Szerokie chwyt- poszerzasz, waski- wpływa na długość najszerszych grzbietu

3

Odp: Podciaganie sie na drazku

na dlugosc? co mam przez to rozumiec?

4

Odp: Podciaganie sie na drazku

ze jak dużo będziesz sie podciągał wąskim to najszerszy grzbietu bedzie Ci sie zaczynał około kolan /a tak na serio to bliżej dupy /

5

Odp: Podciaganie sie na drazku

Czyli obydwa te cwiczenia są wazne....... a np podciąganie sztangi w opadzie albo podciąganie hantli w opadzie to jest na grubość plecow?

6

Odp: Podciaganie sie na drazku

chlopie, ile razy mam pisać to samo.
każde cwiczenie na plecy dziala na najszerszy grzbietu (nawet MC) tylko niektóre cwiczenia są odpowiednio ukierunkowane na zwiekszenie masy w szerz, na grubość miesnia, gorna czesc plecow, srodkowa, badz dolna(atakujemy miesien z innej strony i inne grupy mięśniowe pleców zmieniając chwyt, miejsce podciągania sztangi lub drazka itp.). Juz to pisałem kiedys:na tzw.
szerokość plecow:podciaganie sie szerokim nachwytempodciaganie sie neutralnym chwytempodciaganie sie podchwytemwyciag gornywyciag dolnyitpna tzw.
grubość plecow:uwioslowanie sztanga/u - czym węższy chwyt tym bardziej obciążasz mięśnie rownoległoboczne, jeśli łokcie odprowadzasz na bok (pod katem 9 stopni do T) do klatki piersiowej to bardziej obciążasz mięśnie czworoboczne grzbietu, obłe większe, mniejsze i tylne aktony mięśni naramiennychuwioslowanie sztangielka/u jeśli łokieć pracuje wzdłuż tułowia-pracują mocniej gorne i środkowe części mięsni najszerszych ,ale jeśli łokieć pracuje w bok od tułowia(pod kątem 9 stopni)-pracują mocniej gorne części mięsni najszerszychuwioslowanie końca sztagni/u - mocniej zaangażowane gorne części mięsni najszerszych i mięśni obłych-łokcie prowadzimy w bok od tułowia gdy posiadasz drazek typu "T" na końcu sztangi; jeśli drazek/raczka rownolegla to łokcie prowadzone są wzdłuż tułowia-mocniej zaangażowane środkowe części mięsni najszerszych i obłych uwioslowanie hantlami/uitd