1

Temat: trening na mase - poczatkujacy

Witam mam 166cm wzrostu 56kg wagi 17lat i dopiero zaczynam na siłowni mam pytanie czy taki program (dostalem go od kolegi) jest dla mnie dobry: PoniedzialekKlatka4 serie lawka plaska4serie skos gora2 serie skos dol4 serie rozpietkiWtorekBiceps4 serie sztanga na stojaco4 serie modlitewnik2 serie hantleSeria pompujacaSroda wolneCzwartekKlatka4 serie lawka plaska4serie skos gora2 serie skos dol4 serie rozpietkiPiatek Biceps, motyle4 serie sztanga na stojaco4 serie modlitewnik2 serie hantleSobota Triceps, barki, kaptury4 serie wyciskanie sztangi z za glowy4 serie wyciskanie hantli z za glowy2 serie Unoszenie sztangi do brody2 serie unoszenie sztangi w przod4 serie kapturyDodam ze jak robi klatę to podczas 2 albo 3 serii wysiada mi prawy triceps (lapie mnie skurcz w górnej czesci tricepsa) i nie ważne ile sobie założę na serie bo sprobowalem tak na looz 2 kg i było to samo podczas 3 serii wysiadl mi triceps, a czuje ze ciężar nie jest ciezki, nie wiem co jest z nim.
Czekam na odpowiedzi i prosze o wyrozumiałość to mój pierwszy post.
Pozdrawiam /

2

Odp: trening na mase - poczatkujacy

Witam nowego mysle ze pomożemy bo widać twój kumpel ma wielkie braki w wiedzy i moze Ci tylko zaszkodzic...
WYWAL WYWAL I POWIEDZ KOLEDZE ZE JEST GLUPISorki za duze literki ale to sie musi zucac w oczyPo1.
jesteś pocztatkujacy wiec ogolnorozwojowka, kazda partia dziennie po jedyn cwiczeniu i po jednej seri po 1 powtorzen, ćwiczysz to 3-4 razy w tygodniu po jakiś 2 tygodniach robisz 2 serie na każdym cwicznieu po 2-4 tygodniach zabierasz sie za masowke2.
KAZDA PARTIA MIESNI TYLKO RAZ W TYGODNIU, masz za maly staż aby wykonywać 2 rayz w tygodniu nawet zawodowcy tak nie robia, zapamiętaj ze mięśnie rosna od odpoczynku i diety, trening jest tylko bodzcem3.
4 razy w tygoniu proponuje pon wt czw pt 4.
Nie masz pleców i nóg w planie, zapamiętaj ze plecy są najważniejsze tez to kiedyś mialem w tej chwili przykładam najwieksz nacisk na plecy5.
Tu masz plan który stosuje pierwszy tydzień razczej w nim głupot nie ma możesz za jakiś miesiąc po ogolnorozwojowce skozystacIKlatka- Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12 1 1 8- Wyciskanie sztangielek na skosie w gore 12 1 1 8- Rozpietki na skosie w dol 12 12 1 10Biceps- Uginanie przedramion ze sztanga prosta stojąc 12 1 8- Uginanie przedramion ze sztangielkami chwytem młotkowym 12 1 8- Uginanie przedramienia ze sztangielka w oparciu o kolano 3x8IIUda- Prostoanie nóg na maszynie 12 1 8- Uginanie nóg na maszynie 12 1 8- Przysiady ze sztanga na karku 12 1 8Lydki- wspięcia na palce siedząc 3x15- wspięcia na palce stojąc 3x15Kaptury- Szrugsy ze sztanga 12 1 1 8IIIPlecy- Unoszenie ramion ze sztangielkami na boki w opadzie 12 1 8- Wiosloanie 12 1 1 8- Przyciaganie sztangielka w opariu o ławkę 12 1 8- Martwy ciąg 12 1 1 8Triceps- Wyciskanie sztangi w wąskim chwycie na skosie w dol - 12 1 8- Wyciskanie francuskie ze sztanga lamana na skosie w dol - 12 1 8- Prostowanie ramiona ze sztangielka za glowa - 3x10IVBarki- Wyciskanie sztangi zza głowy stojąc 12 1 1 8- Unoszenie ramion ze sztangielkami na boki siedząc 12 1 1 8- Wyciskanie sztangielek chwytem neutralnym 12 1 1 8Przedramiona- Uginanie nadgarstków ze sztnaga 4x12Brzuch- Unoszenie nóg wisząc na drazku 3xmax- skłony tułowia na ławce skośnej 3xmaxJak gdzieś zauważę błąd po zrobieniu to Ci napisze lub niech ktoś mi zwróci uwage, zapodaj jakas dietę poszukaj sobie na forum albo sam uluz życzę udanego pakowania i wielkich przyrostow)) pozdro

