1

Temat: Dieta na mase przy sztukach walki

Jak ułożyć dietę na mase, gdy oprócz siłowni trenuje sie sporty walki? W tygodniu mam 3 treningi MT (poniedzialek, wtorek, czwartek, od 2 - 21:30) i 3 na siłowni (poniedzialek 8-9:30, sroda 8-8:50, pićtek12:30-14*). Czy z taka aktywnością jestem w stanie nabrać sensownie masy? Naleze do osób chudych i uznalem, ze warto to zmienic, bo nie jestem w stanie blokować ciosow, gdyż nawet najprostsze mnie "przesuwaja". Jednak od siłowni zdecydowanie bardziej mi sie podoba MT, a silownia ma byc tylko uzupelnieniem, a masę chce "zrobic" glownie z mysla o SW.
Jak ułożyć dietę masowa majac 65kg wagi? Czy standardowe tyle ile trzeba + 5 kalorii wiecej da tutaj rade, czy musze to jakoś zmodyfikowac.
Jak taka dietę ułożyć (za każdym razem, jak probuje coś sklecic, to potrzbne limity kończą mi sie po 3 posilku). Planuje 6 posilkow: -sniadanie ok.
6:30-"drugie sniadanie" ok.
9:30, w szkole na jakieś przerwie-"drugie drugie sniadanie" ok.
12:30-obiad ok.
15-"cos na zab" przed wyjazdem na trening, ok.
18 (mieszkam w dziurze, z której wszędzie daleko i długo sie jezdzi)-cos przed spaniem, po powrocie z treningu, ok.
23* tak to bedzie wyglądać od tego tygodnia, gdyż szkolny plan mi sie właśnie zmienil.Mam taki plan na siłowni oniedzialekKlatka:-wyciskanie sztangi 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń na ławeczce plaskiej- wyciskanie sztangielek 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń na ławeczce ukosnej- rozpietki 4 serie po 15, 12, 1 i 8 powtórzeń glowa w dolTriceps:- wyciskanie francuskie 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtorzen- pompki w podporze tylem 4 serie po 1 powtorzen- pompki na poreczach 4 serie po 1 powtorzenBrzuch:- podciąganie nóg w zwisie 4 serie po >30-brzuszki 4 serie po >30-unoszenie brzucha lezac na ławeczce 4 serie po >30SrodaPlecy:-sciaganie drazka wyciągu gornego szerokim nachwytem 4 serie po 12 powtorzen-podciaganie na drazku podchwytem 4 serie po 12 powtorzen- podciąganie sztangielki w opadzie tułowia (wioslowanie) 4 serie po 12 powtorzen- unoszenie tułowia z opadu 4 serie po 12 powtorzen- wznosy barkow 4 serie po 12 powtorzenBiceps:- uginanie ramion ze sztanga stojąc podchwytem 3 serie po 15, 12, 1 powtorzen- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem 3 serie po 15, 12, 1 powtorzen- uginanie ramion na „modlitewniku” podchwytem 3 serie po 15, 12, 1 powtorzenPiatekBarki:- wyciskanie sztangi zza głowy 3 serie po 1 powtorzen- „krucyfiks” 3 serie po 1 powtorzen- podciąganie sztangi wzdluz tułowia 3 serie po 1 powtorzen-Unoszenie ramion w przód ze sztanga 3 serie po 1 powtorzenUda:- przysiady ze sztanga na barkach z tylu 4 serie po 1 powtorzen- przysiady ze sztanga na barkach z przodu 4 serie po 1 powtorzen- Prostowanie nóg na maszynie siedząc 4 serie po 1 powtorzenLydki- wspięcia na palce stojąc 4 serie po 3 powtorzenOgolny plan jest taki, zeby "dojsc" do 70-75kg do wakacji i jeszcze zdążyć "zrzucic" powstaly brzuszek (chwilowo mógłbym byc sprzedawany z nalepka "light" -> zero tluszczu, niestety miesni również niewiele). później znowu wziasc sie za masę i dojsc do 84kg do przyszłego roku (tzn.
lutego 2008).Moge liczyć na kilka Waszych wskazowek?

2

Odp: Dieta na mase przy sztukach walki

To jest dieta dla 70kg lecz powinna byc dobraSNIADANIE100g platkow owasianych300ml mleka 2%B:21 T:14 WW: 852 SNIADANIEpuszka tuńczyka 130g1 g ryżu + 1 g oliwy z oliwekB:23,5g T: 15 WW 78OBIAD150g piersi z kurczaka100g kaszy gryczanejwarzywa- salatka + oliwa z oliwek 10gB:3 T:13 WW: 76POSILEK PRZEDTRENINGOWYjogurt 200g100g ryzu10g oliwy z oliwekB:15 T: 15 WW 90POSILEK POTRENINGOWYjajecznica 5 bialek 2 zoltka + 10g oleju (smazone na oleju nie Wink )50g chleba razowegoB:20g T: 10g WW: 20gKOLACJA (posilek bialkowy)15 g sera chudegoB: 30gSUMA:
BIALKO: około 140gTLUSZCZE: około 70gWEGLOWODANY: około 340gJak masa bedzie ciezko szla możesz dodać troche do diety ablo kupić gainera w planie tric wymień z bicem i w tricepsie rob 3 serienie podobają mi sie braki nie wiem co ta są te krucificzorbpodciaganie do brodywznosy na bokiodwrotne rozpietki

3

Odp: Dieta na mase przy sztukach walki

103680:date pon, 22 sty 2007 - 15:43:name yencken) ''(yencken @ pon, 22 sty 2007 - 15:43) snapback103680/snapback ''!To jest dieta dla 70kg lecz powinna byc dobraMa jednak jedną wadę: zbyt wcześnie są w niej posiłki, które raczej ciężko zabrać do szkoły //:-( :-( Jak to wygląda z taką dietą, ilość kalorii + 500, czy jakieś bardziej wymyślne rozwiązania ze względu na to moje MT? 103680:date pon, 22 sty 2007 - 15:43:name yencken) ''(yencken @ pon, 22 sty 2007 - 15:43) snapback103680/snapback ''!nie podobają mi sie braki nie wiem co ta są te krucificTo ćwiczenie znalazłem na tej stronie -link usunięto- zdaje się, że 3 od gory.
Ale rzeczywiście zmienię to na to, co mi podałeś. W sumie nie ma sensu brać się za jakieś dziwne ćwiczenia.

4

Odp: Dieta na mase przy sztukach walki

Ja powiem Ci coś odnośnie kalorii -> gdybys spożył 7 kcal na czysto to jest mniej wiecej nabycie 1 kg masy ciala, wiadomo ze w jeden dzien jest to nie mozliwe (chyba ze masz dietę sumoki wtedy zjadasz 10.000kcal) dlatego musisz obliczyć swoje dzienne zapotrzebiwanie na kalorie (a bedzie duze bo jak wspomniałeś ćwiczysz mt +pakienia) i do tego dorzucić dotakowe kcal majace zwiększyć mase.
mysle ze twoje zapotrzebowanie tak na oko to gdzieś 3.500- 4. wiec moim zdaniem spozycie 4.5 bydzie okej na stronie Olimp masz kalk do obliczenpozdrawiam