Temat: witam wszystkich i prosze o porade

Mam 15 lat 63kg wagi i wzrostu 179.Zdecydowa3em sie na siłownie ale chłopaki co tam ćwiczą odradzili mi przyczyna taka ze mam jeszcze za slabe kosci i nie wiem co o tym myśleć czy ćwiczyć dalej czy daa sobie luz i przy okazji prosze o plan treningowy big_smile

2

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

W Twoim wieku odradzi3bym Ci ćwiczen na stojaco.
Wiec za dużo wykonaa jeszce nie możesz.
Proponuje na razie zaczaa biegaa.
robić brzuszki, pompki, biceps, ale na siedząco wszystko.
Z cie?kim trenowaniem narazie daj na looz.
Chod1 widziałem kolesia lat 15 który jeste wiekszy odemnie

3

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

może nie tyle by odpuscia siłownie, tylko tyle bys uważa3 i nie wykonywa3 ćwiczen obciążających kregos3up i przy ćwiczeniach stojacych u?ywa3 pas, to bardzo ważne! wiem to po sobie : a kosci nie masz zaslabych.
Odpowiednio sie od?ywiaj, dużo owoców warzyw itp.
nie zaszkodzi kupić jakas multiwitaminę i prócz tego magnez i wapn, i nie koniecznie s3uchaj każdego na siłowni :!: jak byłem ktory1 raz z kolei koleś chwali3 sie że ćwiczy 8 lat a w ręce nie wiem czy miał nawet 35 cm a dużo takich przypatkow sie trafia niestety :!:

4

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

I nie zażywaj na poczatku nic wiecej co nie napisał sidek1990.
Narazie wszelkie suplementy daruj. Jedz dużo i zdrowo. A efekty beda.
Co do treningu napisz jaki masz sprzet.

5

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

A mam taka mini siłownie w piwnicy (pozioma ławka,ławka skosna<30>i teraz coś nowego mam zamiar zakupić oczywiście hankle,sztangi mam

6

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

Nie unikaj siłowni, tak mysle.
Mam kumpli którzy maja po 16 lat są wyrombani, w bicepscie maja po 35, 36 cm oczywiście to genetyka.
Ale im wczesniej zaczniesz tym lepiej, tak mysle.
Ale no uważaj na niektóre ćwiczenia jak ci juz tu zresztą wczesniej pisali.
Unikaj takich rzeczy, które obciążają kregos3up jak np martwy ciag, przysiady ze sztanga chyba tez nie dla CIebie.
Z czasem wiele osiągniesz

7

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

Wal smiało na ta siłke ja chodziłem od 15 roku zycia (jak nie wczesniej) moi kumple z 2 gimnazjum chodza do mnie reguralnie, wiec sam widzisz...

8

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

możesz chodzia na siłownie,wrecz jest to wskazane.Najlepiej zacznij trenig bez ćwiczen typu:
1.Martwy ciag(chod1 instruktor siłownie pewnej,powiedział że jeżeli zaczynasz trening zacznij od ćwiczen podstawowych)
2.Przsiady
3.Wiosłowanie ze sztanga itp.
U?ywaj pasa do ćwiczen
Wed3ug mnie możesz robią biceps na stojąco !!
Narazie kieruj sie rozsądkiem a nie brawura !

9

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

Nie jestem zwolennikiem stosowania pasa przez poczatkujacych... powofduje on uposledzenie podczas budowy bazy miesniowej... zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest zmniejszenie obciażenia i prawid3owa technika wykonania ćwiczenia..

10

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

zacznij treningiem obwodowym z lekkim obciażeniem.
nie rob ćwiczen takich jak napisali koledzy wyżej.
pasa także bym nie zak3adał.

11

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

czyli co pas powoduje złego

12

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

piszecie tu o zestawach witamin ....ostatnio s3ucha3em że wszystkie zestawy są oszukane centrum i wiele innych przecież te witaminy których nie przyswajamy zostają wydalalne...czyli z takiego zestawu wydalamy po3owe witamin.. wiec kupując witaminy kupujmy te najważniejesze....jesli chodzi o to wypowiedz to wypowiadał sie jakiś doktor w radiu na polskiej 1...

13

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

czyli co pas powoduje złego
o ile pamiętam to ty masz coś z plecami wiec ćwicz z pasem te ćwiczenia, które ci wczesniej kazaliśmy (sam o to prosiłes)

pas może:
stosowania pasa przez poczatkujacych... powofduje on uposledzenie podczas budowy bazy mięśniowej

Divemozi87 nie bedzie robił MC, przysiadów i ciężkich wiosłowan wiec nie potrzebuje pasa. ogólnie to caly jego trening bedzie lekki.

14

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

a pozaty jesteś poczatkujacym i odrazu nie bedzies ztargal niewiadomo jaKICH ciężarów a i powinieneś tobic cwiczenia takie zeby obie ręce byly rownoczenie podnoszone nie rob takich jak naprzyklad uginanie naprzemian stronne sztngielkami itp.nie będziesz wtedy sie przechylał badz w lewo badz w prawo

15

Odp: witam wszystkich i prosze o porade

tez nie polecam Ci na razietreningu silowego(wysilku beztlenowego)...te cwiczenia są za ciężkie dla Ciebie i z czasem powodują rozrost...przerost mięśnia sercowego a ty sie jeszcze rozwijasz wiec jesteś szczególnie narażony :!:

skup sie na treningu obwodowym lub wytrzymałościowym lol