1

Temat: Trening na Mase

Pon:KlatkaKlatka(dolna partia)-wyciskanie sztangi na ławce poziomej(4serie po 12/10/8/6 pow.)-wyciskanie hantli na ławce poziomej(4serie po 12pow.)Klatka(gorna partia)-wyciskanie sztangi na ławce skośnej gora(4serie po 12/10/8/6 pow.)-wyciskanie hantli na ławce skośnej gora(4serie po 12pow.)Ogolne:-rozpietki z hantlami(4serie po 12pow.)Wtlecy,KapturyPlecy:-podciaganie sztangi w opadzie wasko(4serie po 12/10/8/6 pow.)-podciaganie sztangi w opadzie szeroko(4serie po 12/10/8/6 pow.)-podciaganie hantli w opadzie(4serie po 12pow.)-martwy ciag(4serie po 12/10/8/6 pow.)Kaptury:-szrugsy ze sztanga(4serie po 12pow.)-szrugsy z hantlami(4serie po 12pow.)Sr:Biceps,Triceps,PrzedramieBiceps:-uginanie ramion ze sztanga stojac(4serie po 12/10/8/6 pow.)-uginanie ramion z hantlami ze skretem(4serie po 12pow.)-uginanie ramion z hantlami o kolano(4serie po 12pow.)Triceps:-francuskie wyciskanie sztangi lezac(4serie po 12/10/8/6 pow.)-francuskie wyciskanie hantli jednoracz(4serie po 12pow.)-prostowanie ramion na wyciagu(4serie po 12pow.)Przedramie:-uginanie ramion ze sztanga nachwytem(4serie po 12pow.)-uginanie nadgarstkow(4serie po 12pow.)Czw:Nogi,LydkiNogi:-przysiady ze sztanga do polowy(4serie po 12/10/8/6 pow.)-przysiady ze sztanga do konca(4serie po 12/10/8/6 pow.)-prostowanie nóg na maszynie siedzac(4serie po 12pow.)-uginanie nóg na maszynie lezac(4serie po 12pow.)Lydki:-wspiecia na palce ze sztanga stojac(4serie po max pow.)-wspiecia na piety z ciężarem na palcach(4serie po max pow.)Pt:BarkiBarki(przednia partia)-wyciskanie sztangi sprzed glowy(4serie po 12/10/8/6 pow.)-wyciskanie hantli sprzed glowy(4serie po 12pow.)Barki(tylna partia)-unoszenie ramion w bok z hantlami nachylony (4serie po 12/10/8/6 pow.)-unoszenie ramion w bok z hantlami nachylony (rece prosto z lekkim ciezarem)(4serie po 12pow.)Ogolne:-podciaganie sztangi do brody(4serie po 12pow.)Bardzo prosze o rozważenie mojego treningu na masę //:-D :-D /

2

Odp: Trening na Mase

ogólnie wszystkiego za duzozobacz w podwieszonych ile amsz seri itp

3

Odp: Trening na Mase

jak zaczynałem przygode z ciężarami to robiłem mniej cwiczen i stopniowo dodawałem i do tej pory caly czas tak ćwiczę tylko chodzi mi o klatke i barki....

4

Odp: Trening na Mase

18 miesięcy myslisz ze to duzo?to co będziesz robić za 2 lat?

5

Odp: Trening na Mase

Mam podobne zdanie co tordamta_3340 - za dużo cwiczen, dublujesz cw., podzial treningowy zly.
Poprawiam plany, które mniej wiecej są dobre ,a tu musiałbym prawie wszystko skorygować wiec proponuje poczytać w podwieszonych...Pozdr

