1

Temat: Vitor Belfort - "Chce kolejnej szansy"

Chce kolejnej szansy Po ogl1dnieciu powtórki z 3 walki z Randym Couture na UFC , Vitor nie ma wątpliwości , że został oszukany.
Belfort twierdzi , że uderzenie głową Couture'a mogło miec kluczowe znaczenie dla wygranej amerykanina.
oprócz tego , że spowodowa3o to rozciecie nad okiem brazylijczyka, Vitor twierdzi , że musiał przez to ca3kiem zmienia plan walki.
Specjalnie dla Tatame Belfort opowiada o tym co sie wydarzy3o podczas ostatnich dni treningu w Big Bear,wyjasnia jaki miał plan na pokonanie Couture'a oraz
protestuje mowi1c producenci UFC nie przestrzegają swoich w3asnych przepisów .

T:Siemasz Vitor , jak sie czujesz teraz po walce ?

V:Jestem wkurzony.Nie mogę sie pogodzia z tym co sie zdarzy3o w oktagonie.To nieprawdopodobne....Otrzyma3em potężny cios głową i byłem og3uszony.
Jakoo sie otrz1sn13em ale było dużo krwi, krew wpływa3a mi do uszu....To rozciecie nad moim okiem zniszczy3o ca31 moją strategie walki.

T:Czemu to mówisz (czemu tak to widzisz) ?

V:Mia3em zamiar wykorzystać na swoją korzyoa to , że jestem m3odszy.Chcia3em sprawia aby przez pierwsze 3 rundy sie zmeczy3 a potem zacz1a w3asn1 gre.
I udawa3o mi sie to.Chcia3em aby mnie obali3 przy siatce i aby traci3 dużo energii przez pierwszą runde.Jedynym kłopotem była koncowka tych 5 minut ale w sumie nie były one poważne.W drugiej rundzie te uderzenie głowa sprawi3o , że było mu łatwiej.Zablokowa3 mnie przy siatce i resztę rundy uderza3 własnie w miejsce rozciecia.

T:Twierdzisz , że Big John McCarthy mogł interweniować od razu po tym uderzeniu głową ?

V:Dokładnie.....otrzyma3em mocne uderzenie głową a sedzia przerwa3 to dopiero d3u?szej chwili od tego zdarzenia.A gdy powoli wracałem do mojego planu walki lekarze zabronili mi jej kontynuowaa.To absurd.Jeśli chcieli ją przerwaa z powodu rozciecia mogli to zrobią zaraz po zderzeniu głowami w 2 rundzie a nie dopiero miedzy 3 a 4 runda gdy ja już dochodziłem do siebie.Wygl1dało na to , że nie chcieli pozwolia mi wygraa tej walki......Potem Big John podszed3 do mnie i powiedział , że nie zauważy3 aby to rozciecie było po uderzeniu głową....Nie ma szans aby cios prosty mogł spowodować coś takiego.

T:Tydzien temu Pride zatrzymało fina3ow1 walke z ich GP pomiędzy Antonio Nogueira a Fedorem Emelianenko z powodu dużego rozciecia.By3o to właśnie po przypadkowym zderzeniu głowami.Uważasz , że producenci UFC powinni zrobią to samo ?

V:Tak.Tak brzmi1 przepisy UFC.Jesli rozciecie pojawi sie po przypadkowym zderzeniu głowami walka ma być og3oszona jako no contest.A oni tego nie zrobili.Myśle , że UFC nie przestrzega tak przepisów jak robi to Pride.

T:Mimo to uważam , że byłes w walce strasznie defensywny a nie jak zwykle pr1cy do przodu i rozdający ciosy.Czy przypadkiem nie miałeo zbyt dużego respektu dla Coutura (że niby sie go troche obawia3 za mocno) ?

V:To nie był problem......Mia3em też lekkie problemy podczas ostatniego tygodnia treningów w Big Bear.Moj trener Muay Thai miał kłopoty i to wnios3o dużo złej energii do zespo3u.Podczas walki w moim naro?niku było straszne zamiesznie, każdy wykrzykiwa3 inne rzeczy w tym samym czasie.Ale ważniejsze teraz jest wykrycie b3edow i naprawienie ich.

T:A co z planami na przyszłooa.Na konferencji po walce powiedziałeo , że wracasz w grudniu w walce przeciwko Ortizowi.Czy nie chcesz już walki z Randym ?

V:Od razu po walce UFC nie dało mi wyboru.Oczywiście że chce walczya znów z Randym.Zapyta3em go zaraz po decyzji lekarskiej a on odpar3 , że bedzie walczy3 z każdym kogo UFC wystawi na przeciwko niego.Gdy ostatnim razem to on pyta3 mnie o mo?liwooc rewan?u ja odpowiedział dużo wcześniej.Mam nadzieje , że teraz on zrobi to samo.Jesli idzie o Tito to naprawdę chce z nim walczya bo nie lubie jego ogólnego nastawienia.