1

Temat: Zakwasy

Czy jeśli po każdym treningu mam zakwasy to oznacza ze dobrze ćwiczę czy ze sie przetrenowuje jak to z tym jest??Bo słyszałem ostatnio ze jak są zakwasy to znaczy ze rosnie /

2

Odp: Zakwasy

zdania są podzielone jednak wiadomo, ze jak boli to włókna mięśniowe są bardzo uszkodzone po pewnym czasie ostrych treningów zakwasy znikają bo mięśnie przyzwyczajają sie do ekstremalnych wysilkow.
są tez wyjątki ja np mam takie zakwasy od łydek do pośladków , ze drugi dzien z domu nie wychodzę :a co do powiedzenia " jak boli to rosnie " nie zawsze sie sprawdza

3

Odp: Zakwasy

Czyli co? Mam trening zmienić na lżejszy czy jak?

4

Odp: Zakwasy

nie właśnie o to chodzi, zeby sobie dac porządny wycisk, a mięśnie po czasie sie przyzwyczaja i zakwasów nie bedzie.
ja tam zawsze ubolewam jak nie mam po treningu zakwasów bo to dla mnie sygnal, ze trzeba sprobowac czegoś nowego bo ćwiczyłem za słabo

5

Odp: Zakwasy

a ja nawet jak zmieniam plany, powtorzenia, ciężary to mało kiedy mam zakwasy

6

Odp: Zakwasy

no właśnie od 3 czy 4 tygodni ćwiczę nowym planem i po każdym treningu mam zakwasy.A co sadzicie o uzywanie pasa podczas cwiczen??Bo nie chce zakładać nowego tematu.

7

Odp: Zakwasy

Jak robisz martwy ciąg z dużym ciężarem to pas sie przyda

8

Odp: Zakwasy

nie sadzimy tylko wiemy, ze do przysiadów czy mc trzeba! używać pasa bo za kilka lat sie nie zegniesz ...

9

Odp: Zakwasy

nie prawda ze po czasie zakwasy znikaja!!ja ćwiczę 2 lata i co dalej mam zakwasy i to konkretne ;

10

Odp: Zakwasy

znikają bo sie przyzwyczajasz do nowego planu, jeśli go zmienisz będziesz mial.
Lecz jeśli na starym planie wsadzisz dużo obciazenia którego nie miales wczesniej tez będziesz mialzakwasy są dobre jeśli twój trening zajmuje kolo godziny wtedy mozna uznać za pozytyw lecz jednak jak trenujesz 3h to za negatyw

11

Odp: Zakwasy

w godzinę nie da sie zrobić 2 parti !!!

12

Odp: Zakwasy

ja na jedna partie plecy trace ponad godzinę /. A zakwasy to zależne od genów tez są chyba bo jedni nie maja a drudzy maja

13

Odp: Zakwasy

zakwaszenie miesni jest związane z wystepowaniem kwasu mlekowego w miesniach.
Kwas mlekowy jest szybko odprowadzany poprzez krew i nie ma wpływu na bol odczuwany po wysilku.
Ale przez ten czas kwas mlekowy powoduje mikrourazy w mięśniu (plytka "Z" włókna miesniowego) i to jest właśnie ten bol odczuwany po wysilku.
Czyli świadczy to o tym, ze dobrze obciążyłeś miesien.
W miejscu uszkodzenia miesien zaczyna sie odbudowywać i powstaje mocniejsze i wieksze wlokno...

14

Odp: Zakwasy

przy hst nie ma zakwasow....plecy w godzinę ?? zmiejsz przerwy do 1,5 minuty hehe to zrobisz w 4 minut /

15

Odp: Zakwasy

108092:date nie, 18 lut 2007 - 05:06:name altrash) ''(altrash @ nie, 18 lut 2007 - 05:06) snapback108092/snapback ''!w godzinę nie da sie zrobić 2 parti !!!Uwierz ze mozna zrobić nawet 2 partie.
Wystarczy zrobić krótsze przerwy i po 3-4 cwiczenia na partie

16

Odp: Zakwasy

-wyciskanie sztagni 4 serie-wyciskanuie sztangielek 4 serie-rozpietki 4 serie-mlotki 3-uginanie ze sztanga 3-o kolano 3robie to w niecala godzinejak chodzisz miedzy seriami po całej sali z konta do konta czytasz pisma itp to sie nie dziwie z muscle "aby kulturysta mógł odnieść sukces na siłowni jego wysiłek powinien byc krotki i intensywny"jak sie robi 3minutowe przerwy to sie nie dziwiewiadomo ze na przysiadach czy mc ciezko jest złapać oddech tak szybko

17

Odp: Zakwasy

ja tam sobie lubie pogadać miedzy seriami //:-D :-D /

18

Odp: Zakwasy

tracisz na jakości podbudzenia

19

Odp: Zakwasy

leje na to, wiadomo, ze nie gadam 15minut z kimś ale tam słówko zamienie zawsze //:-D :-D /

20

Odp: Zakwasy

dużo osób chodzi w pasie na siłowni bez względu na toco robi...caly czas go nosi.I po co?

21

Odp: Zakwasy

dobra nie o tym mówimy ale przyczyny są 3mysl ze wyglądają bardziej zawodowojak ściskasz pas to Ci klata sie wizualnie wieksza robido szpanuosobiscie nie wyobrażam sobie zeby z pasem chodzić po silowni, ledwie dech zbieram jeszcze ściśnięty bede chodzil...

22

Odp: Zakwasy

albo dla komfortu psychincznego

23

Odp: Zakwasy

a tak apropos po ile robicie przerwy midzy cwiczeniami?

24

Odp: Zakwasy

pewnie nosza bo nie chce im sie ściągać i zakładać co chwile /. A co do przerw to musisz sam wyczuc, byle nie za dlugie

25

Odp: Zakwasy

108110:date nie, 18 lut 2007 - 22:14:name dawidą) ''(dawidą @ nie, 18 lut 2007 - 22:14) snapback108110/snapback ''!przy hst nie ma zakwasow....Wlasnie skończyłem "15stki" w HST i mialem zakwasy lekkie po 3,4 i 5 treningu /. Hmmm ale to pewnie od tego , ze do każdego maxa na 15 port dodałem 10%obciazenia i po prostu dążyłem do 110%, a nie 100% maxa /. Wiem, jestem kombinator straszny, ale chciałem postawić sobie wyzej poprzeczkę i pomimo braku dobrej diety dalem rade podnieść dziś ostatnie ciężary bez zadnych supli.
W srode jadę 1 i znowu do maxow dodałem 10% co z tego bedzie zobaczymy....