6

Odp: Trening na Mase

Na klatę 2 serii na biceps 16 :blink: NO COMENTS B) /

7

Odp: Trening na Mase

Pon:Klatka,BrzuchKlatka:-wyciskanie sztangi na ławce poziomej(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie sztangi na ławce skośnej gora(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie hantli na ławce skośnej gora(4serie po 12)-rozpietki z hantlami(4serie po 12)Brzuch:-sklony tlowia-przenoszenie nóg na boli lezacWtlecy,KapturyPlecy:-podciaganie sztangi w opadzie wasko(4serie po 12/10/8/6)-podciaganie sztangi w opadzie szeroko(4serie po 12/10/8/6)-podciaganie hantli w opadzie(4serie po 12)-martwy ciag(4serie po 12/10/8/6)Kaptury:-szrugsy ze sztanga(4serie po 12)-szrugsy z hantlami(4serie po 12)Sr:Biceps,Triceps,PrzedramieBiceps:-uginanie ramion ze sztanga stojac(3serie po 12/10/8)-uginanie ramion z hantlami ze skretem(3serie po 12)-uginanie ramion z hantlami o kolano(3serie po 12)Triceps:-francuskie wyciskanie sztangi lezac(3serie po 12/10/8)-francuskie wyciskanie hantli jednoracz(3serie po 12)-prostowanie ramion na wyciagu(3serie po 12)Przedramie:-uginanie ramion ze sztanga nachwytem(3serie po 12)-uginanie nadgarstkow(3serie po 12)Czw:Nogi,LydkiNogi:-przysiady ze sztanga do polowy(4serie po 12/10/8/6)-przysiady ze sztanga do konca(4serie po 12/10/8/6)-prostowanie nóg na maszynie siedzac(4serie po 12)-uginanie nóg na maszynie lezac(4serie po 12)Lydki:-wspiecia na palce ze sztanga stojac(4serie po 12)-wspiecia na piety z ciężarem na palcach(4serie po 12)Pt:BarkiBarki-wyciskanie sztangi sprzed glowy(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie hantli sprzed glowy(4serie po 12)-unoszenie ramion w bok z hantlami nachylony(4serie po 12)-podciaganie sztangi do brody(4serie po 12)przemienilem trening... Cleta_H55 umiesz liczyc? na biceps było 12 nie 16 <_< /

8

Odp: Trening na Mase

Ale na klate2 Teraz moze byc.
jeżeli chodzi o iklosc serii w cwiczenia nie wczytywałem sie zbytnio ale wydaja sie tez do przyjeciaPrzeczytalem jeszcze raz i sie czepne jednak Na klatę obetnij jeszcze troche i na bary.
Dwa ostatnie cwiczenia zrob po 3 serieAha i nie rozumiem tych przysiadów do polowy? Ma to sens? Zeby coś poczuc to musiałbyś gigantyczny ciężar założyć a to bardzo obciaza stawy, szczególnie kolanowy biodrowy no i kregoslup.
Ja bym wyrzucił to cwiczenie tzn zastąpił

9

Odp: Trening na Mase

No tez mysle ze teraz jest dobrze.... poprzednio to przesadzilem ale co tam od czego są fachowcy Pozdrolega1975

10

Odp: Trening na Mase

edytowałem mój ost.
post i dodałem tam coś pewnie nie doczytałeś wiec pisze jeszcze jeden /

11

Odp: Trening na Mase

Nogi do polowy.... hmmm to chodzi o to ze jak robie przysiady to robie kat 90stopni

12

Odp: Trening na Mase

Cleta_H55 dobrze Ci pisze, ale ja znalazłem jeszcze kilka bledow Pon:Klatka,BrzuchKlatka:-wyciskanie sztangi na ławce poziomej(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie sztangi na ławce skośnej gora(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie hantli na ławce skośnej gora(4serie po 12) -rozpietki z hantlami(4serie po 12)Brzuch: te cw.
są kompletnie bezsensu wymysl coś innego-sklony tlowia-przenoszenie nóg na boli lezacWtlecy,KapturyPlecy: (dlaczego az tyle wioslowan :blink: , a gdzie cwiczenia na szerokość plecow??)-podciaganie sztangi w opadzie wasko(4serie po 12/10/8/6)-podciaganie sztangi w opadzie szeroko(4serie po 12/10/8/6)-podciaganie hantli w opadzie(4serie po 12)-martwy ciag(4serie po 12/10/8/6)Kaptury:-szrugsy ze sztanga(4serie po 12) przenieś do brakow-szrugsy z hantlami(4serie po 12)Sr:Biceps,Triceps,PrzedramieBiceps: tu wszystko giciol //:-D :-D -uginanie ramion ze sztanga stojac(3serie po 12/10/8)-uginanie ramion z hantlami ze skretem(3serie po 12)-uginanie ramion z hantlami o kolano(3serie po 12)Triceps:-francuskie wyciskanie sztangi lezac(3serie po 12/10/8)-francuskie wyciskanie hantli jednoracz(3serie po 12)-prostowanie ramion na wyciagu(3serie po 12)Przedramie: tu najlepiej superserie, ale to jest tylko moja propozycja nie jakas tam poprawka i najlepiej 4-5 serii -uginanie ramion ze sztanga nachwytem(3serie po 12)-uginanie nadgarstkow(3serie po 12)Czw:Nogi,LydkiNogi: -przysiady ze sztanga do polowy(4serie po 12/10/8/6)-przysiady ze sztanga do konca(4serie po 12/10/8/6) czyli tzw.
full squat wybierz jedno cwiczenie, bo to sie nazywa dublowanie cwiczen-prostowanie nóg na maszynie siedzac(4serie po 12)-uginanie nóg na maszynie lezac(4serie po 12) ja proponuje MC na prostych nogach lepiej pobudza te miesnie, taka kolejna rada z mojej strony Lydki:-wspiecia na palce ze sztanga stojac(4serie po 12)-wspiecia na piety z ciężarem na palcach(4serie po 12)Pt:BarkiBarki tu za dużo cwiczen-wyciskanie sztangi sprzed glowy(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie hantli sprzed glowy(4serie po 12) wywal albo zamien na unoszenie sztangielek bokiem w gore-unoszenie ramion w bok z hantlami nachylony(4serie po 12)-podciaganie sztangi do brody(4serie po 12) wywal

