1

Temat: mleko - tluszcz - posilek po treningu ?

no dobra, przejdźmy do rzeczy, kilka spraw jakie mnie nurtuje niby ze nie mozna feta jeść po treningu.... no dobra, ale konkretnie to czemu ?? niby ze tam blokuje wchlanianie anabolicznych substancji, typu creatyna, wiem ze jeszcze coś z insulina tam sie ima, ale nie do końca pamiętam o co chdozilo, niech ktoś mnie oswieci ale do rzeczy,bo nie tylko o to mi chodzi... posiłek potreningowy... ja kręcę taki : pol kufla 0,5 litra platkow kukurydzianych pokruszonych na drobno ,do tego lyzka miodu, lyzka glukozy.. no i zalewam mlekiem goracym... jak dla mnie bomba, poza tym z woda nie było by tego tak fajnie przełknąć no ale to wkoncu mleko, niby ze te troszke fetu ma... az takie to ma znaczenie?? bo ile razy juzsie spotkałem z postami zeby nawet mleka czy cus po treningu nie drinkac, no ale bez przesady.. dużo to tluszczu nie jest dobra dawać opinie //:-D :-D /

2

Odp: mleko - tluszcz - posilek po treningu ?

ponieważ nie odbudujesz tak szybko zapasow glikogenu w mięśniach i zablokujesz wydzielanie insuliny ktora hamuje katabolizmJak juz musisz kup sobie pleko 0% albo max 0,5%, najlepiej jednak zjedz coś innego jakiś ryz rozgotowany, banany, czy carbo

3

Odp: mleko - tluszcz - posilek po treningu ?

spowalnia wchlanianie

4

Odp: mleko - tluszcz - posilek po treningu ?

w tym toim posiłku jest dużo za mało bialka jak na mój gust, nie wybrazam sobie zeby po treningu nie jeść mięsa z mlekiem to jest tak ze to cichy zabojca powinno sie go wystrzegać bo nie chodzi o zawarty tluszcz tylko bardziej o zdradziecka laktozę ktora momentalnie odkłada sie w fat chociaż ten problem w obliczu posiłku potreningowego nie jest istotny to nadal mleko pozostaje ciężkostrawne

5

Odp: mleko - tluszcz - posilek po treningu ?

To nie jest posiłek potreningowy! Rzeczywiscie, jak piszesz "dla ciebie bomba", ale raczej bomba kaloryczna.
Same cukry proste, a do tego kukurydza o dosyc wysokim indeksie glikemicznym.
Jakby ktoś sie pytal, jak szybko złapać fata, to doradziłbym mu twój posiłek //:-D :-D coś takiego jak opisałeś predzej spelnia sie bezpośrednio po treningu, a wiec rzucasz sztange, ocierasz czoło z potu i od razu pijesz swoj kufel.
zaś posiłek potreningowy powinien sie składać z bialka i węglowodanów zlozonych i spozyc go należy do 30-4 minut po treningu.

6

Odp: mleko - tluszcz - posilek po treningu ?

no fakt endorfina1972.. to walsnie o to mi chodzilo... moglem napisać "zaraz po treningu" bo ten posiłek jest właśnie moment po skończeniu cwiczen... widać ja odmiennie rozumiałem pojecie "posilek potreningowy" hehe wiem ze kururydza ma poptezny indeks glikemiczny, wiem ze w tym posiłku są same ckry proste, dlatego chodziło mi ze /o treningu" wiec to jest zaraz po, natychwmiast dla sprostowania... a co do odkładania fetu, to nawet jakby ta laktoza miala tak zabujczy na to wpływ na mnie to nie dziala... ja mogę sie zywic tylko chlebem i smalcem a i tak mi sie to w fat nie odłoży powaga, metabolizm mam za dobry.... ale skoro tluszcz blokuje wchlanianie.. to zakupie mleko 0,5 albbo sprobuje tego szejka z woda jakoś rozrobić zle sie trosze zrozumieliśmy ale chyba da sie to naprawić co /