1

Temat: Jak zwiększyć ilość białka w diecie

Hej  potrzebuję porady żywieniowej! Powiedzcie mi czym podbijać białko, tak, żeby nie było jednocześnie dużo tłuszczu? Nabiału nie mogę wcale, więc wszelkie serki, skyry itp odpadają. Strączki mogę ale nie za dużo, bo wzdęcia. Kocham mięso i jem go dużo, ale i tak ledwo.do 100 gram dziennie dobijam. Wiem, że indyk, ale ileż go można jeść... a już wszelkie kiełbasy czy jajka nawet podbijają tłuszcz  chcę uniknąć odżywki, ale powoli skłaniam się ku białku konopnemu. Jakieś rady co jeść?

2

Odp: Jak zwiększyć ilość białka w diecie

KomoSa ryżowa,kasza gryczana ,ok 14g/100 g , sezam , ziarna słonecznika, jeśli możesz jeść mięso i ryby to spokojnie da się dobić do 150 g , Tylko chude niestety, kurczak, indyk, królik itd ryby poza tłustymi typu łosoś,halibut. Białka wegańskie z ryżu,konopii, rozumiem,że duża ilość strączków powoduje wzdęcia ale ciecierzyca,czy soja jako tofu co jakiś czas bardzo fajnie podbija białko w makro.
https://pszczolkakasia.pl/jak-przechowy … se-ryzowa/

Sama komosa jest bardzo zdrowa, aczkolwiek trzeba wiedzieć jak powinno się ją przechowywać. Na stronie jest opisane jak się za to zabrać.