13

Odp: Trening na Mase

Plecy: (dlaczego az tyle wioslowan , a gdzie cwiczenia na szerokość plecow??) chlopie a wiosłowanie czyli podciąganie sztangi w opadzie to co to jest?? to jest najlepsze cwiczenie na plecy.... a co do nóg to ja niewiem jak ułożyć juz zglupićlem

14

Odp: Trening na Mase

114087:date nie, 08 kwi 2007 - 18:04:name lega1975) ''(lega1975 @ nie, 08 kwi 2007 - 18:04) snapback114087/snapback ''!Plecy: (dlaczego az tyle wioslowan , a gdzie cwiczenia na szerokość plecow??) chlopie a wiosłowanie czyli podciąganie sztangi w opadzie to co to jest?? to jest najlepsze cwiczenie na plecy.... a co do nóg to ja niewiem jak ułożyć juz zglupićlemczytaj ze zrozumieniem Cwiczenia na szerokość pleców to m.in podciagania, ściąganie drazka wyciągu gornego itp.a wiosłowania to cwiczenia na grubość plecow!!!plecy dzielimy właśnie na 3 grupy:- lats- middle back- lower backmoze po "anglikansku" zrozumniesza jeśli chodzi o nogi to co w nich jest tak skomplikowanego???, ale jeśli nie roumniesz to napisze takrzysiady Prostowanie nóg na maszynieMC na prostych nogachWpiecia w staniutylko 3 ale wystarczy, dalbym jeszcze coś na zginacze stawu kolanowego, ale to juz bedzie za bardzo skomplikowane /

15

Odp: Trening na Mase

Hehehe? naprawdę nie wiedziałem o tym......... :blink: a co to znaczy na polski bo nie bardzo kumato /

16

Odp: Trening na Mase

- lats - najszerszy grzbietu (lac.
latissimus dorsi)- middle back - środek pleców - m.
równoległoboczny (lac.
rhomboideus)- lower back - m.
prostownik grzbietu (lac.
rectus spinae)

17

Odp: Trening na Mase

Plecy:-sciaganie wyciągu za kark szerokim chwytem-podciaganie sztagi w opadzie wasko-podciaganie hantli w opadzie -martwy ciąga jak mam nogi trenować jakie 4cwiczeniaż

18

Odp: Trening na Mase

Plecy:- podciąganie chwytem neutralnym 4 x 10- ściąganie drążka/rączki wyciągu gornego w siadzie szerokim uchwytem (nachwyt) 4 x 1 lub 1 -6 (10, 8,6,6)- podciąganie sztangielki w opadzie 4 x 1 - 4- podciąganie sztagi w opadzie wasko 4 x 1 -4 (bardzo dobrze dziala podchwyt, to taka sugestia z mojej strony)- martwy ciąg 4 x 10-4 '' ''!a jak mam nogi trenować jakie 4cwiczeniaż i znowu nie przeczytałeś całego mojego postu wczesniej juz pisałem CI jakie cwiczenia itp.
itd wiec zacytuje moje slowa: '' ''!a jeśli chodzi o nogi to co w nich jest tak skomplikowanego???, ale jeśli nie roumniesz to napisze takrzysiady Prostowanie nóg na maszynieMC na prostych nogachWpiecia w staniutylko 3 ale wystarczy, dalbym jeszcze coś na zginacze stawu kolanowego, ale to juz bedzie za bardzo skomplikowane

