1

Temat: Plan na mase

Witam, to mój 1szy posta na tym forum, wiec warto powiedzieć conieco o sobie.
Otoz mam 16 lat, przygode z silownia zaczynałem od zera (29 w lapce, 9 w klatce) ćwiczyłem najpierw 6 sumiennych miesięcy do wakacji, w czasie których mialem przerwe w treningach spowodowana wyjazdem do pracy i drobnymi problemami zdrowotnymi.
Od października wróciłem na silowinie i ćwiczę do dzis, czyli jakieś 3 miesiace, od nowego roku pragnę wziąć sie ostro za siebie, dlatego pewnie dość często bede potrzebował Waszych rad //:-D :-D , oto 1sza z nich, jak oceniacie plan, który sobie rozpisalem, co byscie w nim zmienili, coś dodali, coś odjeli?PlanPONklatka + tricepswyciskanie hantli płasko 3x8-10wyciskanie sztangi glowa do gory 3x8-10rozpietki glowa w dol 3x10-12przenoszenie sztangielka 3x10francuskie wyciskanie sztangi 3x8-10prostowanie przedramion nad głowę z linkami wyciągu 3x8-10pompki w podporze 3xMaxSRBarki + kaptury + przedramiewyciskanie sztangi z przed głowy (kat 75stopni) 3x8-10unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia 3x10na przemienne unoszenie sztangielek przodem 3x10podciaganie sztangi do brody 3x10unoszenie barkow ze sztangielkami 4x12zginanie nadgarstków ze sztangielkami trzymanymi podchwytem 3x10-12zginanie nadgarstka ze sztangielka trzymana nachwytem 3x10PTplecy + bicepswioslowanie ze sztanga 3x10MC 3x10wioslowanie ze sztangielka 3x10sciaganie drazka wyciągu gornego do karku 3x12uginanie przedramiona ze sztanga 3x8uginanie przedramion ze sztangielka w podporze o kolano 3x10Ugiecia przedramienia ze sztangielka w podporze o ławkę 3x10Aha, odnośnie cwiczenia brzucha to mam zamiar robić ABS'a II od stycznia/lutego.
Co do nóg to póki co nie mam zamiaru ich cwiczyc, ponieważ i tak są one juz duze, w skutek genetyki, jazdy na rowerze i ganiania za pilka, wiec najpierw chciałbym dorównać im reszta ciala, a dopiero potem ostro sie za nie wziac.pzdr

2

Odp: Plan na mase

bic wymień z tricepsem MC na koniec plecoww barkach wywal ostanie cwiczenie i zamiast unoszenia z przodu daj na boki Chyba wszystko jak coś przeoczyłem to poprawcie

3

Odp: Plan na mase

Klatke ćwicz z bicepsem a plecy z tricepsem.
Zacznij najpierw klatke od sztangi później zrob hantelkami.
Wyciskanie sztanga zrob 4 serie zamiast 3.
Na plecy za malo.
Dodaj po 1 serii do każdego cwiczenia czyli zrob 4 cwiczenia po 4 serie.
Barki na 1 cwiczenie robisz wyciskanie sztangi - jest to ciężkie cwiczenie i należy miec dobrze rozgrzane barki zeby nie złapać kontuzji wiec 3x8-1 nie bardzo.
Zrob tutaj np 15-12-10-10-8.
Pierwsa seria 15 ruchow plus 2,3 ruchy zapasu nieduzem ciężarem zeby dobrze rozgrzać stawy.
W zasadzie na każdym pierwszym cwiczeniu proponowałbym ci progres w celu dobrego rozgrzania.
Npuginanie przedramiona ze sztanga lepiej jak zrobisz np 12-10-10-8.
3x8 juz na starcie nie jest dobrym sposobem.
możesz zrobić ostatnie cwczenie na biceps chwytem mlotkowym.
przedramię polecałbym robić od 12 do 15 ruchow i lepiej wchodzi po skończeniu bicepsa.
To są moje propozycje

