1

Temat: Dieta dla mnie

Mam prośbę czy moglibyście mi olozyc jakas dietę na masę tylko taka w miarę mozliwa do zrealizowania .. Mam 16 lat 72 kg wagi

2

Odp: Dieta dla mnie

Z tego co sie znam dietę sie układa tylko wedgu3 w3asnych potrzeb organizmu i posiadanych finansow.
Poza tym jaka ma być dieta ODCHUDZAJYCA??

3

Odp: Dieta dla mnie

Nie na masę

4

Odp: Dieta dla mnie

Jak na mase... to jedz dobrze A może napiszesz nam jak do tej pory jad3eo? (ilooc posi3kow, pory posi3kow, rodzaj posi3kow).

5

Odp: Dieta dla mnie

hmm ilość posilkow 3 nieraz 4 pory: 7. 13-14 18-19 Rodzaj na sniadanie normalne kanabki czyli to co mama przygotowała obiady tez standardowe czyli zypy ziemiaki .. mięso .. nieraz zjem podwieczorek tzn albo ryz albo platki i kolacje tez standardowe czy nieraz jajka nieraz chlep nieraz kurczak ale chyną zle jadlem mógłbyś jakoś mi rozpisać dietę tylko tak abym mógł ja wykonywać np nie musial jeść po sniadaniu w budzie i taka z wykorzystaniem ruzy platkow owsianych czyli rzeczy niedtrogich

6

Odp: Dieta dla mnie

Przybli? nam jeszcze w jaki dni trenujesz i o których godzinach.
przydałoby sie wiedziea, czy bierzesz jakieś odżywki.
Ale w1tpie.

7

Odp: Dieta dla mnie

hehehe co do ozywek to sobie kupiłem ( Kreatyna i dekstroza) ale mam poje**** starszych i mię zabrali je tłumacząc ze to jakieś sterydy czy narkotyki zrozum takich neutral neutral Dni treningu : trenuje metoda 2:1:2:2 Czyli 2 dni treningu dzien przerwy 2 dni trenindu 2 dni przerwy godziny 18 19 gdzieś tak teraz nie biorę zadnych odzywek

8

Odp: Dieta dla mnie

Co do odżywek to proponuje namówią starszych do wizyty razem z Tobą u Twojego lekarza orodowiskowego. Napewno lekarz/lekarka ich przekona, że to nie są sterydy (Sterydy nie zawierają witamin i mikroelementow).
Co do dietki na mase;

Oniadanko wporzo
Drugi posiłem proponuje ok. godziny 13-14, najlepiej jakao jajeczniczka na maśle + jogurcik 100-150ml. możesz sobie przek1sik nawet troszke chlebka, byle ?o31deczek nie był pusty lol

Trzeci posiłek 1.5 godzinki przed siłownią. Proponuje woreczek ryżu z jak1o polew1 owocow1. Owietnie smakuje. 8)

Si3ownia. tu? po wyjociu z siłowni jakiś bananik.

20-3 minut po bananku posiłek z ryżu i np. piersi z kurczaka, lub schabowym.
możesz sobie kupowaa puszkę tuńczyka sa3atkowego, w netto lub w biedronce kosztuje 1,2 lub 1,30. Ry? na początek zastąpi Ci w pewnym stopniu od?ywke weglowodanow1, a tuńczyk od?ywke bialkow1.

Czwarty posiłek przed snem. Najlepiej jajeczniczka z 2-3 jajeczek + jakieś warzywka jak pomidorek na chlebku, ze szczypiorkiem, marcheweczka, ogoreczek.

jak chcesz to możesz skorzystać, ja przy takiej diecie dorobiłem sie 2 kilo w ciągu miesiąca. A stosuje już ja 6 miesiecy... daje ładny wynik. Przybieram na masie tak średnio, ale solidnie. Oczywiście nie zapominaj o treningu na mase. Znajdziesz ją na stronie 8)

9

Odp: Dieta dla mnie

Twoje zapotzrebowanie:

Ilooa białka g 18 Ilooa węglowodanów g 432
Ilooa tłuszczu g 72

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie 3096

Jedz wartoociowe rzeczy. Białko i wegle. Oko3o 6 posi3kow dziennie.
Posiłek po treningowy masz tu na forum.

Do tego odpowiedni trening. lol

możesz sie też wspomóc lecz to już Twoja indywidualna sprawa.

