Temat: Moj Pierwszy Raz... Z Suplementami i Odzywkami

Witam!
Mam 17 lat, wzrost 176cm, waga prawie 70kg (kwestia 1kg-05kg ). ćwiczę regularnie juz od 1 roku czasu. mój trening był bardziej nastawiony na rzeźbę (na poczatku hantla 5kg, duza ilość powtorzen; teraz dwie hantle 10kg; w tym miesiącu dwie hantle 15kg) ale i tak przez ten okres przybyłem dużo na wadze... 10kg : Teraz mam zamiar sięgnąć po jakieś suplementy bo od ponad 2 miesięcy mam marne przyrosty (wzrost wagii 0,25-0,5kg na miesiac). zaopatrzyłem sie w bialko serwatkowe w proszku Perfect Whey Protein 1,5kg firmy Trec Nutrition . właśnie nie wiem jaki suplement jeszcze kupić do tego bialka... myślałem o kreatynie, ale wyczytałem ze większość przyrostu to woda, a mi zalezy na masie mięśniowej (no chyba ze po kreatynie zwieksza sie tez masa miesniowa - macie wieksze doswiadczenie ;P). Wiec przychyliłem sie bardziej do glutaminy oraz HMB. chciałbym tez wzmocnić swoje osiągi suplementem ziolowym zawierającym Tribulus (Tribulus terrestris) ale niewiem czy to sie oplaca.

A wiec mam bialko i niewiem co razem z tym bialkiem brac. kreatynę (mam do niej niechec) czy moze glutaminę albo HMB ??? Moze kilka suplementów naraz ??? A z tym suplementem ziolowym..? I najważniejsze pytanie, czy mozna te odzywki ze sobą łączyć ?

Moim celem jest wzrost na masie mięśniowej jeszcze o jakieś 10kg...

pieniądze nie maja tak istotnego znaczenia.

PS: W sprawie suplementacji węglowodanami to mam ich dużo w swojej diecie. Duza ich ilość powoduje sennosc, a u mnie z rana to normalka w godz.9-11 (potem zastrzyk energii big_smile)

Pozdro!
Z gory dziekuje za udzielone odpowiedzi!

2

Odp: Moj Pierwszy Raz... Z Suplementami i Odzywkami

co do keratyny to troche masz za duze wyobrazenie ze to niby sama wod i wszystko spada nie raz jadlem kreatynę i jakoś mi nie spada nic po cyklu : ino na cyklu chowają mi sie troche zylki wzrasta sila i masa na dobrym treningu i samej kreatynie z tauryna zrobiłem 5kg : wiec nie miej takiej antypatii do tego srodka
co do Tribulusa to ci nie jest on potrzebny jesteś za młody zeby odczuc jego efekty bo i tak w tym wieku jest dość wysoki poziom testosteronu
HMB tzreba dużo kupić wiec jeśli masz hajsik to jak juz to kup dużo tego HMB zeby odczuc efekty np:w Trecu masz 200+100tab gratis HMB za bodajrze 100zl wiec jak bys kupił 2 opakowania to mysle ze by wtedy mozna było juz brac
glutaminę możesz wziosc czemu nie
Ja bym proponował taki zestawik:Kreatyna+Tauryna+Bialko+Gainer+Glutamina+HMB+BCAA jak ci tak pieniądze nie graja roli big_smile a taki skromniejszy zestawik to
Kreatyna+Tauryna+Bialko+HMB albo Glutamina, lub Gainer

Ale moim zdaniem nie ma zbytniegom sensu teraz tego kupować bo w lato słabo masa idzie poczekał bym do października i wtedy kupił

3

Odp: Moj Pierwszy Raz... Z Suplementami i Odzywkami

Wielkie dzieki! Najwyzej poczekam do pazdziernika. Bo widzisz, chciałbym teraz ruszyć z kopyta i doładować troche masy. Do tego czasu bede juz odpowiednio wyposażony big_smile zresztą na wakacje pracuje w sadach (zbieranie owocow) z czego poza zarobieniem pieniędzy to mam przyjemność z dźwigania skrzyń ))
A w sprawie tych odzywek to zmieni mi sie jakoś samopoczucie czy coś w tym stylu. Pierwszy raz kupuje odzywki wiec musze sie doinformować ;P

Jakbym zaopatrzył sie w ten skromniejszy zestawik to jak rozłożyć dawki na caly dzien aby organizm wszystkie składniki wchłaniał i zebym osiągnął maksymalne efekty (w skrócie - jak dawkować ) ???