4

Odp: Plan na mase

Co do kolejności cwiczen to faktycznie , w niektórych partiach troche ja pokręciłem i pójdę za Wasza rada, Co do ilosci powtórzeń na przedramiona to rzeczywiście powinienem robić wiecej.
Dziwie sie tylko dlaczego łączyć klatę z bicepsem, a nie tricepsem.
Wiele osób tak robie i ładnie im to wchodzi, przeciez robiąc klatę i tak meczymy juz triceps, wiec w treningu "wlasciwym" tricepsu, dokańczamy to co zaczęliśmy przy klatce, meczac go jeszcze bardziej.
To polaczenie naprawdę sie czuje i jestem nawet zadowolony z efektow.
Co do barkow to moze zmienić kolejność cwiczen, i wyciskanie dac np.
jako drugie, co o tym myslicie?

5

Odp: Plan na mase

W barkach 3 cw na 3 aktony i to wystarczyOsobiscie tez kiedyś klatę z tricem łączyłem i jakoś mi to nie wychodziło później poznałem poczenia i zaczynając tak ćwiczyć zaczol mi sie z trica lejek robić i sila tez ładnie poszła to jest poprostu twój wybór i to co daje dla ciebie wieksze efekty

6

Odp: Plan na mase

moim zdaniem po zrobieniu pleców zwłaszcza najszerszych grzbietu biceps juz nie pracuje później tak dobrze, ale to twój wybór jeśli dla ciebie takie ulozenie jest lepsze

7

Odp: Plan na mase

Katiaa ma racje lepiej ćwiczyć klatę + biceps i plecy + triceps a jeszce jedny rozwizaniem moze byc barki + triceps...Cwiczac w ten sposob masz pewność ze twoje mięśnie ćwiczą na pełnych obrotach z pelna sila i nie są zmeczone ppo wcześniejszym treningu lepiej oddziałują na bodźce //:-D :-D Co do barkow to zrob sobie jedno cwiczenie zlozone np wyciakanie sztangi zza karku tylko w te sposob jak ci Katiaa powiedział a potem jeszcze po jednym cwiczenieu na jeden akton //:-D :-D /

8

Odp: Plan na mase

OK czyli za waszymi radami plan wyglada takONklatka + bicepswyciskanie sztangi płasko 4x8-10wyciskanie hantlii glowa do gory 3x8-10rozpietki glowa w dol 3x10-12przenoszenie sztangielka 3x10uginanie przedramiona ze sztangielka "suplinacja" 2x10uginanie przedramion ze sztanga 3x8uginanie sztangielki w podporze o kolano 3x10Ugiecia przedramienia ze sztangielka w podporze o ławkę 2x10Dodalem na poczatek 2 serie suplinacji zeby przygotować mięśnie do uginania ze sztanga, które jest dosyc ciężkim cwiczeniem.
SRBarki + kaptury + przedramieunoszenie sztangielek bokiem 3x10wyciskanie sztangi z przed głowy (kat 75stopni) 3x8-10unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia 3x10unoszenie barkow ze sztangielkami 4x12zginanie nadgarstków ze sztangielkami trzymanymi podchwytem 3x13-15zginanie nadgarstka ze sztangielka trzymana nachwytem 3x13-15Zmienilem kolejność cwiczen w barkach i ilość powt.
w treningu przedramion,PTplecy + bicepswioslowanie ze sztanga 4x10wioslowanie ze sztangielka 3x10sciaganie drazka wyciągu gornego do karku 4x12MC 3x10francuskie wyciskanie sztangi 3x8-1 prostowanie przedramienia w tyl ze sztangielka 3x8-10pompki w podporze 4xMaxMC wrzucony na koniec, dodałem po serii do wiosłowania sztanga i ściągania drazku.thx za wszystkie porady, jesl w tym planie byłyby jeszcze jakieś bledy to prosze o korekte.pzdr

9

Odp: Plan na mase

jeszcze do mc daj serie jedna i progresjeten biceps mi sie nie podoba zbytnio ja bym to widział taksztanga stojąc 3xmlotki 3xo kolano supinacja 3x