Temat: Trening na sile a wzrost

Witam z rana! chciałbym sie zapytać czy mogę normalnie trenaowac na sile czt lepiej zebym jeszcze sobei dal spokoj! Bo słyszałem ze trening na sile chamuje wzrost?

2

Odp: Trening na sile a wzrost

jeśli masz zamiar ćwiczyć tylko klatę to sie nie martw jeśli chcesz robić np.
przysiady lub MC to zdania beda podzielone.
Moim zdaniem wiele strat nie bedzie, chyba, ze chcesz sile robić na okrągło caly rok /

3

Odp: Trening na sile a wzrost

jak patrze na twój wzrost to na twoim miejscu odpuścił bym sobie nie które cwiczenia (MC, przysiad, wyciskanie na barki). będziesz moze dzieki temu wyższy o ten 1 cm lub 2 cm... //laugh.gif lol laugh.gif /

4

Odp: Trening na sile a wzrost

Jak juz coś to nie do końca tylko trening na sile.
Tylko mocne obciążanie kregoslupa.Lepiej tego unikać nawet z powodu prostego nabawienia sie kontuzji.

5

Odp: Trening na sile a wzrost

Mam podobny problem.
Aby w jak najmniejszym stopniu wyeliminować ryzyko spowolnienia lub zachamowania wzrostu wyłączyłem z treningu cwiczenia obciążające kręgosłup ...

6

Odp: Trening na sile a wzrost

odpuść sobie przysiady, martwy ciąg i wyciskanie na barki.Jestes młody ado tego niski wzrost.Zdecydowanie odpuść sobie

7

Odp: Trening na sile a wzrost

dzieki bardzo za cenne rady //:-D :-D a co do cwiczen które obciążają kręgosłup robiłem tylko wyciskanie na barki, ale teraz juz z tego tez z rezygnuje //:-D :-D jeszcze raz dzieki.
PZDR

8

Odp: Trening na sile a wzrost

ja mam tyle lat co ty i robie wszystkie cwiczenia i jakoś narazie jest dobrze tylko troche sobie odpuszczam w MC i nie robie max-ow z tymi cwiczeniami

9

Odp: Trening na sile a wzrost

o jeesuu.....wzrost jest zapisany w genach... mocne obciążanie kręgosłupa w mlodym wieku moze go tylko (czyt.
AZ) zdeformowac... bledem jest myslenie ze unikanie tych cwiczen jest dobrym rozwiazaniem... należy unikać dużych ciężarów w tych cwiczeniach (wymienione wyzej, czyli przysaidy, wyciskanie na barki, MC) ćwicz najpierw "symbolicznym" ciezarem... i stopniowo go zwiekszaj... chodzi o to zeby obciazenia przeszly zamiast na kosci.. na miesnie....

10

Odp: Trening na sile a wzrost

a jeszcze jedno pytanie czy odzywki takie jak kreatyna albo jakieś bialka mogą tez odnieść sie na wzroscie czy to juz nie ma z tym nic wspólnego

11

Odp: Trening na sile a wzrost

krete i bialko napewno nic Ci sie nie stanie ze wzrostem