Powodzenia :!:

10

Odp: Dieta dla mnie

Panie moderatorze. Ja osobiocie nie poleca3bym 6 posi3kow dziennie. Przygotuje jeden, a zanim zje, bedzie musiał robią kolejny. Zamiast 6 małych proponowa3bym 4, ale w miarę solidne. Jeżeli bedzie stosował 6 posi3kow dziennie, to organizm sie w końcu przyzwyczai, a jeśli koleś znajdzie sie w sytuacji, gdzie nie bedzie mogł sobie przygotowaa 6 odpowiednich posi3kow, to przyspieszy mu to katabolizm. Po za tym wchodzi również problem kasy. nie wiem jaka jest sytuacja tego kolesia, ale te 6 posi3kow dziennie opro?ni mu ca31 lodowke. Strach pomyslea co beda jedli inni domownicy. :-)
Pozdrawiam serdecznie. 8)

11

Odp: Dieta dla mnie

hehe racja a tym bardziej ze do poludnia jestesm w budzie ale do 4 posilkow mogę sie dostosować a co do kasy to z kasa stoje dobrze Moi starzy są dosyc nadziani wszystko mi kupują tylko odzywek nie chce ale do lekarza ich zaprowadzę niech sie dowiedzą Aha i dzieki za dietę jest niezla

12

Odp: Dieta dla mnie

Tylko nie przecholuj, i jedz zgodnie ze swoimi potrzebami, nigdy nie wciskaj w siebie na siłe - piepierwsze to jest niezdrowe, a po drugie - nie będziesz mógł sie później ruszaa... 8)

13

Odp: Dieta dla mnie

spoko

14

Odp: Dieta dla mnie

Aha, jeszcze jedno, w czasie treningu możesz sobie wypio Isostarka, owietnie wpływa na organizm, uzupe3nia spalone składniki od?ywcze i daje Ci materia3 na drug1 czeoa treningu.
8)

15

Odp: Dieta dla mnie

Fakt izostar jest dobry tez o tym słyszałem tylkoe nie wiem ile kosztuje

16

Odp: Dieta dla mnie

Nie no wiecie jaki produkt taka cena, ale jak mówisz wypic 3 to uuuuu nie dla mnie taka zabawka
U mnie ok 3,5zł

17

Odp: Dieta dla mnie

Co Wy pierd*****
6 posi3kow to zły pomysł :!:
Sk1d wyocie sie urwali :evil:

Jak chcesz ćwiczyć na siłowni to musisz organizmowi dostarczaa odpowiedniej ilości składnikow. Niewiem jak chcesz to zrobią z czterema posiłkami. Chyba że masz odżywki :!:

Dieta kultrystyczna składa sie z 6 posi3kow. Mieonie musza z czegoś rosn1a :!: NIemusza to być 6 posi3kow aż sytych. Lecz rozło?one równomiernie by dawa3y efekt i by dostarcza3y odpowiednie składniki :!:

Wiec niegadaj takich g3upot :!:

A jak jesteś w szkole to zawsze jakiegoo szejka albo kanapki albo coś innego możesz zjeoa :!:
Chyba że sie na przerwach uczysz to już twój problem :!: :evil:

18

Odp: Dieta dla mnie

Pawel ma racje 4 posiłki jak dla mnie to wyjątkowo za mało, lecz nie jest ważne ile jesz, tylko co jesz, czyli nagromadzenie składnikow od?ywczych w tym najważniejszych takich jak białka, węglowodanów i minerałow(woda) 8)

19

Odp: Dieta dla mnie

Ta jest... mniejsze porcje, ale cześćiej.

20

Odp: Dieta dla mnie

hehe pawel nie jestesm takim idiota aby sie uczyć na przerwach :8 a jakiego szejka bys prponowal ?

21

Odp: Dieta dla mnie

Aha a w jakich godzinach te posilki bys proponował ? i z czym kanapki zapomniałem sie spytać

22

Odp: Dieta dla mnie

ja po treningu przeważnie szamam 3 - 4 kromek z szynk1 i serem.
Ale jak sie natrafi coś lepszego np.
kuczak (piero) to zawsze sie chytam lol

23

Odp: Dieta dla mnie

Są różne produkty które można jeoa.
Napewno w ciągu dnia będziesz 3 razy bardziej g3odny i wtedy możesz jeoa ste posiłki. 3 inne mogą być lekkie ale muszisz dostarczyć odpowiedniej ilosci skladnikow.

A co do shake to popatrz na forum w książce KUCHARSKIEJ.
Ale np. Lejesz mleko do tego np. jakieś owoce - banany, starte jablko. Do tego możesz dodać inne produkty. Jakie chcesz. Platki jakies, obojętnie co. Lecz coś pozywnego. I zmiksuj wszystko. Wlej sobie do czegoś i w szkole wypij

A kanapki? Z serem zoltym, bialym, topionym. Z chud1 szynka. I Wiele wiele innych rzeczy

24

Odp: Dieta dla mnie

spox dzieki