1

Temat: Poczatkujacy - prosze o porade

Witam,dopiero zaczynam przygode z ciezarami.
Jestem niestety dość szczuply, wiec zdaje sobie sprawe, ze nie bedzie mi łatwo nabrać masy.Mam pytanie do fachowców - zacząłem ćwiczyć wg znalezionego gdzieś planu treningowego (plan na 6 tygodni), w którym ćwiczy sie wszystkie partie ciała podczas jednego treningu, wykonując po jednym cwiczeniu (3 serie). A do tego ten sam zestaw ćwiczy sie w poniedzialek, wtorek i srode, a później 4 dni odpoczynku.Chcodzi mi o to czy taki program dla poczatkujacego jest ok, czy raczej zacząć od razu od typowego planu cwiczen, np.
3 cwiczenia (i 3 serie) na dana partie miesni, z zalozeniem, ze ćwiczę 3 dni w tygodniu (np.
pon., sr, pt)?Chodzi mi o to, czy ćwicząc 3 dni pod rząd (tak jak w moim programie)te same partie, dam mięśniom odpocząć i sie zregenerowac?Bede wdzięczny za pomoc.

2

Odp: Poczatkujacy - prosze o porade

Ten plan co masz to jest ogolnorozwojowka i jest odpowiedni dla ciebie,ale rob go z 2 nawet 3 miesiące a nie tylko 6 tygodniA terning rob taknp.Poniedzilek-cwiczyszwtorek-wolneSroda-cwiczyszczwartek-wolnePistek -cwiczyszsobota-wolneniedziela-wolne

3

Odp: Poczatkujacy - prosze o porade

A nie bedzie lepszych rezultatów (przyrostow) ćwicząc np.
2 partie danego dnia, ale wykonując 3 cwiczenia na dana partie?I przy okazji inne pytanie - kupiłem odzywke Gainer 373 - jak i kiedy ja przyjmowac?Czy dodatkowo zacząć juz brac kreatyne?

4

Odp: Poczatkujacy - prosze o porade

Wiec  na poczatku nic nie bierz- na odzywki masz mnóstwo czasu, poza tym na  takim etapie i tak Ci nic nie dadza!ACT(ogolnorozwojowka) ma za zadanie przyzwyczaić Twoje mięśnie do wysiłku związanego z treningiem.
Jest niezbedna!(rob ja 2-3 miesiace) To o czym Ty piszesz to trening dzielony- w Twoim przypadku odpada bo zaczynasz(organizm nie wytrzyma tempa). Gainera możesz schować na pozniej(w końcu ma dlugi termin ważności )ACT zacznij od 2 serii każdego cwiczenia, a potem z każdym tygodniem dodawaj jedna serie.Ten trening jest naprawdę dobry, nie rozumiem dlaczego każdy chciałby przejsc do masowego, sam zastanawiam sie czy nie powrócić do ACT bo naprawdę mialem dobre wyniki

5

Odp: Poczatkujacy - prosze o porade

Dzieki!

6

Odp: Poczatkujacy - prosze o porade

jacinto tego gainera możesz brac wedle brakow w diecie ale sadze ze wogole niemasz diety,wiec bierz go po treningu z 8 gram i bedzie ok

7

Odp: Poczatkujacy - prosze o porade

W specjalna dietę sie nie bawie, ale staram sie aby w każdym posiłku było bialko i węglowodany (np.
pierś kurczaka + kasza gryczana, mleko, itp.)Mam jeszcze jedno pytanie - jeżeli mam zakwasy to mam cwiczyc, czy poczekać az mnie nic nie bedzie bolalo?

8

Odp: Poczatkujacy - prosze o porade

ćwicz wg planu, zakwasy i tak będziesz mial tylko na poczatku.
Potem juz ich nie uswiadczysz...