19

Odp: Trening na Mase

Soryyyy ze nie doczytuje do końca postów ale zakrecony jestem <_< /

20

Odp: Trening na Mase

całkiem mi sie popiepszyl ten plan i cwiczenia na nogi wiec zrobie innaczejpon:Klatka,Brzuchwtrzecy,Kapturysr:Bic,Tric,Przedrczw:Barki,kapturypt:Nogi,BrzuchNogi połączę z łydkami juz nie bede ćwiczył osobno.... przedramię bede robił jako superserieA co proponujecie na cwiczenia brzucha jakieś 2 dobre?

21

Odp: Trening na Mase

no zapomialem jeszcze o podziale, ten co masz jest zły (nie bede pisał dlaczego, bo sie juz dość napisalem):pon klata, triceps (brzuch)sr plecy, biceps, przedramiept nogi, barki (brzuch)

22

Odp: Trening na Mase

O losie trudny przypadek ale po kolei pon:Klatka,Brzuch moze bycwtrzecy,Kaptury moze bycsr:Bic,Tric,Przedr TU ZROB PRZERWEczw:Barki,kaptury yes okpt:Nogi,Brzuch tez OK sob- Bic,Tric,Przedr nd- przerwaCwiczenia na brzuch np.
Unoszenie nóg w zwisie na drazku Unoszenie nóg w lezeniu na ławce Spiecia brzucha ściągając drazek gornego wyciągu siedzac/kleczac Scyzoryki Teraz kartka w dłoń rozpisujesz sobie jeszcze raz wszysko według tego co tu napisaliśmy i wrzuć co ci wyszlo A swoja droga to rosnie nam dr Kimd1995 nie lecisz w ciula na tych studiach widze //ohmy.gif yikes ohmy.gif Super

23

Odp: Trening na Mase

Pon:Klatka,BrzuchKlatka:-wyciskanie sztangi na ławce poziomej(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie sztangi na ławce skonsje gora(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie hantli na ławce skośnej gora(4serie po 20-15)-rozpietki z hantlami na ławce skośnej gora(4serie po 20-15)Brzuch:-wznosy nóg na drazku(4serie po 50)-brzuszki(4serie po 50)    Wtlecy,KapturyPlecy:-podciaganie sie na drazku szerokim chwytem(4serie po 12/10/8/6)-podciaganie sztangi w opadzie wasko(4serie po 12/10/8/6)-podciaganie hantli w opadzie(4serie po 20-15)-martwy ciag(4serie po 12/10/8/6)Kaptury:-szrugsy ze sztanga(4serie po 20)-szrugsy z hantlami(4serie po 20)Sr:Biceps,Triceps,PrzedramieBiceps:-uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku(4serie po 12/10/8/6)-uginanie ramion z hantlami ze skretem(4serie po 20-15)-uginanie ramion z hantlami o kolano(4serie po 20-15)Triceps:-francuskie wyciskanie sztangi lezac(4serie po 12/10/8/6)-francuskie wyciskanie hantli jednorącz siedzac(4serie po 20-15)-prostowanie ramion na wyciagu(4serie po 20-15)Przedramie:-uginanie ramion ze sztanga nachwytem(4serie po 20-15)-uginanie nadgarstków sztanga lub hantlami(SUPERSERIA do 1cwiczenia)Czw:Barki,KapturyBarki:-wyciskanie sztangi sprzed glowy(4serie po 12/10/8/6) -unoszenie hantli bokiem w gore(4serie po 20-15)-unoszenie ramion w bok nachylony(4serie po 20-15)-podciaganie sztangi do brody(4serie po 12-8)Kaptury:-szrugsy ze sztanga(4serie po 20)-szrugsy z hantlami(4serie po 20)Pt:Nogi,BrzuchNogi:-przysiady ze sztanga(4serie po 12/10/8/6)-prostowanie nóg na maszynie(4serie po 20-15)-uginanie nóg na maszynie(4serie po 20-15)-wspiecia na palce(4serie po 50-40) Brzuch:-wznosy nóg na drazku(4serie po 50)-brzuszki(4serie po 50)

