1

Temat: Nabranie masy przed treningiem?

Siema, mam 16 lat, 168cm wzrostu i jestem dosyc szczupły za około dwa lata mam zamiar zacząć cwiczych na silowni, czy np.
gdybym teraz zaczął naturalnie (duzo jedzac) nabierać masy ciała po czym zaczął bym chodzić za te jakiś czas na silownie.
byłyby z tego dobre efekty, z tego tluszczu zrobiłyby sie mięśnie czy nie bardzo? z gory thx z odpowiedz, pozdro.

2

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

moim zdaniem raczj nie bardzo.bo to ze bys sie faszerował czymś bez wysiłku i zaangaazowania mieski to pewnie nic by to nie dalo.szlo by wszystko w brzuszek.zasada-silownia+jedzienie byk big_smile jedzenia + nic nie robienie rowna sie tluscioch big_smile silownia + nie jedzenie fitness lol i prawda jest taka ,ze to wszytsko co bys budował to i tak bys później zaczął spalc i znając zycie to zamiast byc wiekszym zrobiłbyś sie mniejszy :roll: bo spałabyś ten tluszcz :roll: musi byc spraca miesni

3

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Tluszcz nie zmienia sie w miesnie,ale dietę możesz zapodac(5-6 posilkow dziennie) moze dlatego jesteś szczupły bo np.
zle sie odzywiasz.

4

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Z tluszczu miesnie??Jestes poczatkujacy wiec nie bede sie smial.Jedzac duzo,odlozysz sporo tluszczu,z którego nie zrobisz miesni!Bedziesz musial robić aerobu,diete redukcyjna itp.Najlepiej odrazu zapodaj dietę masujaca!Mozesz zacząć ćwiczyć w domu,aby przyzwyczaić mięśnie do wysiłku np.pompki,pompki na krzeslach,przysiady,podciaganie na drazku,brzuszki.Na siłkę poszedłbym juz za rok,skoro jeszcze teraz nie chcesz.
Wszelki info o dietach masz tu: PNphpBB2&file viewforum&f 4&sid 392cfaae171f549af30b15f98faf2cf5 patrz przyklejone!

5

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

heh przybędzie ci tłuszczyku który będziesz potem musial spalić

6

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

nie wiem Panowie czy te uwagi są do mnie? big_smile z tym tluszczem który ni zamienia sie w meiscie?ja mysle,ze t ojest oczywiste i nigdzie tak nie napsialem.

7

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

A dla czego nie zaczniesz ćwiczyć od teraz, tylko za 2 lata ?? Wiek juz masz odpowiedni ...

8

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Dzieki za każde info, nie chce ćwiczyć bo boje sie ze nie urosne, nie wiem jakich cwiczen nie wykonywać aby nie rosniecia.
nie chciałbym zostać przy 168cm.
także nie ćwiczę bo praktycznie nie mam masy, wiec mysle ze zastosuje sie do którejś z diet na mase.
Jak macie jakieś wskazówki to piszcie pozdro.

9

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Wiek do cwiczen masz jak najbardziej odpowiedni wydaje mi sie ze najlepszy sam zaczynałem w wieku 16 lat i sie z tego ciesze.
idź na silownie ćwicz przez jakieś 3 mies.
trening 3x tyg obwodowy później pomysl nad czymś innym.
zresztą jak za trzy miesiące napiszesz to chłopcy ci pomoga.
jeżeli chcesz jeszcze urosnąć unikaj cwiczen obciążających plecy i nogi (martwe ciagi, przysiady itp.) wtedy nic ci sie nie stanie.
Jeszcze jedno ćwicz malymi ciężarami zebys sie nie nabawił kontuzji zastosuj dietę biegaj przynajmnie 2xtyg po 20-3 min.
Bedzie dobrze.

10

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

16 lat medycznie to nie jest wiek odpowiedni do cwiczen.
Rosnie sie nawet do 20lat.
Wiek 18 lat uwaza sie za odpowiedni bo wtedy człowiek zaczyna sie ubijać .

11

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Ale tu nie chodzi o ciezki trening ze sztangami na których jest w h** kilo tylko o lekki trening ogolno-rozwojowy.
Wydaje mi sie ze taki jest jak najbardziej wskazany.
napisałem mu tez zeby nie wykonywał cwiczen które obciążają kręgosłup i nogi.
Chodzi o podciąganie na drazku pompki lekkie cwiczenia z hantlami lecz z malym obciazeniem i bieganie.
jeżeli ma urosnąć to urośnie przy takim treningu nie ma sie co martwic.

12

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Na silownie póki co nie pójdę ale do takich domowych cwiczen czy biegów jestem chetny.Z tego co tu wyczytałem to tak 2x w tygodniu 20-3 minut biegania.
Mam podciągać sie na drazku i robić pompki, brzuszki tez wskazane? Lekkie cwiczenia z hantlami, czyli jakie ilu kilowe? I jak sie odzywac czego mało spożywać i czego wiele jak by było to potrzebne to mowie jeszcze raz mam 16 lat, 168cm wzrostu i 52 kg waze jestem dosyc szczupły lecz troszke (nieduzo) tluszczu sie nazbieralo.. wlasnie, mam go jakoś spalać specjalnie czy te cwiczenia wystarczaż I dajcie mi wskazówki ile, jak i co trenowac.
z gory thx pozdrawiam.
Ps.
tak sobie mysle ze temat powinien zostać przeniesiony do innego dzialu.

13

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Troche sie zastanowilem, jaki mam cel, póki nie zapisze sie na jakas silownie
- po pierwsze chciałbym spalić tluszcz
- po drugie po spaleniu wyćwiczyć rozne partie miesni
przy czym nie stanąć w miejscu ze wzrostem
mogę sobie załatwił hantelki, drazek i moze wykombinuje sie ławkę jakas
Czy mógłby mi ktoś pomoc i powiedzieć ilu kg hantelki mam zalatwic, powiedzieć ile biegać
no i ułożyć jakiś plan cwiczen dla mnie? tak patrzałem artykuly ale na spalenie tego tluszczu zbędnego
dla mnie nie ma zabardzo. naprawdę wielkie dzieki za kazda pomoc! pozdrawiam

14

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Jak nie ćwiczysz to zeby spalić tluszcz wystarcza cwiczenia, zajrzyj do podwieszonych postów i wybierz sobie dietę w poscie WSZYSTKIE DIETY .
Co do treningu to juz osobny dzial do tego jest.

15

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

Okej dzieki, no to sie za to biorę napoczatek

16

Odp: Nabranie masy przed treningiem?

możesz tez jeść troszke wiecej albo wi.ecej żywności białkowej