1

Temat: Skolioza, a siłownia

Witam wszystkich. Mam problem a mianowicie zdiagnozowano u mnie lekką skolioze lewostronną. Częste mam bóle tak jak by nerwobóle w okolicach lewej łopatki czasami promieniuje to do lewej strony mięśnia tzw kaptura. Jest to duży dyskomfort bo te nerwobóle często promienują aż do głowy czuje czasami jak by nerwy były splecione. Wykonuje na treningu rozciaganie i rozgrzewke dodatkowo rolowanie. Byłem u fizjoterapeuty nie ma tragedi. Technicznie staram sie jak najlepiej. Mysle ze to na pewmo nie wina techniki bo prawa strona wogole nie boli. Mial ktos taki problem jak to wyleczyc ? Z silowni na pewno nie zrezygnuje bo wiem ze mozna to wyleczyc cwiczac na silowni.

2

Odp: Skolioza, a siłownia

Opis wskazuje na punkt spustowy na przyczepie mięśnia biodrowo-zebrowego do łuków zebrowych. Najlepiej jakby fizjo pokazał Ci autoterapie tego punktu. Jest on dość upierdliwy a przy skoliozie może mieć tendencję do nawracania. Oczywiście z silki nie rezygnuj bo to nie jest poważny problem. A jak się wie jak, jest też łatwy do naprawienia.
Więcej porad w zakresie reumatologii znajdizesz na tym portalu;
https://zdrowa-ona.pl/