Temat: Paliwo dla miesni

Kiedys, gdy jeszcze byłem Modem, przepisywałem Art.
dla użytkowników aby mieli wiecej przydatnych inf (niestety większość tekstow, postów została skasowana nieodwracalnie, dlatego wstawiam to ponownie).Paliwo dla miesniPrzez 24 godziny na dobę w tkance mięśniowej zachodzą roznego rodzaju procesy, które podlegają pewnemu cyklowi.
W czasie treningu mięśnie wykonują intensywna prace, po jego zakonczeniu zaś regenerują sie i ewentualnie zwiększają masę i sile.
jeśli procesy te maja zachodzić w sposob wlasciwy, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z ogromnej roli tego co i kiedy spozywamy.Za źródło paliwa sluzy mięśniom glikogen.
jeżeli odżywiamy sie w sposob wlasciwy, to gromadzimy go w mięśniach taka ilosc, ze wzrasta nasza kondycja fizyczna i zapobiegamy uwalnianiu do krwi nadmiernych ilosci kortyzolu (hormon stresu), który wywoluje katabolizm.Przed treningiem powinniśmy dostarczyć do organizmu glownie węglowodany (najlepiej jeżeli to bedzie mieszanina węglowodanów prostych oraz maltodekstryny), witaminy i składniki mineralne.
Tak zestawiony posiłek „doladuje” nas energia na czas treningu i pomoże w utrzymaniu jej optymalnego poziomu podczas cwiczen.Bezposrednio po treningu rozpoczyna sie proces regeneracji miesni, a dopiero później proces ich rozwoju.
Z doświadczeń wynika, ze istotnym czynnikiem sprzyjającym procesowi rozwoju miesni jest spozycie posiłku w ciągu 3 min od zakonczenia treningu.
Jest to związane z procesem uwalniania insuliny, do jakiego dochodzi zaraz po zakonczeniu treningu.
Insulina wydzielana przez trzustkę jest jednym z najsilniejszych hormonów anabolicznych organizmu.
Dzieki temu, ze transportuje ona glukozę i aminokwasy do komorek miesniowych, powieksza sie magazyn glikogenu, a także mozliwa jest synteza bialek.
Po tych 3 minutach komorki mięśniowe zaczynają coraz gorzej reagować na insuline.
Poziom glikogenu wraca do normy, a synteza bialek mięśniowych dramatycznie spada.
W takiej sytuacji bardzo obniza sie wartość treningu, a tym samym i efekty, jakie moze on dac.Odpowiednio skomponowany napoj spożyty we właściwym czasie po treningu moze okazać sie najlepsza forma posilku.
Z racji płynnej konsystencji i specjalnie dobranego składu bedzie on szybko trawiony przez organizm, a wiec skuteczniejszy od posiłku w formie stalej, który byłby trawiony znacznie dluzej.Aby proces rozwoju miesni przebiegał w sposob niezaklocony, warto jest wypic również coś odżywczego w godzinę lub dwie po kolacji.
Porcja bialka oraz niewielka ilość węglowodanów prostych zawarta w tym napoju pomoże zminimalizować katabolizm.Zrodlo: Artykul: Jasona`a „Pitbull” Pasquale`ego.
– Kulturystyka i Fitness – Nr.
5 Maj 2006

2

Odp: Paliwo dla miesni

modem ?

3

Odp: Paliwo dla miesni

Moderatorem (na innym nicku). Dawno temu i nie prawda. B) /

4

Odp: Paliwo dla miesni

z tego co rozumiem zaleca spożywanie węglowodanów prostych przed snem? po co ? w jakich ilosciach?

5

Odp: Paliwo dla miesni

No ja staram się ogólnie tak bardzo nie objadać przed snem. Nie jest to ani zdrowe ani dobre poniewaz potem czuję się tak najedzony ze nie mam dosłownie na nic ochoty....

Za to obiad zawsze zjem porządny. Szczególnie jeśli jestem nabuzowany po treningu.Polecam ten gulasz wieprzowy po myśliwsku:
https://www.przepisy.pl/przepis/gulasz- … i-ogorkiem

Danie dla prawdziwego faceta wink Dodatkowo warto jest sobie przygotować trochę więcej  ( gulasz można spokojnie jeść przez 2-3 dni).