Temat: Pytanko o mase

Mam juz dietę na mase, ale pewne wątpliwości do cwieczen.Jak mam dobrać ciężary aby przybrać na masie??Czy tak ze podniosę 1 razy i koniec czy tak ze 1 i mam jeszcze sily aby do 13-14 dojechac??(z powtórzeniami to przykład tylko) mam prawie 17 lat, a staż ok 2 miesiace.

2

Odp: Pytanko o mase

masz ostatnie powtorzenia wykonywać z trudem

3

Odp: Pytanko o mase

ale powtórzeń ma byc do 10-12 max??

4

Odp: Pytanko o mase

Masz dobrać tak ciężar zeby w pierwszej serii zrobić 12 (i nie wiecej), w drugiej możesz dołożyć i zrobić 10, w trzeciej 8, a w czwartej 6.Ponad 12 powtórzeń wpływa na wytrzymałość miesni, poniżej 6 na sile.

5

Odp: Pytanko o mase

xXxhickscrxxXx, ty tak napewno robisz, ze 12 powtozen pykniesz na maksa, a po minucie i dołożeniu ciężaru walniesz 1 ? No nie wiem, bez zmiany ciężaru to moze, ale dołożysz 10% i nie jest tak lekko.
Ja robie tak, ze w pierwszych seriach zostawiam troche mocy, a ostatnie juz wale na maksa.
Ale to moze byc kwestia tego, ile dorzucacie.

6

Odp: Pytanko o mase

Nie 12 serii tylko powtorzen!To trzeba wyczuc i dobrze dobrać ciezar.
przykładowo na klate, powiedzmy ze najwiecej wycisnę 100kg wiec w pierwszej serii robie 12p.
60kg, w drugiej 10p.
8 kg, w trzeciej 8p.
85kg, w czwartej 6p.
95kg.
słusznie zauwazyles, ze mozna/trzeba zostawiać troche rezerwy, ale wg mnie powinna byc ona niewielka, np.
na 2-3 powtorzenia w 1 serii, a w ostatniej serii tej rezerwy nie powinno byc, a wrecz dobrze byłoby robić powtorzenia wymuszone.

7

Odp: Pytanko o mase

No tak, tylko o to mi chodzilo.
O rezerwe.
A z 12 seramii to moja zwykla pomylka ':trening:' zaraz poprawie.

8

Odp: Pytanko o mase

Wykonujesz cwiczenie w danej serii w liczbie np.
1 powtórzeń z zapasem 1-3 powtorzen...

9

Odp: Pytanko o mase

dzieki juz wiem