Temat: ile razy w tygodniu??

Mam pytanie jakich pewnie juz wiele było na tym forum, ale jeśli to nie problem to prosze o indywidualne rozpatrzenie mojego przypadku generalny zarys mojego planu wyglada tak:

pon: Klata
wtorek:wolne
sroda: Ramiona, Barki
czw:wolne
pićtek: bic, tric, plecy

staż to około pol roku, mój plan to przybrać troche na masie mam 72 kg przy 185cm.
pytania: czy klatę i ramiona mozna ćwiczyć częściej niz raz w tygodniu? czy przyniesie to odwrotny skutek od zamierzonego? to samo pytanie co do bicepsu..

i napiszcie czy łączenie np pleców z bicem czy z tricem w jednym dniu treningowym jest niewskazane? to tyle prosze o odpowiedz pozdrawiam i z gory dzieki.

2

Odp: ile razy w tygodniu??

układ troche dziwny. brak nog.
pleców z bicem i tricem nie należy łączyć w treningu dzielonym.
zazwyczaj stosuje sie uklady : klata + bic, plecy + tric, barki + nogi
lub klata + tric, plecy + bic, barki + nogi
brzuch wrzuca sie kiedy ma sie ochote.

co to według ciebie ramiona ? moze miales na mysli przeramiona ?

byly na forum treningi z priorytetem na dana partie ( poszukaj) ale z twojego postu wynika ze wszystkie partie masz slabe, wiec ćwicz wszystko równomiernie wg standardowych ukladow.

3

Odp: ile razy w tygodniu??

tak chodziło mi o przedramiona.
jeśli bede trenował np barki i klatę dwa razy w tygodniu to beda lepsze efekty? jestem poczatkujacy.

4

Odp: ile razy w tygodniu??

trenuj raz w tygodniu pon sroda pićtek to jest najlepsza opcja dla poczatkujacych, kazda grupę raz w tygodniu, wolne ciężary

5

Odp: ile razy w tygodniu??

HarrydkrPol ma racje ja tak ćwiczę a trenuje ponownie po 4 latach przerwy a wczesniej to z 3 chodziłem systematycznie