1

Temat: Wielka Prosba!!!

Witam!Zapewne było juz dużo podobnych pytań ale jak przeglądałem forum to nie znalazłem pełnej informacji! Czym rozni sie gainer od bialka  i ktora odzywka jest zalecana kiedy? jeśli chce zyskać troche masy (cwiczac oczywiscie), jestem raczej chudy to co polecacie ? i jeśli mozna to poprosze o jakieś przykładowe marki i nazwy odzywek! i ogólnie jakie inne odzywki mogłyby mi sie "przydac" ? Z gory wielkie dzieki za odpowiedz!!!

2

Odp: Wielka Prosba!!!

Gainer to mieszanka bialko + węglowodany jeszcze zalezy to od stosunku bialka do weglowodanow, jak jest około pol na pol to jeszcze na taki gainer mówi sie bulk.
Natomiast bialko to proteiny które potrzebne są do budowy miesni, są ronego rozaju frakcje bialek, np.
izolat, wpc, jajeczne, przeniczne,z soji, mieszanki tzw.
Matrixy.Jesli chcesz nabrać masy ciała bo masz nie dowagę to walisz gainera tzn.
wkomponujesz go w diete.
A bialko wiadomo wtedy jak nie masz w posiłku bialka.
Pozdro

3

Odp: Wielka Prosba!!!

a co dają węglowodany przy budowaniu masy ? jak chce zwiększyć masę to nie powinienem dużo bialka przyjmowac?

4

Odp: Wielka Prosba!!!

aby zsyntezować 1g bialka trzeba 24kcal, czyli 6g weglowodanow, z nadmiaru węglowodanów idzie masa tluszczowa, przy dobrym bilansie wegli i bialka robimy masę miesniowo tluszczowa