24

Odp: Trening na Mase

Pon:Klatka,Przedramie,BrzuchKlatka:-wyciskanie sztangi na ławce poziomej(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie sztangi na ławce skonsje gora(4serie po 12/10/8/6)-wyciskanie hantli na ławce skośnej gora(4serie po 20-15) za duza intensywność na masę 75 % 1-PM, czyli 8-12-rozpietki z hantlami na ławce skośnej gora(4serie po 20-15) jw.Przedramie:-uginanie ramion ze sztanga nachwytem(4serie po 20-15)-uginanie nadgarstków sztanga lub hantlami(SUPERSERIA do 1cwiczenia)Brzuch:-wznosy nóg na drazku(4serie po 50) :blink: 50?? po co az tyle??-brzuszki(4serie po 50)     j.w.Wtlecy,KapturyPlecy: brakuje jednego cw.
na szerokość plecow-podciaganie sie na drazku szerokim chwytem(4serie po 12/10/8/6)-podciaganie sztangi w opadzie wasko(4serie po 12/10/8/6)-podciaganie hantla w opadzie(4serie po 20-15) za duza intesywnosc na masę 75 % 1-PM, czyli 8-12-martwy ciag(4serie po 12/10/8/6)Kaptury:-szrugsy ze sztanga(4serie po 20)-szrugsy z hantlami(4serie po 20) jedno cw.
wystarczy chyba ze przeniesiesz do barkow to zrobisz 2Sr:Biceps,Triceps,PrzedramieBiceps: po 3 serie wystarczy-uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku(4serie po 12/10/8/6) -uginanie ramion z hantlami ze skretem(4serie po 20-15) za duza intesywnosc na masę 75 % 1-PM, czyli 8-12-uginanie ramion z hantlami o kolano(4serie po 20-15) j.w.Triceps: -francuskie wyciskanie sztangi lezac(4serie po 12/10/8/6)-francuskie wyciskanie hantli jednorącz siedzac(4serie po 20-15)-prostowanie ramion na wyciagu(4serie po 20-15)Przedramie: 1 raz w tyg wystarczy-uginanie ramion ze sztanga nachwytem(4serie po 20-15)-uginanie nadgarstków sztanga lub hantlami(SUPERSERIA do 1cwiczenia)Czw:Barki,KapturyBarki: za dużo serii i cwiczen-wyciskanie sztangi sprzed glowy(4serie po 12/10/8/6) -unoszenie hantli bokiem w gore(4serie po 20-15) 3 serie za duza inteswynosc na masę 75 % 1-PM, czyli 8-12-podciaganie sztangi do brody(4serie po 12-8) Kaptury:-szrugsy ze sztanga(4serie po 20) o a tu niespodzianka znowu kaptury.
Zostaw to tutaj usuń w cw.
na plecy-szrugsy z hantlami(4serie po 20)Pt:Nogi,BrzuchNogi:-przysiady ze sztanga(4serie po 12/10/8/6)-prostowanie nóg na maszynie(4serie po 20-15) -uginanie nóg na maszynie(4serie po 20-15) za duza intesywnosc na masę 75 % 1-PM, czyli 8-12-wspiecia na palce ze sztanga na plecach(4serie po 50-40) przesadziles z intesywnoscia 65 % 1-PM, czyli 15 maxPrzedramie: 1 raz w tyg wystarczy-uginanie ramion ze sztanga nachwytem(4serie po 20-15)-uginanie nadgarstków sztanga lub hantlami(SUPERSERIA do 1cwiczenia)TRENING A KLATA - BICEPS, PRZEDRAMIE, BRZUCHREGENERACJA TRENING B NOGI - BARKI, CZWOROBOCZNY, REGENERACJA TRENING C GRZBIET, TRICEPS, BRZUCHREGENERACJAREGENERACJA

25

Odp: Trening na Mase

THX /Ps.
jak to brakuje cwiczenia na szerokość pleców :blink: a podciąganie sie na drazku szerokim chwytem to na co to jest :blink: /