1

Temat: Co mam jesc!!

Witam wszystkich.
Co mam najlepiej jesa by jak najszybciej złapaa masę zależy mi na produktach które nie są drogie, potrzebuje konkretnych odpowiedzi i z gory dziekuje.
Pozdrawiam wszystkich

2

Odp: Co mam jesc!!

Witam :-)
Jedz około 6-7 g węglowodanów na Kilogram Masy Cia3a i około 2-3 g białka na KMC.
Tu masz opisy produktów http://kalorie.net/modules.php?name Kalorietab http://kalorie.net/modules.php?name Kalorietab

3

Odp: Co mam jesc!!

postaram sie jesa tak jak napisałes i dzieki za pomoc

4

Odp: Co mam jesc!!

witam ,przede wszystkim na masę polecam:
- ryz
-makarony pod wszelko postacią
-platki kukurydziane
-duzo chleba big_smile

5

Odp: Co mam jesc!!

weglowodany: makarony, chleb
białka: ryż, wszelkiego rodzaju sery
do te z łatwo dostępnych i tanich

6

Odp: Co mam jesc!!

marcinlosdd - podałes same ?rod3a wegli, a przy masie jest potrzebne także bialko. i nie przesadzaj z tym chlebem - nie jest on ważny, a jeżeli już to razowy

errrzdafk1968 - ryż to głównie wegle, a nie bialko, które jest w nim pochodzenia roslinnego, a kozystniejsze jest zwierzece.

Imr90- w skrócie powinno to wygladaa tak:
W - 5-7g/kmc (w zależności od odkładanie sie tk. tłuszczowej)
B - ok 2g/kmc
nnkt - 1g/kmc

wegle - ryż, makarony, chleb razowy, p3atki owsiane, ewentualnie ziemniaki
bialko - twarog, tunczyk, pierś kurczaka, indyka, jajka
nnkt - oliwa z oliwek

to niektóre produkty, ale raczej podstawowe
zobacz jakie maja ceny i zastanów sie na ile z nich cie stać
niestety kulturystyka to drogi sport

7

Odp: Co mam jesc!!

to zalezy od twojej wagi...jak jesteś bardzo szczup3y to polecam jeść wszystko i czesto...nie przesadzaj z tłuszczami lol

8

Odp: Co mam jesc!!

Etyl - marcinlosdd ma po czesci racje. Jeżeli ktoś chce przybrać na masie (nie koniecznie miesniowej) to może jesa jak najwiecej weglowodanow. Nie wykorzystane kalorie z węglowodanów zaczną sie odk3adaa i masa gotowa.

jeśli jednak chodzi o masę miesniowa, to jak napisałes - bialko też jest ważne - w końcu to główny materia3 budulcowy miesni.