Temat: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

Czy przy układaniu diety wzieliocie pod uwagę ryż ? Jak często go spo?ywacie i w jakich formach? Wszystkie odmiany, zalety i wady tego produktu prosze zawieraa w tym temacie.

2

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

Z ryżem to jest tak, że najzdrowszy i najbogatszy w zwi1zki, to ten który nie został oczyszczony, czyli ciemny/dziki. Inne ryże, poddane wstepnym procesom oczyszczania, nie są już tak wartoociowe (np. ryż bia3y). Jednak ryż bia3y jest najtańszy i dlatego jest składnikiem diety wiekszooci kulturystow. Ja osobiocie stosuje naprzemiennie... ryż... jak1o kasze (gryczan1, jeczmienn1, manne, kus-kus) ... ziemniaki s3odkie.
Analogicznie jest z pieczywem... im jaśniejsze... tym mniej wartoociowe.

3

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

To, że jest tani nie oznacza, że jest nie dobry.
Wprost przeciwnie w 100g bia3ego ryżu znajduje sie aż 80g węglowodanów i to jest powód do tego aby go codziennie jeoc wydaje mi sie..

4

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

Tak... ale on jest rafinowany, oczyszczany, pozbawiony wartoociowych zwiazkow.
To tak jak oczyszczona m1ka na pieczywo bia3e i razowe... roznica diametralna, a i jedne i drugie mają weglowodany.

5

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

Ry?...jest podstaw1 w diecie kulturysty :!: Jednka tak jak wspomnia3 Maureennn są jego różne odmiany. Jednak najczęściej stosowany jest ryż bia3y - najpopularniejszy w naszych sklepach
Spo?ywaa go można na wiele sposobow. Ja spo?ywam go z warzywami i przyprawami. Stosuje również zamiennie ryż, kasza bo jak wiadomo caly czas na ryżu sie nieda ?ya - zaczyna wtedy wychodzia powoli bokiem.

6

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

zaczyna wtedy wychodzia powoli bokiem.

big_smile big_smile wiem coś o tym.....przy spo?ywaniu ryżu 2x dziennie przez 2 miesiące miałem go naprawdę dość. Musze przyznaa, że masa mi poszła i siła rownież.

7

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

ale masa czysto mięśniowa :> ?? hehe

8

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

Można powiedziea, że 80% miesien a 20% tłuszczyk ale to i tak przecież nie jest źle nie uważasz ?

9

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

To jest bardzo dobrze a w jakich porach go spożywałeś i ile masy zyskałeś ?

10

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

ryż do 18 - z 2h przed treningiem porcja ok.100g, po3 h po treningu porcja; do tego jeszcze na obiad może być.
Faktycznie mozna troche fat-u zł1paa, ale na masę bomba.
polecam br1zowy ryż jesy podobno lepszy, a przy tym bardzo smaczny.

11

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

dużo masy mozna złapać ?? w jakim czasie ?

12

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

wiesz masy z powietrza nie zrobisz - ciezki trening+ dieta, której ryż jest ważnym składnikiem, w jakim czasie to zależy jak sie przy3o?ysz i jak1 masz genetykę ale łatwo nie jest niestety

13

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

—eby mieć masę trzeba jeoc, jeoa i jeszcze raz jeoa -- wiadoma sprawa/banał ale taka jest prawda i tego chyba nikt nie podważy.
Ry? bardzo pomaga uzyskaa dobr1/czystą masę mięśniową (nie ?aden tłuszcz).

14

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

czystą masę mięśniową <lol> ułatwia, ale to nie jest takie proste wcale

15

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

To wiadomo big_smile

16

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

czy ciągle spo?ywanie ryżu nie moze zaszkodziaż? Gdy zrobie sobie dietkę w formie jeden dzien platki z mlekiem a drugi ryż pod jak1o postaci1.
pomóżcie bo nie wiem co robia.

17

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

No cóż spożywania ryżu jeszzce nigdy nikomu nie zaszkodziło wiec Smacznego

18

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

zaszkodzia teoretycznie nie powinno, ale urozmaicaa trzeba - bo w końcu nie będziesz mogł patrzea na ryż - dobry jest też br1zowy makaron (do kupienia w sklepach ze zdrow1 ?ywnooci1), ciemne pieczywko, różnego rodzaju kasze.
Pozatym nawet ryż daje wiele mozliwosci - przecież jest go wiele rodzajów (najlepszy) br1zowy, parboiled, zwyk3u d3ugi, krotki - naprawdę jest w czym wibieraa

19

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

Zalezy jakie masz zapotrzebowanie w diecie ...
Jak duze to i dwa razy dziennie ryz Ci nie zaszkodzi, ale jak male to możesz urozmaicac: ryz, makaron, kasza ...
Nie tylko od ryżu urośniesz
Czy zaszkodzi? Zalezy indywidualnie od organizmu.

Ale w dzisiejszych czasach prawie wszystko jest szkodliwe

20

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

dzio nie ma podziału na rzeczy zdrowi i niezdrowe, jest tylko podział na bardziej niezdrowe i mniej niezdrowe

21

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

To fakt.
—ycie to chemia

22

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

To normalne przecież.. jak ry byo chciał ? chemia wkrada sie w każda dziedzinę życia

23

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

A odżywki wy myslicie ze jak naturalnie robione neutral

24

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

czy ciągle spo?ywanie ryżu nie moze zaszkodziaż? Gdy zrobie sobie dietkę w formie jeden dzien platki z mlekiem a drugi ryż pod jak1o postaci1. pomóżcie bo nie wiem co robia.

Nic z tych rzeczy, ryż na pewno Ci nie zaszkodzi, wrecz przeciwnie przyczyni sie do rozwoju masy mięśniowej poprzez du?1 ilość węglowodanów w swoim składzie.

25

Odp: Jedz ryz bedziesz wielki .... kolejna ods3ona

Ry? jest bardzo dobrym składnikiem diety kulturystow, szczególnie br1zowy bogaty w b3onnik i wartoociowszy od bia3ego.
Jedyny minus że ryż jest stosunkowo drobno granulowanym polisacharydem i zawiera również fitohemaglutynine, ktora może powodować od 3agodnych po ostre reakcje alergiczne.
Ja jednak jem go prawie codziennie od 1 do 2 gram od 3 lat i ?adne problemy nie wystepują, wiec jak najbardziej polecam jako znakomite Yrod3o weglowodanow.
Zamiennikiem może być kasza gryczana.