1

Temat: WAZNE Kreatyna a nadcisnienie!!!!!

doszły mnie sluchy ze kreatyna powoduje nadcisnienie!!
mówił mi o tym mój ojciec ale go nie słucham bo jak zwykle przesadza ale dzisiaj sie dowiedziałem od mojego kumpla ze Jego ojciec w poprawczaku uczył mlodych o tym m.in. ze kreatyna powoduje nadcisnienie.CZY TO PRAWDA!!!!????

Kreatyna brałem przed w listopadzie 2004 (6 tyg.) i nie dawno byłem na padaniu dna oka (badanie na m.in. nadcisnienie) i NIC mi nie wykryło od wczoraj jadę znowu na kreatynie i sie boje troche.Slyszalem ze moze sie to ukazać po jakimś czasie!!!

Znacie jakieś artykuly na ten temat albo cos??Lub znacie inne zagrosenia za strony krety to byłbym bardzo wdzieczny.

POZDRAIWAM!!!!

2

Odp: WAZNE Kreatyna a nadcisnienie!!!!!

Ciekawe nigdy o tym nie słyszałem . ciśnienie krwi zalezy od wielu czynnikow ale od kreatyny to pierwsze slysze.
Jedynym zagrozeniem jakie moze spowodować ciagle przyjmowanie kreatyny i to w dużych ilosciach to uszkodzenie nerek z powodu przemiany w kreatyninę i wydalanie tegoż przez nerki co moze prowadzić do ich nadmiernego obciążania itd itd.

3

Odp: WAZNE Kreatyna a nadcisnienie!!!!!

a uszkodzenie nerek moze miec wpływ na nadciśnienie - przeważnie osoby w mlodym wieku majace nadciśnienie maja 'cos z nerkami.

jednak moje zdanie jest takie, ze jeżeli bierzemy kreatynę w normalnych granicach i nie mamy jakiś wad serca i nerek to nie ma ona znacznego wpływu na nadcisnienie. predzej sam trening/duzy wysiłek fizyczny

4

Odp: WAZNE Kreatyna a nadcisnienie!!!!!

zgadza sie jednak zanim doszłoby by do uszkodzenia to są to lata a co do trenigu fakt przeważnie osoby czynnie uprawiające sport maja ciśnienie nico wyższe ale nie jest to grozne

5

Odp: WAZNE Kreatyna a nadcisnienie!!!!!

Dzieki Wam wszystkim, uspokoilisci mnie :motylanoga: