1

Temat: Jajka

Witam

Mam pewne zapytanie... Czy mozna jeść surowe jajka ? a konkretniej wypijać je ? jeśli tak to czy mozna je ubijać np z kakao ( coś w stylu kogel mogel ale bez zoltek)

Z gory thx za info. ..

2

Odp: Jajka

taki temat pojawia sie co jakiś czas - POSZUKAJ !
NIE MOZNA jeść SUROWYCH JAJEK !!!

3

Odp: Jajka

Ok dzieki

4

Odp: Jajka

Wiem ze niektórzy jedza, ale nie praktykowałem tego, jeżeli chodzi ci o bialko to lepiej rob na twardo albo na mieko bo z surowego sie gorzej przyswaja wiec w efekcie wychodzi mniej bialka ...
jak chcesz robić kogel mogel to zawsze sparz jajko tj oblej je wrzaca woda (zabijesz bakterie salmonelli) A dlaczego bez zoltka ?? W zoltku jest wiecej bialka niz w bialku...

5

Odp: Jajka

Bez zoltka bo żółtko ma dużo tluszczu lol lol ale tez dużo witamin

6

Odp: Jajka

I cholesterolu..........

7

Odp: Jajka

ja niestety wypijałem swojego czasu po 3 jaj dziennie teraz tez nieraz wypijam ; ale niejest to dobry pomysl ;

8

Odp: Jajka

I cholesterolu..........

ma cholesterol, ale zarówno substancje obniżające poziom cholesterolu
najgorszy jest cholesterol powstaly wskutek stresu itp.

9

Odp: Jajka

Lepiej nie spożywać surowych jajek z tego wzgledu, iz w takiej postaci jest trudno przysfajalne przez organizm.
Nie bieżmy przykładu z filmu ROCKY big_smile:D ... lepiej rano zjeść dwa jajka na miękko albo na twardo dzieki czemu pozyskamy niezbedne substancje odżywcze wykorzysywane w ciągu dnia, a także wieczorem np.
Omlet posypany serem, duza ilością smietany i mieska.
Takie moje skromne zdanie ocenicie sami czy warto.

10

Odp: Jajka

Najlepiej zrobić sobie jajecznice to trwa kilka minut a w smaku jest najgorsza (zalezy jak gotujesz )