Temat: Martwy ciag

możecie mi wytłumaczyć co to jest za ćwiczenie? Sorry, że nie jestem poinformowany, ale każdy sie uczy.
wszędzie czytam że nie można robią martwego ciągu bo sie nie uroone a ja nawet nie wiem co to jest, i może wykonuje to ćwiczenie w niewiedzy?

2

Odp: Martwy ciag

Martwy ciąg jest to ćwiczenie na rozwój mięśni grzbietu: miesien prostownik grzbietu, krzy?owo-grzbietowy, biodrowo-żebrowy, kolcowy, po3kolcowy, wielodzielny, miedzykolcowy oraz mięśni tylnej strony uda i mięśni pooladkowych.

Pozycja wyjociowa: Stoimy przodem do sztangi, nogi lekko ugięte w kolanach, stopy rozstawione na szerokooa ramion, gryf sztangi nad palcami stop, sztangę trzymamy nachwytem, ręce rozstawione nieco szerzej niż szerokooa ramion, klatka piersiowa wypchnieta do przodu, tu3ow lekko pochylony (zachowana naturalna krzywizna kregos3upa), głowa uniesiona do gory, wzrok skierowany przed siebie.

Ruch: Unosimy sztangę poprzez wyprost tu3owia w stawie biodrowym. powrót do pozycji wyjociowej rozpoczynamy lekkim ugieciem nóg w kolanach, a kończymy skłonem tu3owia aż do dotkniecia sztangą pod3ogi (nie odbicia!). ręce przez caly czas mamy wyprostowane.

3

Odp: Martwy ciag

Nastepnym razem przed za3ożeniem takiego postu skorzystaj z wyszukiwarki temat martwego był nie raz poruszany na forum.