3

Odp: trening na mase - poczatkujacy

pierwsza sprawa jak dopiero zaczynasz to wybierz sobie jakiś plan dla poczatkujacych, ogolnorozwojowy.ten plan co wkleiłeś jest bez sensu, mam wrazenie ze ten twój kolega nigdy tego planu nie stosowalbrakuje cwiczen na plecy, triceps i nogi pomimo ze jest napisane ze w danym dniu to cwiczysz, poza tym nie trenuj dwa razy w tygodniu tej samej partii, zwłaszcza na poczatku przygody z ciezarami.a co do tricepsa to przed wyciskaniem postaraj sie go troche rozgrzać

4

Odp: trening na mase - poczatkujacy

snów piszesz ze brakuje trica u niego przeciesz jest) okularki by sie przydalysnow taka jest brutalna prawda prawie każdy piwniczny człowiek siłowni robi właśnie w takim systemi znam kolescia który po chyba 3 miechach złapał sie za metę i jedzie podobym planem ale im tego nie wytłumaczysz taka jest mentlanosc tych ludzi

5

Odp: trening na mase - poczatkujacy

to juz chyba nie tylko oczy siadają bo ja dalej niewidze słowo triceps jest w sobotnim treningu ale cwiczenia to tylk na barki + szrugsy, chyba ze wyciskanie sztangi zza głowy to na triceps heh ale to raczej nazwał bym prostowaniemco do piwnicznych ludzi, swoja droga ciekawe okreslenie, nigdy nie popierałem i nie bede popieral.
madry człowiek zapisze sie na silownie i bedzie uczciwie pracował na efekty.bercik wywal kolegi plan do smieci i wyprobuj ten molesty, ja osobiście nie lubie po plecach nic ćwiczyć także triceps bym przesunął i ćwiczył z barkami i te szrugsy z nogami mi jakoś nie pasuja, ale to moje preferencje.
po kilku treningach zobaczysz czy ci pasuje czy nie i najwyzej zmienisz.
jedno jest pewne dobrze ze zapytałeś o ten plan bo zebys go ćwiczył to by byla porazka /

6

Odp: trening na mase - poczatkujacy

Wiadomo rozpiska jest troche prywatna każdy ma inna lecz musi miec wsystkie zasady trenigowe.Sam jestesm piwnicznym siłownikiem lecz robie to z glowaJak by ccial to nazwać wyciskanie to powinnien uzyc wyciskanie francuskie lub tak jak ty prostowanie wybaczmy mu bo nie wie co czyni

7

Odp: trening na mase - poczatkujacy

z tymi piwnicznymi ludzmi chodziło mi o doping a nie o samo miejsce cwiczen //:-D :-D /, chociaż w piwnicy brakowałoby mi wyciagu, no chyba ze masz w piwnicy;>a co do rozpiski to ustosunkuje sie takdzien Ij.w.dzien IIBrzuch- Unoszenie nóg wisząc na drazku 3xmax (poczytaj o prawidłowym wykonywaniu tego cwiczenia)- skłony tułowia na ławce skośnej 3xmaxNogi- wspięcia na palce siedząc lub stojąc 3x15- Prostoanie nóg na maszynie 12 1 8- Uginanie nóg na maszynie 12 1 8- Przysiady ze sztanga na karku 12 1 8Przedramiona- Uginanie nadgarstków ze sztnaga 4x12dzien IVPlecy- ściąganie wyciągu gornego za głowę w szerokim uchwycie 12 1 1 8- wiosłowanie 12 1 1 8- Przyciaganie sztangielka w opariu o ławkę 12 1 8- Martwy ciąg 12 1 1 8- Szrugsy 12 1 1 8dzien VBarki- Wyciskanie sztangi zza głowy stojąc 12 1 1 8- Unoszenie ramion ze sztangielkami na boki siedząc 12 1 1 8- podciąganie sztangi wzdluz tułowia do brody 12 1 1 8Triceps- Wyciskanie francuskie ze sztanga lamana lezac w poziomie - 12 1 8- Prostowanie ramion na wyciągu 12 1 8- Prostowanie ramienia ze sztangielka za glowa - 3x10Nie jestem pewien martwego ciągu bo jesteś jeszcze poczatkujacy, także jak będziesz go robil, to probuj najpierw malym ciezarem, zeby załapać technikei tak po pewnym czasie dojdziesz, które cwiczenia działają na ciebie lepiej, kiedy masz za mało cwiczen kiedy za duzo, także miłego cwiczenia